Marsa Alam: Přináší slunce a teplé vlny nebo deštivé překvapení? Zjistěte aktuální počasí v exotickém ráji!

Marsa Alam Počasí

Úvod do Marsa Alam

Marsa Alam je jedno z nejkrásnějších míst na planetě, plné nádherných pláží a fascinujícího mořského podsvětí. Pokud se chystáte navštívit tuto exotickou destinaci, je důležité být dobře informován o aktuálním počasí v Marsa Alam. Dovolte nám představit vám úvod do této krásné oblasti a poskytnout vám užitečné informace o tom, jak si užít svůj pobyt co nejvíce.

Klima v Marsa Alam

Klima v Marsa Alam

Marsa Alam je krásné egyptské letovisko, které se nachází na pobřeží Rudého moře. Díky své poloze a pouštnímu klimatu zde panují velmi příjemné teploty po celý rok. V letních měsících se teploty pohybují okolo 35°C a v zimních měsících klesají na kolem 23°C.

V období od května do srpna se v Marsa Alamu vyskytují občasné bouřky a silný vítr, což může ovlivňovat plánované aktivity na pláži nebo ve vodě. Nicméně, i během těchto dnů zůstávají teploty stále velmi příjemné.

Pro milovníky potápění je Marsa Alam ideálním místem k návštěvě díky průzračným vodám Rudého moře s bohatou biodiverzitou pod hladinou. Pamatujte ale na to, že v některých měsících bývá více plavenek, takže je dobré si informace pravidelně ověřovat.

Celkově lze říci, že Marsa Alam nabídne skvělé počasí pro každého návštěvníka bez ohledu na roční období.

Nejlepší období k návštěvě Marsa Alam

Marsa Alam je krásné turistické město ležící v Egyptě na pobřeží Rudého moře. Pokud plánujete návštěvu tohoto místa, určitě se chcete dozvědět, kdy je nejlepší čas na cestu. Nejlepší období k návštěvě Marsa Alam jsou zimní měsíce - listopad až březen. V této době převažují příjemné teploty mezi 25-30 °C a voda je dostatečně teplá na potápění a šnorchlování. Letní měsíce jsou velmi horké, s vyšší vlhkostí vzduchu a teplotami nad 40 °C.

Pro milovníky divoké přírody je nejlepší návštěva v období od června do srpna, kdy dochází ke snesení želv a možnost pozorování delfínů, velryb a žraloků.

Marsa Alam počasí je tedy relativně stabilní, ale i tak doporučujeme pravidelné kontroly meteorologických podmínek před cestou. Pamatujte si také ochranu pokožky a pitný režim kvůli slunci!

Aktuální počasí v Marsa Alam

Aktuální počasí v Marsa Alam

Zajímá vás, jaké je počasí v egyptském letovisku Marsa Alam právě teď? Podívejte se na náš přehledný výpis aktuálních teplot a vítrů. Díky našim informacím budete mít vždy přesnou představu o tom, jak bude vaše dovolená vypadat z hlediska počasí. Stačí si jen vybrat ten správný outfit a užít si slunce, moře a krásné pláže Marsa Alamu bez obav z nepředvídatelných povětrnostních podmínek!

Doporučení pro cestování do Marsa Alam v závislosti na počasí

Doporučení pro cestování do Marsa Alam v závislosti na počasí

Marsa Alam, známý svými krásnými plážemi a úchvatnou přírodou, láká turisty z celého světa. Avšak, jako každé další místo na planetě, i Marsa Alam má své specifické počasí a doporučené praktiky pro cestování v jednotlivých obdobích.

Pokud plánujete návštěvu Marsa Alam během letních měsíců (od června do srpna), musíte být připraveni na extrémní horko a slunce. Doporučuje se používání silného opalovacího krému s hodnotou SPF 50 nebo vyšší a nošení klobouku či jiných krycích šperků hlavy. V této době také suchové podnebí přispívá ke snadnému prachu a písku, proto je dobré nosit uzavřenou obuv.

Pokud se chystáte do Marsa Alam v období od října do dubna, musíte být připraveni na mírnější teploty (průměr 22°C), ale mohou se objevit silné bouřky a déšť. Doporučuje se nošení deštníku nebo nepromokavých obleků.

V každém období, ale zejména během zimních měsíců (od listopadu do ledna), se doporučuje sledovat aktuální počasí a varování před mořskými bouřemi. Pokud plánujete návštěvu Marsa Alam v této době, raději kontaktujte vašeho turistického průvodce nebo místní odborníky na počasí.

Nyní, když jsou známy faktory vlivu počasí v Marsa Alam, cestování do této oblasti bude bezpečnější a pohodlnější pro každého turistu.

Závěr: Sledujte aktuální počasí v Marsa Alam a buďte připraveni na vaše dovolené plány! Díky našim nejnovějším meteorologickým údajům můžete být jistí, že se budete cítit pohodlně a bezpečně během vašeho pobytu na této krásné destinaci v Egyptě. Nezapomeňte si také vzít opalovací krém a ochranné brýle, abyste si užili překrásné slunečné dny v Marsa Alam naplno!

Publikováno: 06. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Ludmila Vojtěchová

Tagy: marsa alam počasí | aktuální počasí v marsa alam