Nejlepší tipy na zajímavá místa pro cestování: Kam se podívat a co nevynechat!

Na Co Se Podívat

Praha

Praha – Město tisíce věží a nekonečných možností. Zde najdete tipy na ta nejlepší místa, která rozhodně nesmíte minout při návštěvě této krásné metropole. Od historických památek až po moderní kavárny, Praha má co nabídnout každému návštěvníkovi. Připravte se na procházku starobylými ulicemi a objevujte skryté klenoty tohoto úžasného města!

Karlovy Vary

Tipy a rady na to, co vidět v Karlových Varech

Karlovy Vary jsou jedním z nejkrásnějších měst v České republice. Toto lázeňské město se pyšní svými minerálními prameny, architekturou, historickými památkami a nezapomenutelným kouzlem. Pokud plánujete návštěvu Karlových Varů, nezapomeňte navštívit tyto úžasné místa:

- Královská kolonáda - jedna z nejslavnějších kolonád ve městě s nádhernými sloupovými portiky a pramenní pítka

- Dům Zeyer - unikátní budova s krásnými freskami a malbami od českého umělce Alfonse Muchy

- Hrad Loket - malebný hrad ze 13. století s impozantním kamenným mostem a vynikajícím muzeem místní historie

- Diana Lookout Tower - vyhlídková věž obdivuhodného rozhledu nad celým Karlovými Vary

Tyto místa jsou jen několik tipů na to, co vidět v Karlových Varech. Užijte si krásy tohoto kouzelného města a objevujte další skvosty tuto oblasti.

Český Krumlov

Český Krumlov je malebné městečko ležící v jihozápadních Čechách, které se pyšní svou velmi dobře zachovalou historickou architekturou. Pokud hledáte tipy na to, co byste si zde měli určitě nenechat ujít, máme pro vás několik skvělých rad.

První z nich je navštívit Krumlovský zámek, který patří k nejvýznamnějším památkám města. Zámek i s celým historickým centrem byl zapsán do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Další zajímavostí Českého Krumlova jsou jeho úzké uličky a krásné domy s barevnými fasádami. Určitě stojí za návštěvu i kostel Sv. Víta a Růže a také muzeum Egon Schiele Art Centrum, kde najdete díla slavných umělců.

Pro ty, co rádi tráví čas v přírodě, doporučujeme projít se podél řeky Vltavy a obdivovat krásné panoramatické výhledy na celé město. A pokud chcete ochutnat typické krumlovské speciality, nevynechejte restaurace nabízející tradiční jihočeskou kuchyni.

Hradec Králové

Hradec Králové - Tipy a rady pro nezapomenutelný výlet

Pokud hledáte město plné historie, kultury a krásného přírodního okolí, Hradec Králové je pro vás tou správnou volbou. Zde najdete nespočet možností, jak strávit svůj volný čas. Od působivých památek a muzeí, přes pestrou nabídku sportovních aktivit až po romantické procházky podél řeky Labe. Přečtěte si naše tipy a rady, aby Vám žádné zajímavosti neutekly.

1. Návštěva Katedrály Svatého Ducha

Pokud máte rádi gotickou architekturu doporučujeme navštívit nejstarší kostel ve městě - Katedrálu Svatého Ducha. Nachází se na Velkém náměstí a patří mezi nejvýznamnější kulturní památky Hradce Králové.

2. Muzeum Východních Čech

Muzeum Východních Čech s více než 200 tisíc artefakty z regionu nabídne skvělý pohled do minulosti tohoto kraje.

3. Barokní zahrady

Hradec Králové nabízí i krásnou přírodu v okolí. Navštivte barokní zahrady před budovou Vysoké školy ekonomické. Park nabízí úchvatné výhledy na město a je ideálním místem pro odpočinek.

4. Půjč si kolo

Pro sportovněji naladěné jsou k dispozici půjčovny kol, které vám umožní vydat se na cyklostezky podél řeky Labe nebo do okolí Hradce Králové.

