Zažijte nebeský ráj na Bahamách - Karibském ostrově plném dobrodružství a relaxace

Bahamy

Vítejte na Bahamách - tropickém karibském ostrově plném dobrodružství a relaxace! S tisíci ostrůvky, nádhernými plážemi, průzračnou vodou a úchvatnou přírodou je tento ráj na zemi ideálním místem pro dovolenou. Připravte se na nezapomenutelné zážitky a objevujte krásy tohoto klenotu mezi ostrovy Karibiku.

Geografické umístění Baham

Bahamy jsou ostrovní země nacházející se v Karibiku, tvořená více než 700 ostrovy a mnoha malými ostrůvky. Nachází se na jihovýchodě Spojených států amerických, v Atlantickém oceánu a leží na severovýchod od Kuby a na jihovýchod od Floridy. Hlavním městem je Nassau, které se nachází na ostrově New Providence. Bahamy jsou známé svými bleděmodrými plážemi, křišťálově čistým mořem a korálovými útesy.

Historie Baham

Bahamy jsou karibský ostrov s fascinující historií, která sahá až do dob objevování Ameriky Kryštofem Kolumbem. Původními obyvateli Baham byli Arawakové, kteří se zde usadili již v době předkoloniálního období. Během 15. století se tu však začali objevovat evropští osadníci a ostrovy se postupně staly součástí britské kolonie.

V průběhu let se Bahamy staly důležitým centrem obchodu s otroky, cukrovou třtinou a alkoholem. V roce 1973 získaly nezávislost na Spojeném království a od té doby jsou známé svými úchvatnými plážemi, turistickým ruchem a bohatou kulturou.

Dnes jsou Bahamy oblíbeným turistickým cílem, který navštěvuje mnoho lidí ze všech koutů světa. Zdejší jedinečná atmosféra, exotická příroda a pohostinnost místních lidí jsou jen některé z faktorů, proč se sem návštěvníci rádi vrací opakovaně.

Kultura a tradice Baham

Kultura a tradice Baham jsou dokonalým příkladem, jak může harmonicky koexistovat nejen různé etnické skupiny, ale i kulturní ovlivnění. Bahamská kuchyně je například výsledkem smíšení afrických, anglických a karibských vlivů. Stejně tak se projevuje i v umění, hudbě nebo tanci. Místní obyvatelé si stále uchovávají tradiční zvyky jako například oslava Junkanoo Festivalu, který se koná každoročně na Silvestra a slaví se tam tance, hudba a barvité kostýmy. Bahamy jsou zkrátka ostrovem plným života a kulturním bohatstvím.

Turistické atrakce na Bahamách

Bahamy jsou karibským ostrovem, který nabízí bohatou paletu turistických atrakcí. Na Bahamách najdete krásné pláže s tyrkysovou vodou a bílým pískem, ale také historická města plná koloniální architektury a přátelských domácích obyvatel.

Mezi největší turistické atrakce patří Aquaventure Water Park, kde si můžete užít adrenalinové zážitky na tobogánech a vodních skluzavkách. Navštivte také Paradise Island, kde se nachází jedny z nejexkluzivnějších pláží na světě.

Pro milovníky historie jsou ideálním cílem Fort Charlotte a Fort Montagu, historické pevnosti z 18. století, které ukazují bohatou minulost ostrova. Můžete se také projít ulicemi starobylých měst jako Nassau nebo Freeport.

Na Bahamách samozřejmě nenajdete jen kulturní památky, ale také úchvatné přístavy pro jachty a luxusní hotely s vyhlášenými restauracemi. Pro sportovní nadšence jsou tu široké možnosti k windsurfingu, potápění či rybaření.

Bahamy jsou destinací, kterou si rozhodně nenechte ujít, pokud hledáte krásné pláže a kulturní zážitky v tropickém ráji.

Bahamské ostrovy, to je krása, která se nedá popsat slovy. Musíte ji vidět na vlastní oči, abyste pochopili, jak úžasné místo to je.

Zdeněk Novák

Pláže a vodní sporty na Bahamách

Bahamy, karibský ostrov obklopený azurovým mořem, jsou ideálním místem pro milovníky slunce, pláží a vodních sportů. Na Bahamách najdete několik desítek kilometrů bílého písku a křišťálově čisté vody, které přitahují turisty z celého světa.

Zdejší pláže nabízejí mnoho možností k aktivnímu odpočinku. Můžete si zapůjčit kajak, paddleboard nebo šnorchlovací vybavení a objevovat podmořský svět kolem Baham. Pokud máte rádi adrenalinové aktivity, můžete si vyzkoušet windsurfing nebo jetové lyžování.

