Počasí na Kanárských ostrovech: Co očekávat při cestování?

Kanárské Ostrovy Počasí

Kanárské ostrovy - přehled destinace

Kanárské ostrovy jsou souostrovím nacházejícím se v Atlantském oceánu. Patří sem sedm hlavních ostrovů: Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura, La Palma, La Gomera a El Hierro. Každý z těchto ostrovů má své specifické kouzlo a nabízí různorodé atrakce pro turisty. Kanárské ostrovy jsou oblíbeným cílem milovníků slunce i přírody díky svému příjemnému klimatu a krásné přírodní scenérii.

Klima na Kanárských ostrovech

Klima na Kanárských ostrovech je příjemné a mírné po celý rok díky jejich poloze poblíž rovníku. Ostrovy mají subtropické klima s malými teplotními výkyvy. Průměrná teplota se pohybuje kolem 20-25 °C, což z nich činí ideální destinaci pro dovolenou. V letních měsících se teploty mohou vyšplhat až k 30 °C, zatímco v zimě klesají na příjemných 18-20 °C. Srážky jsou na ostrovech spíše ojedinělé a koncentrují se zejména do období mezi listopadem a únorem. Celkově je klima na Kanárských ostrovech velmi stabilní a slunečné, což je jedním z hlavních důvodů, proč sem turisté rádi jezdí relaxovat a užít si slunce.

Nejlepší čas na návštěvu Kanárských ostrovů

Nejlepší čas na návštěvu Kanárských ostrovů je v období od dubna do října, kdy jsou teploty příjemné a slunečné. V těchto měsících je možné si užít pláže a vodní aktivity. Pokud preferujete mírnější počasí a chcete se vyhnout turistickému ruchu, doporučuje se navštívit Kanárské ostrovy v období od listopadu do března. V této době je sice možné narazit na dešťové srážky, ale přesto je stále dostatek slunečných dnů pro objevování krás ostrovů.

Průměrné teploty a srážky na Kanárských ostrovech

Průměrné teploty na Kanárských ostrovech jsou velmi příjemné po celý rok. V zimě se pohybují kolem 20 °C a v létě dosahují až 30 °C. Srážky jsou na ostrovech poměrně malé, především na jižní straně, kde spadne pouze kolem 100 mm srážek za rok. Na severu je více srážek, které se pohybují okolo 300 mm ročně. Díky tomu jsou Kanárské ostrovy ideálním místem pro dovolenou plnou slunečního počasí.

Specifika počasí na jednotlivých ostrovech

Každý z Kanárských ostrovů má svá specifika v počasí. Například Tenerife je známé svým rozmanitým klimatem. Na jihu ostrova panuje teplé a suché počasí, zatímco na severu je vlhko a chladněji. Gran Canaria nabízí slunečné a horké léto, ale i mírnější zimní období. Fuerteventura je nejsušší ze všech ostrovů, s malým množstvím srážek a konstantními větry. Lanzarote je charakteristické pro své sopečné pláně a teplé počasí po celý rok. Každý ostrov má svou jedinečnost, kterou stojí za to objevovat při cestování po Kanárských ostrovech.

Aktivity a atrakce v závislosti na počasí

Na Kanárských ostrovech je mnoho aktivit a atrakcí, které si můžete užít v závislosti na počasí. Pokud je slunečno a teplé, doporučujeme navštívit pláže a vyzkoušet si různé vodní sporty, jako je potápění, šnorchlování nebo surfování. Pro milovníky přírody jsou tu krásné pěší túry po sopkách a návštěvy národních parků.

V případě oblačného počasí se můžete vydat na prohlídku historických památek a muzeí, které najdete na ostrovech. Další možností je navštívit termální lázně nebo se projet lanovkou na vrchol hory a podívat se na panoramatický výhled.

Pokud byste měli smůlu na počasí a pršelo by, můžete se vydat do aquaparku nebo wellness centra, kde si užijete relaxaci a odpočinek. Na Kanárských ostrovech jsou také oblíbené golfové hřiště, kde si můžete zahrát golf za každého počasí.

Není tedy důvod se bát nepředvídatelného počasí na Kanárských ostrovech. Bez ohledu na to, jaké bude počasí, vždy najdete něco zajímavého a zábavného, co si můžete užít během svého pobytu na těchto krásných ostrovech.

