Brněnský AZ Tower: Výšková dominanta jižní Moravy

Az Tower

Dominantní brněnský AZ Tower

AZ Tower se tyčí do výšky 111 metrů a je nejvyšší budovou v Brně. Dokončený v roce 2013, tento mrakodrap se stal symbolem moderní architektury a ekonomického růstu města. Jeho elegantní skleněná fasáda odráží oblohu a dodává mu impozantní vzhled. AZ Tower nabízí prostory pro kanceláře, obchody a luxusní bydlení. Nachází se v rychle se rozvíjející čtvrti Štýřice, která se stává novým obchodním centrem Brna. Budova je snadno dostupná jak autem, tak i městskou hromadnou dopravou. V blízkosti se nachází hlavní vlakové nádraží a důležité dopravní tepny. AZ Tower je dominantou brněnského panoramatu a láká pozornost návštěvníků i místních obyvatel. Jeho moderní design a strategická poloha z něj činí jednu z nejprestižnějších adres ve městě.

Nejvyšší budova v Česku

AZ Tower v Brně, tyčící se do výšky 111 metrů, je momentálně nejvyšší budovou v České republice. Tato stavba, dokončená v roce 2013, se stala dominantou brněnského panoramatu a symbolem moderní architektury. AZ Tower nabízí mix kancelářských prostor, obchodů a bytů, čímž se řadí mezi multifunkční budovy. Jeho elegantní skleněná fasáda a netradiční tvar z něj dělají nepřehlédnutelný prvek městské krajiny.

Brno, coby dynamicky se rozvíjející město, se v posledních letech stalo dějištěm ambiciózních architektonických projektů. Mrakodrap v Brně, ačkoliv tento termín není v České republice oficiálně definován, se stal synonymem pro výškové budovy, které mění tvář města. AZ Tower je ukázkovým příkladem tohoto trendu a otevírá cestu dalším výškovým stavbám, které by mohly v budoucnu Brno zdobit.

Architektonický skvost od Arch. Studia

AZ Tower, nejvyšší budova v České republice, se tyčí do výšky 111 metrů a je nepřehlédnutelnou dominantou brněnského panoramatu. Architektonický návrh pochází z dílny architektonického studia Arch. Studio. Tato moderní stavba, dokončená v roce 2013, se stala symbolem rozvoje a moderní architektury v Brně. AZ Tower nabízí prostory pro kanceláře, obchody a restaurace a je oblíbeným cílem turistů i místních obyvatel.

Brno, často označované jako město studentů, se může pochlubit i dalšími zajímavými stavbami. Mrakodrap, v minulosti známý jako Hotel International, je s výškou 80 metrů druhou nejvyšší budovou ve městě. I tato stavba je ukázkou architektonického umu a odvahy, která Brno proslavila. Mrakodrap prošel v posledních letech rozsáhlou rekonstrukcí a dnes nabízí luxusní byty s úchvatným výhledem na město.

Luxusní byty s dechberoucí vyhlídkou

AZ Tower, nejvyšší mrakodrap v Brně, se stal synonymem pro luxusní bydlení. Jeho vrchní patra skládají exkluzivní byty s dechberoucí vyhlídkou na celou metropoli. Představte si, že se probouzíte a vaše první pohled směřuje na malebné panorama s katedrálou Petrov, hradem Špilberk a vinoucí se řekou Svratkou. Večer se pak můžete kochat magickou hrou světel nočního Brna. Tyto byty ale nenabízí jen úchvatný výhled. Jsou koncipovány tak, aby splňovaly i ty nejnáročnější požadavky na komfort a moderní design. Prostorné interiéry, vzdušné a světlé místnosti, použití prvotřídních materiálů a nejmodernějších technologií – to vše vytváří z bydlení v AZ Toweru jedinečný zážitek. Pro rezidenty je k dispozici také recepce s nonstop provozem, fitness centrum a další nadstandardní služby. Bydlení v AZ Toweru je tak splněným snem pro ty, kteří hledají luxus, komfort a neopakovatelný výhled na Brno.

Kancelářské prostory pro náročné

AZ Tower a mrakodrap v Brně, to jsou synonyma pro luxusní kancelářské prostory, které uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Moderní architektura a špičkové technologie jdou ruku v ruce s komfortem a exkluzivitou. Pro nájemce jsou připraveny kanceláře různých velikostí, které lze upravit dle individuálních požadavků. Panoramatické výhledy na Brno a jeho okolí berou dech a vytváří inspirativní pracovní prostředí.

Kromě prvotřídních kanceláří nabízí AZ Tower a mrakodrap v Brně i širokou škálu doplňkových služeb. K dispozici jsou konferenční místnosti, restaurace, kavárny a fitness centrum. Samozřejmostí je recepce s nepřetržitým provozem a ostrahou. Díky strategické poloze v centru Brna je zajištěna vynikající dostupnost MHD i automobilem. Pro nájemce je k dispozici také dostatek parkovacích míst.

Kancelářské prostory v AZ Tower a mrakodrapu v Brně představují ideální volbu pro firmy a jednotlivce, kteří hledají reprezentativní a zároveň funkční zázemí pro své podnikání.

Špičková restaurace s panoramatickým výhledem

AZ Tower, nejvyšší mrakodrap v Brně, se pyšní nejen svou impozantní architekturou, ale také exkluzivní restaurací s dechberoucím panoramatickým výhledem. Nachází se v nejvyšším patře budovy a nabízí hostům nezapomenutelný gastronomický zážitek s výhledem na celou moravskou metropoli. Moderní interiér restaurace je vkusně sladěn s nejnovějšími trendy a vytváří elegantní a zároveň útulnou atmosféru. Velká okna od podlahy až ke stropu poskytují ničím nerušený výhled na Brno a jeho okolí. Za jasného počasí je možné dohlédnout až na Pálavu.

