Objevte krásy z rozhledny Kobylí: Nejlepší výhled v obci Kobylí

Rozhledna Kobylí

Historie rozhledny Kobylí

Rozhledna Kobylí, původně postavená v roce 1892, sloužila jako lovecký posed pro hraběte Schönborna. V průběhu let prošla několika rekonstrukcemi a v roce 2010 byla znovu otevřena veřejnosti. Díky své poloze na vrcholu kopce nad obcí Kobylí nabízí nádherný výhled na malebnou krajinu jižní Moravy. Historie rozhledny je spojena s loveckými tradicemi regionu a dodnes přitahuje návštěvníky z blízkého i vzdálenějšího okolí.

Poloha a panoramatický výhled

Rozhledna Kobylí se nachází v obci Kobylí, v okrese Břeclav, na jižní Moravě. Své jméno získala podle nedalekého vrchu Kobylí hora. Rozhledna stojí ve výšce 347 metrů nad mořem a nabízí nádherný panoramatický výhled do širokého okolí. Z její vyhlídkové plošiny lze spatřit nejen malebnou krajinu Pálavy a Lednicko-Valtického areálu, ale také Rakousko a Slovensko. Díky své poloze je rozhledna oblíbeným místem pro pozorování západu slunce či noční oblohy.

Procházky a turistické trasy v okolí

Procházky a turistické trasy v okolí rozhledny Kobylí jsou skvělým způsobem, jak prozkoumat malebnou krajinu. Jednou z oblíbených tras je okruh kolem Kobylího potoka, který vede lesem a nabízí krásné výhledy na okolní kopce a údolí. Další možností je výstup na nedaleký vrchol Vlčák, odkud je úchvatný panoramatický pohled na celé okolí. Pro náročnější turisty pak přichází v úvahu spojení s nedalekou rozhlednou Doubravka, což je delší trasa s náročnějším terénem, ale odměnou jsou úchvatné výhledy z obou rozhleden. Turistické trasy jsou dobře značené a vhodné pro různé úrovně kondice.

Otevírací doba a vstupné

Otevírací doba rozhledny Kobylí se liší v závislosti na ročním období. V letních měsících, od dubna do září, je rozhledna otevřená denně od 9:00 do 18:00 hodin. V zimních měsících, od října do března, je otevřená pouze o víkendech od 10:00 do 16:00 hodin. Vstupné pro dospělé činí 50 Kč a pro děti a studenty je snížené na 30 Kč. Pro rodiny s dětmi je k dispozici rodinné vstupné za 120 Kč. Je možné zakoupit i celoroční permanentku za cenu 300 Kč, která umožňuje neomezený počet návštěv rozhledny během jednoho roku.

Zajímavosti a aktivity pro návštěvníky

Zajímavosti a aktivity pro návštěvníky rozhledny Kobylí jsou různorodé. V blízkosti rozhledny se nachází lovecký zámeček Kobylí, který je otevřen pro veřejnost a nabízí možnost prohlídky loveckých trofejí a historických interiérů. Pro milovníky přírody je ideální navštívit nedaleký Pálava, chráněnou oblast s unikátní flórou a faunou. Pro aktivní turisty jsou k dispozici cyklostezky vedoucí kolem vinic a malebných vesnic v okolí. Milovníci vína si mohou užít degustaci vín v místních sklípcích nebo návštěvu vinoték s širokou nabídkou regionálních vín.

Doporučení pro návštěvu a praktické informace

Pro návštěvu rozhledny Kobylí doporučujeme vyrazit v teplých letních měsících, kdy je výhled nejkrásnější. Doporučuje se také pohodlné obuv a dostatek pitné vody, zejména při procházkách v okolí. Vstupné na rozhlednu je symbolické a činí pouze pár korun. Pro zájemce o delší turistické trasy je možné spojit návštěvu rozhledny s procházkou do nedalekých vinic nebo do malebného historického centra obce Kobylí. Vzhledem k oblíbenosti místa doporučujeme přijít ráno nebo večer, abyste si mohli užít klidnou atmosféru a krásný výhled bez velkého davu turistů.

Publikováno: 28. 05. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Ludmila Vojtěchová

Tagy: rozhledna kobylí | rozhledna v obci kobylí