Doporučení pro balení a přípravu na různé povětrnostní podmínky

Při balení na Kanárské ostrovy je důležité připravit se na různé povětrnostní podmínky. Doporučuje se vzít si lehké oblečení, jako jsou šortky, trička a plavky, protože teploty jsou obvykle velmi příjemné. Nicméně je také dobré mít s sebou i něco teplejšího, například svetr nebo mikinu, protože večery mohou být chladnější. Nezapomeňte také na sluneční brýle, opalovací krém s vysokým faktorem ochrany a klobouk či šátek na ochranu hlavy před sluncem. Při plánování aktivit v přírodě je vhodné mít s sebou i deštník nebo nepromokavou bundu, protože i když jsou srážky vzácné, mohou se vyskytnout. Celkově platí, že doporučujeme balit lehký a pohodlný oděv pro pohodlný pobyt na těchto slunných ostrovech.

Tipy na nejlepší pláže v závislosti na počasí

Na Kanárských ostrovech najdete mnoho krásných pláží, které si můžete užít v závislosti na počasí. Pokud hledáte sluneční paprsky a teplou vodu, doporučujeme se vydat na jižní část ostrovů, jako je například pláž Playa de las Teresitas na Tenerife nebo pláže Playa del Duque a Playa de las Americas. Tyto pláže jsou známé svým příjemným podnebím a teplotami kolem 25-30 °C.

Pokud preferujete více osvěžení a aktivit na pláži, doporučujeme navštívit severní část ostrovů, kde jsou větší vlny a vhodné podmínky pro surfování. Například na ostrově Fuerteventura najdete pláže jako El Cotillo nebo Corralejo, které jsou oblíbené mezi surfaři díky svým silným větrům.

Pro milovníky klidu a soukromí jsou ideální malé odlehlé pláže, které najdete například na ostrově La Gomera. Pláže jako Playa de Santiago nebo Playa del Ingles nabízejí útulné prostředí s krásnými výhledy.

V každém případě si přibalte opalovací krém a plavky, protože na Kanárských ostrovech je po celý rok příjemné koupání a relaxace na pláži.

Důležité informace o počasí a aktuální předpověď

Na Kanárských ostrovech je klima mírné a teplé po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje mezi 20-25 °C, což z nich činí ideální destinaci pro milovníky slunce. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty mohou dosahovat až 30 °C. V zimních měsících se teploty pohybují kolem 18-22 °C.

Srážky na ostrovech jsou poměrně nízké, převládá suché klima. Největší šance na srážky je v zimních měsících, ale i ty jsou obvykle jen krátkodobé a neintenzivní. V létě je srážková aktivita minimální.

Při plánování cesty na Kanárské ostrovy je dobré sledovat aktuální předpověď počasí. Místní meteorologické služby poskytují spolehlivé informace o teplotách, srážkách a větru. Doporučuje se také sledovat stav moře, zejména pokud plánujete vodní aktivity.

Vzhledem k mírnému podnebí není nutné balit těžké zimní oblečení. Doporučuje se vzít s sebou lehké oblečení, plavky, sluneční brýle a opalovací krém s vysokým faktorem ochrany. Při návštěvě horských oblastí je vhodné mít s sebou i teplejší vrstvy.

Pamatujte také na to, že počasí na jednotlivých ostrovech se může lišit. Například Gran Canaria a Tenerife mají rozdílné mikroklima. Je proto dobré být připraven na různé povětrnostní podmínky a vybrat si aktivity v závislosti na aktuálním počasí.

V každém případě jsou Kanárské ostrovy skvělou volbou pro dovolenou plnou slunce a přírodních krás. Nezapomeňte si užít jejich unikátní atmosféru a relaxovat na jedné z mnoha krásných pláží.

Kanárské ostrovy jsou skutečně ideální destinací pro milovníky slunce a přírody. Díky svému příjemnému klimatu a krásné přírodě nabízejí nespočet možností pro aktivní dovolenou. Můžete si užít sluneční paprsky na nádherných plážích, objevovat úchvatné sopky a skalnaté útesy nebo se vydat na pěší túru po malebných horských stezkách. Kanárské ostrovy také lákají potápěče a surfaře, kteří si zde mohou vychutnat skvělé podmínky pro tyto sporty. Ať už jste milovníkem relaxace na pláži nebo dobrodruhem toužícím po nových zážitcích, Kanárské ostrovy vám nabídnou to nejlepší ze slunce a přírody.