Za krásami jižní Moravy: Nejlepší rozhledny, které musíte navštívit!

Rozhledny Jižní Morava

Úvod

Jižní Morava je známá svými malebnými krajinnými scenériemi a turistickými atrakcemi. Mezi nejvýznamnější patří rozhledny, které nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu. Pokud se chystáte navštívit tuto oblast, rozhledny jsou určitě místem, které byste neměli vynechat. V následujícím textu se podrobněji seznámíte s nejkrásnějšími rozhlednami jižní Moravy a jejich historií.

Rozhledna Děvín

Rozhledna Děvín - královna jižní Moravy s dechberoucím výhledem na okolní krajinu.

Rozhledna Vranovská hora

Rozhledna Vranovská hora - nejkrásnější pohled na jižní Moravu!

Pro turisty, kteří se chtějí podívat na nádhernou krajinu jižní Moravy z výšky, je návštěva rozhledny Vranovská hora naprostou samozřejmostí. Tento impozantní stav spadající do kategorie technických památek nabídne návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a úchvatné výhledy na panoramatickou krajinu Jižní Moravy.

S výškou 41 metrů a širokým objektivem, který poskytuje panoramatické výhledy po celém okolí, se Vranovská hora řadí mezi ty nejnavštěvovanější rozhledny tohoto regionu. Můžete si užít romantického západu slunce s jedinečnými barvami horizontu nebo pozorovat malebné vesnice a města.

Tak proč nevyrazit na tuto turistickou atrakci jižní Moravy a užít si nezapomenutelné chvíle plné krásných obrazů? Rozhodně stojí za to!

Rozhledna Babylon

Rozhledna Babylon - nejvyšší výhled na jižní Moravu

Vstupte na vrchol rozhledny Babylon a užijte si úchvatný panoramatický výhled na malebnou krajinu jižní Moravy. Tato turistická atrakce je jednou z nejoblíbenějších v oblasti a nabízí návštěvníkům unikátní zážitek ze stoupání k vrcholu a prohlédnutí se okolními místy z výše 50 metrů. Rozhledna je přístupná po celý rok a její návštěva se stala nepostradatelnou součástí každého výletu do této části České republiky. Přijďte si vyčistit hlavu, pobýt na čerstvém vzduchu a objevit krásy Moravy z jiné perspektivy!

Rozhledna Kravi hora

Rozhledna Kravi hora - Nádherný výhled na široké okolí

Pokud hledáte nezapomenutelnou turistickou atrakci na jižní Moravě, pak je Rozhledna Kravi hora zaručeně tou správnou volbou! Tato impozantní rozhledna se nachází v malebném prostředí Pálavy a nabízí návštěvníkům nádherný výhled na široké okolí.

Z vrcholu rozhledny se můžete kochat krásnými panoramaty vinic, louk a lesů, ale také se podívat až na rakouské Alpy. Za příznivých podmínek je odtud vidět až do 80 kilometrů daleka! Rozhledna Kravi hora je ideálním místem pro relaxaci, piknik s rodinou i romantickou procházku s partnerem.

Tak neváhejte a vydejte se na cestu za poznáním této jedinečné turistické atrakce - Rozhledny jižní Morava.

Rozhledna Křížová hora

Rozhledna Křížová hora - Výhled ze vrcholu na klenoty jižní Moravy

Rozhledna Obřanská vyhlídka

Rozhledna Obřanská vyhlídka - krásný výhled na Jižní Moravu

Pokud hledáte nezapomenutelnou turistickou atrakci na Jižní Moravě, nemůžete minout rozhlednu Obřanská vyhlídka. Tato malebná rozhledna se nachází v srdci překrásného Pálavy a nabízí návštěvníkům dechberoucí výhledy do okolí.

Po zdolání dvaceti schodů se ocitnete ve výšce 19 metrů nad zemí a můžete obdivovat panoramata obce Obřany, Mikulova, i karlštejnského hradu. Rozhledna je přístupná jak pěšky, tak i na kole. Nezapomeňte si zabalit piknik a užít si romantické posezení s krásným výhledem.

Přijďte se tedy pokochat nádhernou krajinou jižní Moravy a prozkoumat krásu Pálavy z unikátního pohledu rozhledny Obřanská vyhlídka!

Rozhledna Radostín

Rozhledna Radostín - Výhled na kouzelnou krajinu jižní Moravy.

Rozhledna Výhon

Rozhledna Výhon - Nádherný výhled na jižní Moravu

Pokud hledáte zážitek plný krásných přírodních scenérií a turistických atrakcí, rozhledna Výhon je ideálním místem pro vás. Tato nádherně umístěná rozhledna nabízí neuvěřitelné výhledy na jižní Moravu.

Vystoupejte na vrchol a uvidíte panoramatické výhledy, které si pamatujete celý život. Užijte si okouzlující pohled na kopce, louky a lesy, které se rozkládají kolem rozhledny. Navštivte Výhon a zažijte neopakovatelnou atmosféru s rodinou či přáteli.

Nenechte si ujít tu možnost vidět tuto úchvatnou krajinu očima ptáků z jedinečné perspektivy rozhledny Výhon.

Rozhledna Velká Javořina

Rozhledna Velká Javořina - naše nejvyšší vyhlídka na jižní Moravě

Rozhledna Velká Javořina je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí jižní Moravy. Svými 40 metry je nejen nejvyšší rozhlednou v okolí, ale také nabízí nádherné výhledy do širokého okolí. Z jejího vrcholu lze spatřit například Pálavu, Doupovské hory, ale i daleké Vysoké Tatry.

Vstup na rozhlednu je po zpevněné cestě a je vhodný pro pěší turisty i rodiny s dětmi. Na vrcholu se nachází restaurace s venkovním posezením a kromě občerstvení nabízí také překrásné panoramatické výhledy.

Pokud rádi objevujete krásy českých krajů, určitě si nenechte ujít tuto skvostnou rozhlednu na jižní Moravě!

Závěr

Rozhledny jižní Morava jsou skutečným pokladem turistických atrakcí. Jejich výhledy nabízejí nezapomenutelné zážitky a umožňují návštěvníkům vidět kraj v celé jeho kráse. Pokud hledáte perfektní spojení krás přírody a dobrodružství, rozhledny jižní Morava jsou tím pravým místem, kam se vydat na výlet.

Publikováno: 17. 04. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Marius Kyralová

Tagy: rozhledny jižní morava | turistická atrakce