Zoo Liberec: Kde se setkávají divoké zvířata a nezapomenutelná dobrodružství

Zoo Liberec

"Zoo Liberec - Prozkoumejte fascinující svět zvířat v srdci Liberce"

Historie Zoo Liberec

Historie Zoo Liberec

Zoo Liberec byla založena v roce 1919 jako první zoo v Československu. Její historie je bohatá a plná zajímavých příběhů. Během druhé světové války byly mnohé zvířata zabita, ale po válce se podařilo zoo obnovit a rozšířit její sbírku zvířat.

V průběhu let se ve Zoo Liberec objevily různá exotická zvířata, jako jsou lamy, nosorožci či velbloudi. Zajímavostí je, že v roce 1955 sem byl dovezen poslední živý exemplář goralu skalního v Evropě.

Dnes je Zoo Liberec moderním zoologickým parkem, který nabízí nejen možnost shlédnutí ohrožených druhů zvířat, ale také různé atrakce pro návštěvníky. V posledních letech se zoo zaměřuje na ochranu a chov ohrožených druhů, což jen potvrzuje, že její tradice a historie mají hluboké kořeny i v současnosti.

Umístění a rozloha Zoo Liberec

Umístění a rozloha Zoo Liberec

Zoo Liberec se nachází v severní části České republiky, nedaleko hranic s Polskem. Konkrétně leží v kraji Libereckém a je obklopena malebnou krajinou Jizerských hor. Rozloha celého areálu dosahuje více než 60 hektarů, přičemž základem expozice jsou dvě části - dolní a horní zoo. Tato unikátní kombinace umožňuje návštěvníkům pozorovat více než 170 druhů zvířat v co nejpřirozenějším prostředí.

Druhy zvířat v Zoo Liberec

Zoo Liberec je domovem mnoha druhů zvířat. Pokud se zajímáš o zvířata, rozhodně by ses sem měl/a vydat. V naší zoo najdeš například opice, lvy, medvědy a slony. Ale to není vše! Můžeš si prohlédnout také vzácné druhy jako tygry, gepardy a rysy. A co třeba velbloudy nebo nosorožce? Ty u nás také najdeš. Přijeď se podívat na krásné zvířata žijící v Zoo Liberec!

Expozice a atrakce v Zoo Liberec

Expozice a atrakce v Zoo Liberec

Zoo Liberec je jedním z nejvýznamnějších zoologických parků v České republice. Expozice v Zoo Liberec jsou rozmanité a zahrnují mnoho druhů zvířat, jako jsou kočkovité šelmy, sloni, nosorožci, opice a mnoho dalších. Každá expozice je pečlivě navržena tak, aby co nejlépe simulovala přirozené prostředí daného druhu.

Nabídka atrakcí v Zoo Liberec je taktéž velmi pestrá. Pro návštěvníky jsou k dispozici například lunapark, lanová dráha nad zoo, dětské hřiště a mnoho dalších aktivit. Ať už se chystáte s rodinou nebo přáteli, najdete v Zoo Liberec spoustu zábavy pro celý den.

Vzdělávání a ochrana přírody v Zoo Liberec

Vzdělávání a ochrana přírody jsou hlavními pilíři, na kterých stojí Zoo Liberec. Cílem této úžasné zoo není pouze poskytovat lidem zábavu a zázemí pro relaxaci, ale také podporovat vzdělávání a informovanost návštěvníků o naší planetě a životě v ní.

Zoo Liberec se zaměřuje na inovativní vzdělávací programy, které pomáhají osvobodit veřejnost od falešných mýtů o divoké přírodě. Tyto programy jsou navrženy tak, aby si lidé uvědomili velikost globálních problémů, jako je klimatická změna a ztráta biodiverzity.

Ochrana přírody je také klíčovým cílem Zoo Liberec. Zoo úzce spolupracuje s různými organizacemi zabývajícími se ochranou přírody po celém světě. Např. podporuje projekty spojené s ochranou goril či orangutanů v divoké přígode nebo chov mláďat ohrožených druhů zvýrazňujícich postavení tuzemských i zahraničních populac.

Zoo Liberec si klade za cítel maximálním uspokojení potřeb návštěvníků, ale zároveň i maximální přínos lidské společnosti i globálnímu prostředí.

Návštěvní informace a otevírací doba Zoo Liberec

Pokud plánujete návštěvu liberecké zoo, můžeme vám poskytnout veškeré potřebné informace. Zde se dozvíte nejenom o otevírací době a cenníku vstupného, ale také o praktických doporučeních pro příjemný pobyt.

Zoo Liberec je otevřena každý den od 9:00 do 17:00 hodin. V letním období (od 1. června do 31. srpna) jsou otvírací hodiny prodlouženy až do 18:00 hodin. Pokud plánujete návštěvu během svátku, jako je například Velikonoce nebo vánoční nadílka, může se otevírací doba lišit, proto doporučujeme vždy zkontrolovat aktuální informace na webových stránkách zoo.

Vstupné na celodenní návštěvu zoo stojí pro dospělého 240 Kč a pro dítě od 3 let do 15 let pak 180 Kč. Rodinné vstupné (2 dospělí + max. 3 děti) pak vyjde na 750 Kč.

Pamatujte si, že pokud máte s sebou domácího mazlíčka, bohužel vstup do zoo s ním není možný. V kočárku můžete své dítě na prohlídce vézt, ale v určitých expozicích je nutné ho vzít z vozíku.

Přijďte navštívit Zoo Liberec a zažijte nezapomenutelný den plný zvířat a přírody!

Tipy na zajímavé aktivity v okolí Zoo Liberec

Tipy na zajímavé aktivity v okolí Zoo Liberec

Pokud se chystáte navštívit Zoo Liberec a chtěli byste odzkoušet něco navíc, máme pro vás pár tipů na zajímavé aktivity v okolí, které byste rozhodně neměli vynechat. Vychutnejte si krásné výhledy na město z rozhledny Ještěd, projděte se historickým centrem města, nebo si užijte adrenalinový zážitek při sjezdu lanovkou ze Sváteho Petra. Pro milovníky přírody pak určitě stojí za to navštívit i nedaleké Jizerské hory nebo botanickou zahradu ve Frýdlantu. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv aktivitu, určitě si bude z čeho vybírat!

Závěr návštěvy zoo Liberec - zážitkový den plný dobrodružství a poznání!

Publikováno: 08. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Květa Němcová

Tagy: zoo liberec | zoo