Zookoutek Malá Chuchle: Krok do světa divoké přírody uprostřed Prahy

Zookoutek Malá Chuchle

Úvod do Zookoutku Malá Chuchle

"Úvod do Zookoutku Malá Chuchle: Vstupte do světa divoké přírody a objevte úžasnou rozmanitost zvířat v zoologické zahradě Malá Chuchle."

Historie a vznik Zookoutku Malá Chuchle

Zoologická zahrada Malá Chuchle, známá také jako Zookoutek Malá Chuchle, má bohatou historii a vznikla z neobyčejného nápadu. V roce 1962 inženýr Zdeněk Šplíchal přišel s myšlenkou postavit malou zoologickou zahradu na svém pozemku, kam by mohly přijíždět školy a rodiny s dětmi a učit se o životě zvířat zblízka.

Tento nápad byl brzy realizován a první zvířata – králíci, morčata, drůbež a holubi – se usadila v prostorných ohradách. Postupně byly přidány další druhy jako např. kozy, divoké prase, lišky nebo jezevci. V roce 1970 začala v Zookoutku Malá Chuchle působit i bioložka Olga Kostrhunová. Dnes se v zoo nachází téměř 150 druhů různých zvířat, od domácích až po exotické.

Historie a vznik Zookoutku Malá Chuchle jsou důkazem toho, že pokud má člověk dobrý nápad a dostatek odhodlání, může dosáhnout mnoha úspěchů. Zoologickou zahradu Malá Chuchle dnes navštěvují tisíce lidí každý rok a patří mezi nejoblíbenější turistické atrakce okolí.

Umístění a rozloha zoologické zahrady

Umístění a rozloha Zoologické zahrady "Zookoutek Malá Chuchle" jsou klíčovými faktory, které přispívají k její popularitě mezi návštěvníky. Nachází se v krásné lokalitě na jihozápadním okraji Prahy s celkovou rozlohou 14 hektarů. Prostředí je plné zeleně a jedinečných biotopů, které poskytují ideální podmínky pro život více než 150 druhů živočichů.

Zvířata v Zookoutku Malá Chuchle

Zvířata v Zookoutku Malá Chuchle jsou neuvěřitelně různorodá a fascinující. Najdete zde exotické druhy jako jsou lvi, jaguáři, sloni a žirafy, ale také domácí zvířata jako kravičky, prasátka a kůzle. Všechna zvířata jsou pečlivě a s láskou ošetřována týmem zkušených zoologů. Navštivte Zookoutek Malá Chuchle a objevte svět úžasných tvorů!

Kde se najíst a kam se ubytovat poblíž Zookoutku Malá Chuchle

Když navštívíte Zookoutek Malá Chuchle, můžete se těšit na nezapomenutelný den plný zvířat a přírodních krás. Pokud hledáte místo k ubytování poblíž této zoologické zahrady, máme pro vás několik tipů. Ubytovat se můžete například v hotelu Na Zátorce nebo v Penzionu u Drahuše. Co se týče stravování, doporučujeme restauraci U Rytíře Karla nebo pizzerii La Buona Vita. Nechte se rozmazlovat dobrým jídlem a pohodlným ubytováním a užijte si dokonalou dovolenou poblíž Zookoutku Malá Chuchle!

Vstupné a otevírací doba Zookoutku Malá Chuchle

Vstupné a otevírací doba Zookoutku Malá Chuchle

Pokud se chystáte navštívit Zoologickou zahradu v Malé Chuchli, je dobré si předem zjistit informace o vstupném a otevírací době. Vstupné do Zookoutku zahrnuje celodenní vstup na území zoologické zahrady, kde si můžete prohlédnout různorodou fauna ze všech koutů světa.

Otevírací doba Zookoutku Malá Chuchle se liší podle ročního období. V letních měsících (květen - srpen) je zoo otevřena denně od 9:00 do 18:00 hodin. V zimním období (září - duben) je zoo otevřena denně od 9:00 do 16:00 hodin.

Nyní víte, jakou má zoologická zahrada v Malé Chuchli vstupné a otevírací dobu, takže už nemusíte být v nejistotě před návštěvou!

Aktivity a zážitky v Zookoutku Malá Chuchle

Pokud se chystáte navštívit Zookoutek Malá Chuchle, máme pro vás skvělou zprávu! Toto místo nabízí nejen možnost shlédnout mnoho druhů zvířat, ale také různé aktivity a zážitky, které si užijete s celou rodinou. Můžete se projít krásnými stezkami a pozorovat například housenky, může doslova projet savanu na koni, navštívit farmu domácích zvířat či prozkoumat přirozené biotopy s unikátním vegetačním porostem. Pokud jste dobrodruzi nebo si rádi vyzkoušíte nové aktivity, můžete vyzkoušet například šplhání po laně, skákání na trampolínách nebo dokonce opravdu adrenalinový lezecký park. Pokud tedy hledáte den plný zábavy a nových zážitků pro celou rodinu, Zookoutek Malá Chuchle je tou správnou volbou!

Jak se dostat do Zookoutku Malá Chuchle

Pokud plánujete návštěvu Zookoutku Malá Chuchle, rozhodně se vyplatí připravit dobře svou cestu. Tato zoologická zahrada se nachází ve stejnojmenné čtvrti v Praze a nabízí mnoho zajímavých zvířat i aktivit.

Jestliže neplánujete přijet autem, doporučujeme použít hromadnou dopravu. Do Zookoutku Malá Chuchle se snadno dostanete tramvají nebo autobusem. Nejbližší tramvajové zastávky jsou "Zoo" a "U Druhé baterie", odkud už je to jen krátký kousek pěšky.

Pokud preferujete autobus, můžete využít linky číslo 170 nebo 177, které vás doveze na konečnou zastávku "Zoo". Pokud pojedete ze směru centra, lze také využít linku číslo 112 či 196.

Doufáme, že vám tyto informace pomohou snadno najít cestu do této krásné zoologické zahrady a užijete si tam skvělý den s vaší rodinou nebo přáteli!

Závěr a doporučení pro návštěvu Zookoutku Malá Chuchle.

ZooKoutek Malá Chuchle je krásné místo pro rodinný výlet nebo pro strávení odpoledne s přáteli. Během návštěvy si můžete prohlédnout různé druhy zvířat a zvířecích stvoření, které jsou součástí této úžasné zoologické zahrady.

Pro dokonalou návštěvu Zookoutku Malá Chuchle, doporučujeme následující:

1) Plánování trasy - doporučujeme zkontrolovat otevírací dobu a umístění zoo předtím, než se vydáte na cestu. To vám pomůže vyhnout se tlačenici a zajistit si dobrý čas na vaší návštěvu.

2) Pohodlné oblečení - zeptejte se místních obyvatel nebo použijte online aplikaci, abyste zjistili, jaké počasí můžete očekávat během vaší návštěvy. Noste pohodlné oblečení, které je vhodné pro dané podmínky.

3) Fotoaparát - nezapomeňte si s sebou vzít fotoaparát k zachycení krásných okamžiků během vaší návštěvy.

4) Osobní hygiena - Dodržování hygienických pravidel je velmi důležité v kalendáři, zvláště ve veřejných místech. Mějte s sebou dostatek dezinfekčních prostředků a používejte je při potřebě.

Připravte se na úžasnou návštěvu Zookoutku Malá Chuchle a užijte si den s krásnými zvířaty!

Publikováno: 11. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Kateřina Štechová

Tagy: zookoutek malá chuchle | zoologická zahrada