Cestovní pojištění vás může v cizině provázet na každém kroku

Jak by řekl klasik, nikdo neumí předpovídat budoucnost a je naprosto zbytečné, abychom se o něco takového snažili. Protože však různé problémy přicházejí a odcházejí, bude vhodné, když se na ně také připravíme. Tak například, vhodně nastavená pojistka je důležitým společníkem na různé služební cesty nebo dovolené s rodinou.

Dnes už nemusíte chodit na kamenné pobočky. Dohodu lze uzavřít přes internet, tedy skutečně jednoduše a rychle, osobní schůzky proto nejsou žádnou nutností. Není lepší, když se ušetří čas? Nikdo už nemusí spěchat, výběr vhodné varianty v pohodlí domova je velmi klidným scénářem.

Online asistence je vždy připravena

Dohoda uzavřená online je velmi věcná a nebudete na ni čekat. Online cestovní pojištění do zahraničí nabídne flexibilitu, doladit jej totiž můžete jen krátce před termínem dovolené. Je to vždy věc osobní zodpovědnosti, protože cena za pojistku je obecně spíše zlomkem celkových nákladů, které jsou spojeny se samotným zájezdem.


Ať už jde o nějaké onemocnění, úrazy na sjezdovkách plných sněhu nebo cyklistickém výletu, připravenost na podobné scénáře je vždy namístě. Takové věci totiž mohou přijít v podstatě kdykoliv a kdo s nimi naprosto nepočítá, může mít před sebou až astronomické výdaje za lékařskou péči, repatriaci do ČR a podobné položky.

Vyladíte si smlouvu podle sebe

Nabízí se rovněž velmi rozsáhlé připojištění, které zahrnuje pojistku týkající se zavazadel nebo například tzv. občanské odpovědnosti. Pojistku si proto lze vyladit i s ohledem na to, do jaké destinace míříte nebo co přesně máte v plánu dělat. Pokud byste podobnou ochranu neměli, riskujete nepříjemnosti, kterým by se každý rád vyhnul. Vhodný produkt čeká i na fanoušky potápění nebo parašutismu, myslí se i na nadšené horolezce.

Publikováno: 20. 02. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Terezie Křenková