Menu restaurace je zaměřeno na moderní českou a mezinárodní kuchyni s důrazem na čerstvé a sezónní suroviny. Šéfkuchař a jeho tým kladou důraz na precizní zpracování a kreativní prezentaci pokrmů. Kromě à la carte menu je možné si vybrat z denní nabídky, která zahrnuje obědové menu a speciality šéfkuchaře. Bohatý vinný lístek nabízí široký výběr vín z Moravy i ze světa, která se perfektně hodí k pokrmům z menu. Restaurace v AZ Tower je ideálním místem pro romantickou večeři, obchodní schůzku nebo oslavu speciální příležitosti.

Vyhlídková plošina pro veřejnost

AZ Tower, nejvyšší mrakodrap v Brně s impozantní výškou 111 metrů, se pyšní úchvatnou vyhlídkovou plošinou ve výšce 66 metrů. Z prosklené terasy se vám naskytne dechberoucí panoramatický výhled na celou moravskou metropoli a její okolí – od dominant jako katedrála sv. Petra a Pavla, hrad Špilberk či vila Tugendhat až po Pálavu a vrcholky Alp za jasného počasí.

Prosklený výtah vás vyveze na vyhlídkovou plošinu za méně než minutu. Kromě úchvatného výhledu na vás čeká také kavárna s občerstvením a interaktivní expozice o historii a architektuře Brna. Dozvíte se například zajímavosti o stavbě AZ Toweru, o dalších výškových budovách v Brně i o vývoji městské architektury. Vyhlídková plošina je otevřena celoročně a je ideálním místem pro romantický západ slunce, netradiční oslavu narozenin nebo jen tak pro potěchu oka a duše.

Doprava a dostupnost AZ Toweru

AZ Tower se nachází v rychle se rozvíjející čtvrti Brno - Židovska, na adrese Pražská 1002/4. Díky své poloze v blízkosti centra města a hlavních dopravních tepen je AZ Tower snadno dostupný jak autem, tak hromadnou dopravou. Pro ty, kteří dávají přednost automobilové dopravě, je k dispozici podzemní parkoviště přímo v budově. Vjezd do parkoviště je z ulice Heršlova. V okolí AZ Tower se nachází také několik dalších placených parkovišť. Pro ty, kteří preferují hromadnou dopravu, je v docházkové vzdálenosti zastávka tramvají Hlavní nádraží, odkud jezdí spoje do všech částí Brna. Cesta tramvají do centra města trvá přibližně 5 minut. V blízkosti AZ Tower se nachází také autobusové nádraží Zvonařka, odkud jezdí autobusy do okolních měst a obcí. AZ Tower je tak ideálním místem pro ty, kteří hledají moderní kancelářské prostory s výbornou dopravní dostupností.

AZ Tower, dominanta moderního Brna, je jako maják, který svítí do budoucnosti a ukazuje směr, kterým se město ubírá. Je symbolem ambicí, pokroku a inovací, které Brno charakterizují.

Eliška Dvořáková

Vstupenky a otevírací doba

AZ Tower, nejvyšší mrakodrap v Brně, láká návštěvníky k úchvatným výhledům z jeho vyhlídkové terasy. Vstupenky na terasu si můžete zakoupit online na oficiálních stránkách AZ Tower nebo přímo na místě v recepci budovy. Doporučujeme online rezervaci, obzvláště v exponovaných časech a víkendech, abyste měli jistotu volného místa. Cena vstupenky se liší dle věku návštěvníka a typu prohlídky. Děti do 6 let mají vstup zdarma. Pro rodiny s dětmi je k dispozici zvýhodněné rodinné vstupné. Otevírací doba vyhlídkové terasy se liší v závislosti na ročním období. Během letních měsíců je otevřeno denně od rána do večerních hodin, zatímco v zimě je otevírací doba kratší. Aktuální informace o cenách vstupenek a otevírací době naleznete na oficiálních stránkách AZ Tower.

Vlastnost AZ Tower Porovnání s jinými budovami v Brně
Výška 111 metrů Nejvyšší budova v Brně
Počet podlaží 30
Rok dokončení 2013
Architekt Architektonická kancelář Architekti Šebo Lichý
Využití Kanceláře, hotel, restaurace

Tipy na výlet do okolí AZ Toweru

AZ Tower je se svými 111 metry nejvyšší budovou v Brně a dominantou městské části Štýřice. Po návštěvě této architektonické památky si nenechte ujít i další zajímavosti v okolí. Jen pár minut chůze od AZ Toweru se nachází Galerie Vaňkovka, moderní obchodní centrum s širokou nabídkou obchodů a restaurací. Pokud máte rádi umění, zavítejte do Moravské galerie, která sídlí v několika budovách v centru Brna a nabízí sbírky výtvarného umění od gotiky po současnost. Milovníci historie by si neměli nechat ujít prohlídku hradu Špilberk, který se tyčí nad městem a nabízí nádherné výhledy na Brno. Pro relaxaci a procházky v přírodě je ideální park Lužánky, jeden z nejstarších parků v České republice. A pokud máte chuť na něco dobrého, zamiřte do některé z mnoha restaurací v centru Brna, kde si pochutnáte na tradičních českých specialitách i mezinárodní kuchyni.

Publikováno: 05. 07. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Ludmila Vojtěchová

Tagy: az tower | mrakodrap v brně