5. Ochutnejte místní speciality

Nakonec nezapomeňte ochutnat místní speciality, jako je třeba Kozel světlý ležák nebo tatarská omáčka Hradec Králové. Mnoho restaurací nabízí tradiční českou kuchyni s regionálním zaměřením.

Hradec Králové nabízí spoustu různorodých aktivit pro každého návštěvníka a my doufáme, že jsme Vám pomohli s výběrem toho, co byste určitě neměli minout během Vašeho pobytu v této krásné části Čech.

Plzeň

Plzeň - město slavného piva, kultury a historie. Podívejte se na nejlepší tipy a rady, jak si užít toto úžasné město plné kulturních památek a zajímavostí.

Olomouc

Olomouc - Klenot Hané

Pokud hledáte město, které kombinuje bohatou historii, krásné památky a příjemnou atmosféru, nemůžete minout Olomouc. Toto klenotíček na Hané skrývá nepřeberné množství tipů a rad pro návštěvníky. Od historických dominant po moderní výstavy, Olomouc má co nabídnout pro každého.

Kroměříž

Kroměříž - Město, které stojí za návštěvu

Pokud hledáte malebné město plné historie a kultury, určitě byste neměli minout Kroměříž. Toto krásné město se pyšní bohatou historií, nádhernou architekturou a kulturním dědictvím.

Nabízí se zde spousta aktivit a památek, na které byste neměli zapomenout. Procházka po místních zákoutích s úchvatnými barokními stavbami je naprosto nezbytností. Navštivte také Kroměřížský zámek s jeho areálem a zahradami, který patří mezi UNESCO světové dědictví.

Nezapomeňte si užít i kulinářské speciality tohoto regionu v některém z místních restaurací či hospůdek. Pokud chcete ochutnat opravdovou moravskou lahůdku, určitě si dejte tradiční cibulový koláč nebo kyselici s uzeným masem.

Kroměříž je ideálním cílem pro každého milovníka historie a kultury, ale také pro ty, kteří hledají klid a relaxaci v prostředí krásné přírody. Určitě se sem vypravte a nechte se okouzlit tímto malebným městem s bohatou historií.

Brno

Brno, město střední Evropy plné bohaté historie a kulturního dědictví. Pokud plánujete návštěvu této krásné metropole, rozhodně nezmeškejte následující tipy a rady na to, co byste si zde neměli nechat ujít.

Moravský Kras

Moravský Kras je jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů České republiky. Pokud se chystáte na výlet do této oblasti, určitě byste neměli vynechat návštěvu těchto zajímavostí:

- Punkevní jeskyně s propastí Macocha

- Sloupsko-šošůvské jeskyně

- Býčí skála s rozhlednou

- Kateřinská jeskyně

Užijte si krásné výhledy a obohaťte svůj pobyt o nezapomenutelné zážitky.

Adršpašsko-teplické skály

Pokud hledáte krásné a unikátní místo k návštěvě v České republice, Adršpašsko-teplické skály jsou pro vás ideální volbou. Tyto skalní útvary se nachází na severu země a nabízejí návštěvníkům neuvěřitelné pohledy, překrásnou přírodu a naprostý klid.

Procházka mezi těmito obrovskými skálami je jedinečný zážitek, který byste si neměli nechat ujít. Cesta vás provede temnými jeskyněmi, svahy s kamennými stupni a svahy s krásnými vodopády. Na vrcholu kopce se můžete těšit na dechberoucí výhled na okolní krajinu.

Jestliže máte chuť strašit se, můžete navštívit Křižovou jeskyni – místo, které po celá staletí inspirovalo příbuzné pány hrůzy. Pokud jste více oblíbenec odpočinku, pak si můžete odpočinout na břehu malých rybníčků.

Adršpašsko-teplické skály jsou opravdu jedno z nejkrásnějších míst v České republice a určitě stojí za to, aby jste je navštívili.

