Za dobrodružstvím do Středočeského kraje: Nejlepší tipy na výlety pro cestovatele!

Kam Na Výlet Středočeský Kraj

Hrad Karlštejn

Hrad Karlštejn - symbol české historie a architektury v srdci Středočeského kraje. Přijďte prozkoumat krásu tohoto hradu, který byl postavený Karlem IV. jako úschovnu korunních klenotů a církevních relikvií. S neuvěřitelnou historií a pohledy na okolní krajinu, Karlštejn je ideálním místem pro rodinný výlet nebo romantickou procházku se svým miláčkem.

Křivoklátsko

Křivoklátsko - nejkrásnější oblast středočeského kraje

Pokud hledáte úchvatné přírodní scenérie a historická místa s bohatou minulostí, určitě se vydejte na výlet do Křivoklátska. Tato malebná krajina je plná lesů, skalnatých vrchů a romantických zřícenin hradů. Navštivte například Křivoklát, který patří k nejstarším českým hradům, nebo zámek Karlštejn s krásnou vyhlídkou na okolní kraj.

Pro milovníky turistiky jsou ideálními cíli Žebrák a Točník, dva nádherné hrady propojené rozhlednou, která nabízí jedinečný pohled na celé údolí. Nezapomeňte také navštívit Kokořín, romantický hrad ve skalách obklopený malebnou přírodou.

Kamkoliv se vydáte v Křivoklátsku, budete mít pocit, že jste se ocitli uprostřed krásné pohádky o starobylém království plném tajemna a dobrodružství.

Koněpruské jeskyně

Pokud hledáte zajímavý výlet v centru Čech, rozhodně nejde minout Koněpruské jeskyně. Tyto krásné a tajemné jeskyně se nachází nedaleko města Beroun a nabízejí nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu.

V Koněpruských jeskyních se můžete projít podzemními chodbami a obdivovat nádherné krasové útvary, jako jsou stalaktity, stalagmity a sintrové terasy. Prohlídka trvá přibližně hodinu a půl a je doprovázena průvodcem, který poskytne zajímavé informace o historii jeskyní a jejich vzniku.

Navíc jsou Koněpruské jeskyně ideálním místem i pro adrenalinové zážitky - můžete si totiž vyzkoušet například lezení po horolezecké stěně či jízdu na lanovce nad propastmi. A po náročném dni stráveném v jeskyních si můžete odpočinout na okolních loukách, kde se budete moct naprosto uvolnit a načerpat novou energii.

Určitě neváhejte navštívit Koněpruské jeskyně při svém pobytu v středočeském kraji - tuto přírodní památku si totiž nezapomenete!

Zámek Konopiště

Zámek Konopiště - Krásná historická památka v srdci středočeského kraje

Připravte se na nezapomenutelnou návštěvu zámku Konopiště! Tato historická památka, ležící v blízkosti města Benešov, je domovem rodu Schwarzenbergů a nabízí návštěvníkům fascinující prohlídku muzea, galerie a zahrad. Procházka zámeckými chodbami Vám připomene pohnutou minulost tohoto místa a jeho slavných obyvatel. Neopomeňte navštívit i rozlehlou parkovou úpravu a zažít klidný odpočinek mezi krásnou přírodou.

Navštivte zámek Konopiště a zažijte jedinečné putování časem i naprostý klid v překrásném prostředí středočeského kraje!

Kutná Hora

Kutná Hora - klenot středočeského kraje

Pokud hledáte nezapomenutelný výlet v srdci Čech, nesmíte minout Kutnou Horu. Tato historická města, které bylo kdysi druhým nejbohatším městem v Českém království, je plné památek s bohatou historií a kulturou.

Nejznámější z nich jsou bez pochyby chrám svaté Barbory a kostel Panny Marie Na louži, které jsou vyhlášené pro svoji architekturu a umělecké díla. V rámci prohlídky se navíc dozvíte více o těžbě stříbra, která byla hlavním zdrojem bohatství města.

Kromě památek si lze užít i jiné aktivity jako například procházku centrem města s romantickými uličkami a malebnými budovami, návštěvu muzea čokolády nebo projížďku podzemním labyrintem.