Pro ty, kteří hledají klidnější aktivity na vodě, jsou tu řady luxusních plážových stoliček s deštníky a servisem od místního personálu. Vychutnejte si koktejl pod palmami a sledujte západ slunce nad azurovým mořem.

Vodní sporty jsou jen jednou z atrakcí na Bahamách. Tento karibský ostrov nabídne i další zábavu jako např. nákup na trzicích nebo prohlídka památek. Nicméně, pro milovníky slunce a vodních sportů je Bahamy tím pravým místem pro dovolenou snů.

Gastro zážitky na Bahamách

Pokud hledáte gastronomické zážitky, pak jsou Bahamy tím správným místem pro vás! Tento karibský ostrov nabízí nejen slunné pláže a tyrkysově modré moře, ale také bohatou a rozmanitou kuchyni.

Pojďte si vychutnat exotické pochoutky jako jsou krevety s chilli omáčkou, conch salad (salát z mořských lastur), čerstvě upečený chléb Johny cake nebo tradiční bahamskou polévku s okounem. Vyzkoušejte také kokosový chléb nebo rumový koláč - tyto sladkosti si zamilujete!

Hotelové restaurace na Bahamách nabízejí jak místní speciality, tak i mezinárodní kuchyni. Pokud se rozhodnete ochutnat jídlo v místních stáncích a restauracích v oblastech mimo turistická centra, určitě zažijete autentickou chuť Bahamských ostrovů.

Gastronomie na Bahamách je skutečně fascinujícím zážitkem pro každého cestovatele a milovníka dobrého jídla!

Ubytování na Bahamách

Ubytování na Bahamách

Pokud hledáte exotickou dovolenou v Karibiku, Bahamy jsou tou pravou volbou. Tento archipelag nabízí nejen bílé pláže a tyrkysově modré moře, ale i širokou škálu ubytování pro každého cestovatele.

Od luxusních resortů až po malé penziony, na Bahamách najdete mnoho možností pro přespání během své dovolené. Pokud preferujete soukromí a klid, pronájem soukromé vily nebo apartmá je pro vás ideální volbou. Milovníci přírody si zase mohou užít nocování v kempech na pláži s úchvatným výhledem na oceán.

Tak neváhejte a zarezervujte si ubytování již dnes a začněte se těšit na svůj pobyt na Bahamách!

Tipy na výlety na Bahamách

Tipy na výlety na Bahamách

Pokud hledáte dokonalé místo pro dovolenou plnou slunce a zábavy, Bahamy jsou tou pravou volbou. Tento karibský ostrov nabízí mnoho možností k relaxaci i dobrodružství.

Zde je pár tipů na výlety, které byste neměli minout:

  • Plážování - Na Bahamách najdete některé z nejkrásnějších pláží na světě. Slunce, písek a tyrkysová voda – co si přát více?
  • Potápění - Ostrov má bohatý podmořský život a potápěči se sem sjíždějí z celého světa. Nechte se unést krásami korálových útesů a exotických ryb.
  • Návštěva místních trhů - Prozkoumejte trhy se suvenýry a ochutnejte místní speciality jako jsou conchy nebo conch salad.
  • Návštěva národních parků - Bahamy jsou domovem jedinečných druhů rostlin a živočichů, které si můžete prohlédnout v rámci návštěvy národních parků.
  • Křídlovka s delfiny - Na Bahamách si můžete splnit sen o plavání s delfíny a dokonce na nich i křídlovat.

Zkrátka, Bahamy jsou plné překvapení a nedají se do jedné věty popsat. Pokud si toužíte užít skutečně nezapomenutelnou dovolenou, vydejte se na tento krásný karibský ostrov.

Závěr

Bahamy jsou unikátním karibským ostrovem, který nabízí bohatou a rozmanitou přírodu, zajímavé historické památky a mnoho aktivit pro turisty. Pokud hledáte destinaci pro svůj další dovolenou, určitě byste měli zvážit návštěvu Baham. Zde si můžete užít krásné pláže, vodní sporty, ale také relaxaci v luxusních resortech. Nezapomeňte se podívat na místní kuchyni a ochutnat čerstvé ryby a mořské plody. Bahamy jsou skutečným rájem na zemi a nechte si ujít šanci je navštívit!

Publikováno: 14. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Anežka Kozáková

Tagy: bahamy | karibský ostrov