Přírodní park Šumava

Pokud hledáte krásná místa k návštěvě v České republice, určitě byste neměli vynechat Přírodní park Šumava. Tento úchvatný park se nachází na jihozápadních hranicích a nabízí návštěvníkům nejen nádhernou přírodu, ale také mnoho aktivit a zábavy pro celou rodinu. Zde jsou naše tipy a rady, co si v Přírodním parku Šumava určitě nenechat ujít!

Krkonošský národní park

Krkonošský národní park nabízí nepřeberné možnosti pro turisty, kteří rádi objevují krásy přírody. Pokud hledáte tipy a rady, kam se podívat, neváhejte navštívit tento unikátní park. Nabídne vám skvělé výhledy z vrcholů, malebné horské potoky a jezírka, mnoho druhů rostlin a živočichů a také řadu turistických tras pro pěší i cyklisty. V Krkonošském národním parku si opravdu každý přijde na své!

Třeboňsko

Třeboňsko - Poklady jižních Čech

Objevte krásy Třeboňska, jedné z nejmalebnějších oblastí jižních Čech! Návštěvníci se mohou těšit na klidné procházky kolem rybníků, návštěvu nádherných zámků a hradů, okouzlení unikátní přírodní scenérií a také ochutnání tradičního piva s regionálním pivovarnictvím. Přečtěte si naše tipy a rady, jak využít svůj pobyt v této malebné krajině nejlépe!

Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál: Klenot mezi přírodními parky

Pokud hledáte skvělou destinaci pro výlet s rodinou nebo romantický víkend, pak návštěva Lednicko-valtického areálu by neměla chybět na vašem seznamu. Jedná se o jedinečnou kombinaci krajinného, historického a kulturního dědictví, které stojí za to objevovat.

V rámci tohoto rozsáhlého areálu se nachází krásné zámky, památníky, muzea a celoročně dobové akce, jako je například slavnostní jízda kočárem či ochutnávka vin ze sousedních vinařských oblastí. Pokud máte rádi přírodu, určitě navštivte Lednicko-valtický park – působivou krajinu s množstvím botanických a faunistických zvláštností.

Ponořte se do atmosféry unikátního areálu a objevujte jeho tajemství a krásy.

Kroměřížské zahrady a zámek

Pokud se nacházíte v okolí Kroměříže a hledáte tipy na zajímavá místa k návštěvě, určitě nevynechejte Kroměřížské zahrady a zámek. Tento komplex je považován za jedno z nejkrásnějších barokních staveb v Evropě a nabízí návštěvníkům bohatou historii a umělecké dílo. Projděte se po chodnících krásné zahrady, obdivujte architekturu zámku i jeho interiér a nezapomeňte navštívit také Muzeum Kroměřížska, které se nachází nedaleko. Pokud jste milovníky přírody, rozhodně si nenechte ujít Arboretum Nový Dvůr nebo Botanickou zahradu Liberec, které jsou také v okolí.

Znojemské podzemí

Pokud hledáte netradiční zážitek na své cestě po České republice, rozhodně neváhejte navštívit Znojemské podzemí. Skryté pod městem se nachází rozsáhlý systém chodeb a sálů, které v minulosti sloužily jako sklepy pro víno i jako úkryty během válečných konfliktů.

Dnes si můžete prohlédnout jedinečné historické prostory doplněné o moderní technologie a zvukové efekty, které vtáhnou návštěvníky do atmosféry minulých dob. V rámci prohlídky se dozvíte zajímavosti o životě v podzemních chodbách a setkáte se s různými exponáty.

Znojemské podzemí je ideálním místem pro milovníky historie i adrenalinových zážitků. Ať už se rozhodnete pro běžnou nebo tematickou prohlídku, určitě si odnesete nezapomenutelný zážitek plný tajemství a dobrodružství.

