Jakarta: Tajemná metropole plná kontrastů a dobrodružství

Jakarta

Úvod do Jakarty

Jakarta je hlavním městem Indonésie a zároveň nejlidnatějším městem této země. Leží na severozápadním pobřeží Jávského ostrova, který je největším ostrovem Indonésie. S více než deseti miliony obyvatel se Jakarta řadí mezi nejlidnatější města na světě. Město nabízí nejen zajímavou historii, ale také moderní architekturu, bohatou kulturu a gastronomické speciality. V tomto úvodu se dozvíte více o tomto fascinujícím městě a jeho atrakcích.

Historie města

Historie města Jakarta

Jakarta, hlavní město Indonésie, má dlouhou a bohatou historii. V období předkoloniálním byla tato oblast osídlena různými etniky, včetně Sundanézů a Javánců. V 4. století zde vzniklo hinduistické království Tarumanagara a později budhistické království Sunda.

V 13. století byla oblast dobyta Džavou a v 16. století se stala součástí sultanátu Banten. Po příchodu nizozemských kolonizátorů kolem roku 1600 se Jakarta stala centrem nizozemského impéria v této části světa.

Během druhé světové války byla Jakarta okupována japonskými vojsky a po skončení konfliktu se stala hlavním městem nezávislého Indonésie. V roce 1957 byla založena Asociace jihoasijských národů (ASEAN) s Jakartou jako jedním ze zakládajících členů.

Dnes je Jakarta moderním ekonomickým centrem Indie s bohatou kulturou a tradicemi z minulosti i přítomnosti.

Kultura a tradice Jakarty

Jakarta je nejen hlavním městem Indonésie, ale je také centrem kulturního a historického dědictví tohoto ostrovního státu. Kultura a tradice Jakarty jsou bohaté a různorodé, od starověkých buddhistických chrámů po moderní umělecké galerie.

Tradiční indonéská kultura silně ovlivňuje každodenní život v Jakartě. Můžete si vychutnat tradiční tanec "Kuda Lumping" nebo ochutnat tradiční jídlo, jako je například "Nasi Goreng". Festivity jako Ramadán a Idul Fitri přinášejí zvláštní atmosféru do města.

Jakarta má rovněž bohatou historii a navštívili byste mohli národní muzeum Indonésie, které obsahuje vzácné artefakty z celé země. V okolí města se nachází také řada budhistických chrámů Nanjing či klášterů Mendut, které představují pozůstatky starověkých království.

Bez ohledu na to, co vás zajímá - od architektury po umění - kultura a tradice Jakarty nabídne nespočet možností pro návštěvníky.

Nejlepší místa k návštěvě v Jakartě

Jakarta je fascinující město plné historie a kultury. Pokud se chystáte na návštěvu tohoto krásného místa, jistě vás zajímají ta nejlepší místa, která byste neměli minout. Zde je seznam nejlepších míst k návštěvě v Jakartě:

1. Nacionalní muzeum - Tento muzeum nabízí úžasný pohled na indonéskou historii a kulturu.

2. Monas Tower - Tato ikonická věž nabízí panoramatický výhled na celé město.

3. Taman Mini Indonesia Indah - Tento park nabízí jedinečný pohled na kulturní rozmanitost Indonésie.

4. Cibodas Botanical Garden - Tento krásný botanický zahradní park nabízí překrásnou přehlídku flóry a fauny Indonésie.

5. Ancol Dreamland - Toto místo nabízí adrenalinové zážitky i relaxaci u moře, ideální pro rodiny s dětmi.

Nyní víte o nejlepších místech k návštěvě v Jakartě a máte možnost naplánovat si perfektní dovolenou!

1. Národní muzeum Indonésie

1. Národní muzeum Indonésie: Poklad indonéské historie a kultury v srdci Jakarty.

2. Monas Tower

Jakarta je nejen hlavním městem Indonésie, ale také jedním z největších a nejrušnějších měst na světě. Mezi mnoha ikonickými stavbami v Jakarta se nachází i Monas Tower. Tento monumentální obelisk vysoký 132 metrů stojí uprostřed náměstí Merdeka a slouží jako národní symbol indonéského boje za nezávislost. Monas Tower poskytuje úchvatné panoramatické výhledy na celé město a okolní krajinu. Je to zkrátka must-see pro každého, kdo navštíví Jakarta!

3. Taman Mini Indonesia Indah

Taman Mini Indonesia Indah je jeden z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Jakartě. Tento komplex nabízí návštěvníkům možnost poznat různé kultury a tradice Indonésie na jednom místě. Zahrnuje v sobě repliky domů, kostelů, mešit, paláců a dalších staveb z celého Indonésie. V parku se také nachází muzeum, umělecká galerie a divadlo, které představují bohatou historii a kulturní dědictví této země. Pokud hledáte způsob, jak prozkoumat Indonésii během pobytu v Jakartě, určitě byste neměli minout návštěvu Taman Mini Indonesia Indah.