Takže neváhejte a vydejte se na výlet do Kutné Hory - místu plnému historie, kultury a překrásných památek.

Zámek Mníšek pod Brdy

Zámek Mníšek pod Brdy – romantika a historie v srdci středočeského kraje

Pokud toužíte po výletu do malebné části středočeského kraje, neváhejte navštívit zámek Mníšek pod Brdy. Tento působivý barokní skvost s mnohaletou historií je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů regionu.

Zámek Mníšek pod Brdy se pyšní bohatými expozicemi, které přibližují historii a umění baroka. Navštivte například expozici zbrojnice, kde uvidíte sbírku loveckých a válečných zbraní, nebo hannoveranskou komnatu, jejímž hlavním prvkom jsou pozlacená nábytek a obrazy.

Rovněž romantiky si na zámku přijdou na své – prozkoumat můžete také zahrady plné kvetoucích květin a okrasných rostlin. V letních měsících bývají na nádvoří pořádány různé kulturní akce, jako jsou koncerty nebo divadelní představení.

Nezapomeňte si také projít malebným historickým centrem Mníšku pod Brdy, které je obklopeno nádhernými lesy a kopci. Ať už jste milovníkem historie, umění nebo jenom hledáte relaxaci v přírodě, zámek Mníšek pod Brdy určitě stojí za návštěvu!

Svatá Hora u Příbrami

Svatá Hora u Příbrami: Křesťanské svatyně a malebný výhled na střední Čechy

Pokud hledáte místo s duchovním nábojem a zároveň s krásným výhledem na střední Čechy, neváhejte navštívit Svatou Horu u Příbrami. Tento pozoruhodný komplex je jednou z nejvýznamnějších křesťanských poutních míst v České republice.

Svatá Hora se nachází asi 50 km jihozápadně od Prahy a nabízí nejen cenné kulturní dědictví a historické památky, ale také klidné prostředí pro odpočinek a meditaci. Navštivte kapli Panny Marie, kde se nachází obraz patronky Svaté Hory, nebo prozkoumejte kostel svatého Vavřince s oltářem ze 17. století.

Po prohlídce historických objektů si můžete dopřát překrásný výhled na okolní krajinu. Z terasy před kostelem se totiž nabízí panoramatický pohled na široké údolí Vltavy, Brdské vrchy i Řipskou horu.

Svatou Horu lze navštívit jak individuálně, tak v rámci organizovaných výletů. Pokud se rozhodnete pro samostatnou návštěvu, nezapomeňte na vhodné turistické boty a dostatek pitného režimu. Naopak organizované zájezdy se starají o přepravu, vstupenky a cestovní průvodce.

Kokořínsko

Kokořínsko - tajemný kraj skal a zřícenin v srdci Středních Čech

Zámek Jemniště

Zámek Jemniště: Skvost renesanční architektury uprostřed romantického parku. Vyrážíte-li na výlet do středočeského kraje, nenechte si ujít tuto perlu mezi Benešovem a Táborcem. Prohlédněte si expozice s bohatou historií rodu Sternbergů, procházejte se po zámeckém parku s množstvím druhů dřevin či se zúčastněte jedinečné kulturní akce, které se zde pravidelně konají. Zámek Jemniště je skvělým tipem na výlet pro celou rodinu i milovníky historie a architektury.

Říčanský zámek a zámecký park

Vydajte se na výlet do středočeského kraje a navštivte nádherný Říčanský zámek s jeho malebným zámeckým parkem. Tento unikátní barokní komplex byl postaven na začátku 18. století a nabízí nejen historickou prohlídku, ale i romantickou atmosféru pro odpočinek a piknik v zámeckém parku s krásnými květinovými aranžmá a vzrostlými stromy. Obdivujte sbírky uměleckých děl, mezi nimiž se nachází cenné hodnoty evropského výtvarného umění, a poznejte historii místních šlechtických rodů. Navštivte Říčanský zámek s celou rodinou a užijte si den plný zábavy, při kterém se dozvíte mnoho zajímavých informací o životě aristokracie v minulosti.