Kutná Hora

Kutná Hora – tipy a rady na co se podívat

Pokud plánujete návštěvu historického města Kutné Hory, máme pro vás tipy na zajímavá místa, která rozhodně stojí za návštěvu. Zde se nachází nejen památky UNESCO, ale i krásné přírodní scenérie a kulturní akce.

Navštivte Kutnohorské muzeum

V Kutnohorském muzeu si můžete prohlédnout expozice vztahující se k důlnímu průmyslu a správě hornických měst. Najdete zde také unikátní sbírku gotických soch a obrazů.

Zajděte do kostela sv. Barbory

Jedna z nejkrásnějších gotických staveb u nás. Kostel sv. Barbory je symbolem hornictví a průmyslového rozkvětu Kutné Hory.

Projděte se po Stříbrné stezce

Stříbrná stezka vede z Kutné Hory přes doly na středním Povltaví s bohatou historií těžby.

Zúčastněte se Mistrovstvím Evropy ve vázání glazury

Co by to bylo za návštěvu Kutné Hory bez účasti na tradičním festivalu spojeném s řemeslem? V druhé polovině srpna se zde koná Mistrovství Evropy ve vázání glazury.

Kutná Hora nabízí mnoho zajímavých aktivit. Zmíněné tipy jsou jen malým výběrem, které byste měli navštívit, budete-li mít příležitost.

Památník Terezín

Památník Terezín - nezapomenutelné místo historické paměti

Pokud hledáte tip na výlet, který vás zanechá nejen s nádhernou vzpomínkou, ale také s hlubokým dojmem, navštivte Památník Terezín. Toto místo je svědkem tragických událostí druhé světové války a připomínkou obětí holokaustu.

Budete moci projít se po klidném areálu a okusit atmosféru, kterou tady kdysi zažili tisíce lidí. Zajímavým exponátem je například kasárna L 417, kde byly děti umístěny během války. Také si můžete prohlédnout expozici "Ghetto Museum", která zachycuje každodenní život obyvatel ghett Východní Evropy.

Památník Terezín má rovněž velmi zajímavou architekturu, což ho činí i esteticky zajímavým pro návštěvníka. Pokud máte rádi umění, určitě si nenechte ujít galerii GASK (Galérie Středočeského kraje), kterou najdete v sousedství.

Navštivte Památník Terezín a dejte svůj respekt obětem druhé světové války. Toto místo stojí za návštěvu, jak z hlediska historického, tak z estetického pohledu.

Koněpruské jeskyně

Pokud hledáte jedinečné a fascinující místo k návštěvě v České republice, určitě nevynechejte Koněpruské jeskyně. Tyto krásné jeskyně se nachází nedaleko města Beroun a nabízejí návštěvníkům expediční prohlídky s průvodcem, který Vám ukáže úžasné podzemní království plné zapomenutých klenotů. Během prohlídky se dozvíte zajímavosti o geologickém vývoji oblasti a historii jeskynního systému. Navštívte Koněpruské jeskyně a objevte tajemství podzemí!

Ještěd

Ještěd - ikonický vrchol a dominantní věž v Libereckém kraji!

Pokud se chystáte navštívit Česko, nemůžete minout tento malebný vrchol a jeho překrásné okolí. Vystoupat na vrchol Ještědu je bezpochyby nezapomenutelný zážitek, který si zamilujete hned na první pohled.

Nicméně, Ještěd nabízí mnohem více než jen krásný výhled na okolní krajinu. Zajímavostmi jsou například novobarokní hotel Ještěd, Kino Horní Hanychov s retro atmosférou nebo rozhledna Buberka. Navíc můžete prozkoumat okolní přírodu - planiny s horskými loukami, rozmanité lesy a křišťálově čistá jezera.

Jestliže chcete ochutnat tuto část České republiky, dobrou volbou pro ubytování bude hotel Ještěd s jedinečnou architekturou. Tak co čekáte? Přijeďte se podívat na to, co má Ještěd k nabídce!

Publikováno: 27. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Anežka Kozáková

Tagy: na co se podívat | tipy a rady