4. Oude Batavia

"Oude Batavia" je historická část Jakarty, která se nachází v okolí přístavu. Tato oblast byla kdysi hlavním centrem nizozemské koloniální vlády na Jávě a dodnes zde můžete vidět mnoho zachovalých budov a památek, které odkazují na tuto éru. Pokud se vydáte do "Oude Batavie", můžete si prohlédnout například Národní muzeum Indonésie, krásné koloniální domy a kostely nebo se projít po známém náměstí Taman Fatahillah.

5. Masjid Istiqlal

Jakarta je město plné krásných kulturních památek, mezi nimiž se nachází i úchvatná mešita s názvem Masjid Istiqlal. Tato mešita patří k nejvýznamnějším a největším v celé Indonésii a její nádherná architektura uchvátí každého návštěvníka. Pokud plánujete svou cestu do Jakarty, určitě byste neměli vynechat tuto krásnou památku!

Jídlo a pití v Jakartě

Jídlo a pití v Jakartě

Jakarta je městem, kde se mísí tradiční indonéská kuchyně s mezinárodními vlivy. V této asijské metropoli najdete restaurace plné lokálních specialit jako například nasi goreng (směs rýže s vejci, masem a zeleninou), gado-gado (zeleninový salát s arašídy) nebo bakso (polévka s těstovinami a masovými kuličkami).

Pokud vás lákají exotické chutě, můžete ochutnat i jídla z okolních zemí, například thajskou curry nebo vietnamská pho. V centru města se nachází také spousta obchodů a stánků nabízejících tradiční indonéské pochoutky jako jsou klepon (rýžové koláčky s kokosovým cukrem) nebo martabak (placky plněné se soleným nebo sladkým nadivem).

Kromě toho má Jakarta také bohatou nabídku různých druhů nápojů. Mezi ty nejoblíbenější patří čerstvá kokosová voda, ovocné džusy nebo populární indonéský čaj teh tarik.

Pojďte objevit chuťové lahůdky tohoto fascinujícího města!

Nákupy v Jakartě

Nákupy v Jakartě

Jakarta, hlavní město Indonésie, nabízí nejen bohatou kulturu a historii, ale také pestrou nabídku nákupů. Od tradičních tržnic po luxusní nákupní centra – v Jakartě určitě najdete to, co hledáte. V této metropoli najdete i mnoho specializovaných obchodů s ručně vyrobenými suvenýry, módními doplňky a dalšími originálními produkty. Vydejte se na nákupy v této rozmanité a fascinující destinaci!

Jak se dostat do Jakarty

Jak se dostat do Jakarty

Jakarta, hlavní město Indonésie, je fascinujícím cílem pro cestovatele z celého světa. Pokud plánujete návštěvu této metropole, je důležité vědět, jak se sem dostat. Existuje několik možností dopravy a my vám poradíme, aby vaše cesta byla co nejsnadnější.

Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se dostat do Jakarty, je letadlem. Mezinárodní letiště Soekarno-Hatta funguje jako brána do města a nabízí spojení s mnoha destinacemi po celém světě. Pokud přilétáte z jiné části Indonesie, další velké letiště v této oblasti jsou např. Letiště Halim Perdanakusuma a Letiště Tangerang.

Pokud cestujete po Indonésii autem nebo autobusem a chcete navštívit Jakartu, musíte si být vědomi skutečnosti, že silniční doprava v této oblasti je velmi rušná a chaotická. Mnoho řidičů také ignoruje pravidla silničního provozu.

Pro turisty jsou k dispozici také rychlé vlaky (Jakarta-Surabaya North Coast Line), které spojují Jakartu s mnoha dalšími městy v zemi. Ty jsou živé a turisticky dobře frekventované.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli druh dopravy, nezapomeňte si předem zajistit vízum do Indonésie a pečlivě si zkontrolovat platnost svých cestovních dokladů.

Ubytování v Jakartě

Ubytování v Jakartě

Jakarta, hlavní město Indonésie, je velkolepé místo plné života a aktivit. Pokud plánujete navštívit tuto metropoli, musíte si zajistit kvalitní ubytování. Naštěstí v Jakartě najdete širokou škálu možností - od luxusních hotelů po cenově dostupné hostely. Zvažte své potřeby a preference, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro váš pobyt v této fascinující destinaci.

Závěr a tipy pro návštěvníky Jakarty

Závěr a tipy pro návštěvníky Jakarty:

Pokud se chystáte navštívit indonéskou metropoli, určitě si nenechte ujít následující tipy. Pokud máte rádi kulturu, nezapomeňte navštívit Národní muzeum Indonésie či Chrám Merdeka. Pro zpestření pobytu v městském shonu si můžete zajít na obchodní ulici Jalan Surabaya, kde si můžete zakoupit tradiční suvenýry. Milovníci přírody by neměli opomenout Botanickou zahradu Bogor, která se nachází necelých 60 km od Jakarty. Pokud máte chuť na exotické pochutiny, vyzkoušejte rozmanité pokrmy v tradičních stánkách s jídlem (warung). A pokud potřebujete odpočinout od ruchu města, doporučujeme si zajít do parku Taman Mini Indonesia Indah a relaxovat u jezera.

Jakarta je plná kontrastů a kulturního bohatství, nebojte se ji objevovat!

Publikováno: 25. 04. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Terezie Křenková

Tagy: jakarta | město