Barcelona: Tajemné památky, které musíte vidět při cestování

Barcelona Památky

Sagrada Familia

Sagrada Família - nejikoničtější památka Barcelony

Jednou z nejhlavnějších turistických atrakcí v Barceloně je nezbytně návštěva Sagrady Família. Více než sto let trvající stavba (a stále není dokončena) architekta Antoni Gaudího je jedním z nejikoničtějších symbolů města. Navštivte tento nádherný chrám, pokochat se jeho skulpturami a stupňovitými řadami sloupů a především si užít úžasný výhled na celé město ze střechy chrámu.

Park Güell

Park Güell – kouzelný svět Gaudího architektury

Pokud hledáte místo plné fantastických a nevšedních zážitků, pak je Park Güell tím pravým místem pro vás. Tento park se nachází v Barceloně a nabízí návštěvníkům nejenom krásné výhledy na město, ale také úžasnou architekturu od slavného katalánského architekta Antoni Gaudího.

Na procházce tímto parkem budete překvapení velkou různorodostí jeho částí – od barevných mozaikových soch, přes labyrinty a fontány až po překrásné terasy s úchvatnými výhledy. Navíc se můžete projít podél Paseo de las Palmeras - vonící cestou posetou palmami s prokrastinačními stavidly.

Vstup do tohoto magického parku je omezen, takže doporučujeme si své místo rezervovat předem online. Ať už jste milovníci umění, historie nebo prostě jen obdivovatelé krásy, Park Güell rozhodně stojí za návštěvu!

La Rambla

La Rambla je ikonická třída, která se táhne středem Barcelony od náměstí Catalunya až k moři. Tento bulvár, který je plný života a pohybu, představuje klíčovou součást barcelonského kulturního dědictví.

Budete okouzleni krásnými budovami, uličníky plnými zábavy a kultury a dalšími zajímavostmi. Ulice La Rambla nabízí mnoho obchodů s turistickým zbožím, uměleckých galerií, restaurací a kaváren.

Nezapomeňte navštívit trhy Boqueria Market na La Rambla. Toto tradiční místo nabídne španělské speciality jako jsou čerstvé ovoce, zelenina, maso a ryby.

Navštivte La Rambla během vaší návštěvy Barcelony a užijte si atmosféru!

Katedrála Panny Marie

Katedrála Panny Marie - největší gotický chrám Barcelony!

Katedrála Panny Marie, známá také jako La Seu, je jednou z nejkrásnějších památek v Barceloně. Svého času byla největším gotickým chrámem na světě a dnes je stále jedním z nejdůležitějších symbolů města.

Toto impozantní stavení se nachází v historickém jádru Barcelony a jeho stavba začala už v roce 1298. Stavbu dokončovali až do 20. století, díky čemuž kombinuje prvky několika různých uměleckých stylů.

Katedrála Panny Marie má více než 90 metrů vysoké klenby, bohaté vitráže a překrásné sochy. Navštivte tuto nádhernou budovu a zhluboka se ponořte do historie Barcelony!

Casa Batlló

Casa Batlló - jedinečný skvost moderní architektury

V rámci návštěvy Barcelony byste určitě neměli vynechat návštěvu Casa Batlló. Tento unikátní dům je jedním z nejznámějších příkladů architektury modernismu a stojí za to vidět zejména pro svou fascinující fasádu, kterou navrhl samotný Antoni Gaudí. Jeho fantazie a kreativita se promítly do každého detailu, a tak Casa Batlló představuje opravdový skvost mezi barcelonskými památkami.

Casa Milà

Casa Milà, architektonická perla v srdci Barcelony.

Gotická čtvrť

Barcelona památky: Gotická čtvrť

Jedním z nejstarších a nejmalebnějších míst v Barceloně je Gotická čtvrť. Tuto oblast ve středověkém stylu najdete uprostřed města a nabízí možnost prozkoumat historii a kulturu Katalánska.

Mezi hlavní atrakce patří gotická katedrála La Seu, kterou si nenechte ujít. Dalšími zajímavými místy jsou například Palau de la Generalitat - sídlo katalánské vlády, krásný Plaça del Rei s královským palácem nebo útulný Plaça Reial se spoustou barů a restaurací.

Pro milovníky umění je tu také Muzeum d'Història de Barcelona, které zachycuje život v tomto městě během posledních 2000 let. Ulice a náměstí jsou plné malých obchodů se suvenýry a tradičními řemesly, takže si můžete odnést kousek Barcelony i domů.

Procházka po Gotické čtvrti je jako cesta do minulosti, při které si můžete užít autentickou atmosféru tohoto kouzelného místa.

Palau de la Música Catalana

Palau de la Música Catalana je nezapomenutelnou památkou, kterou byste měli navštívit během svého pobytu v Barceloně. Tento architektonický skvost, postavený v modernistickém stylu, je jedním z nejkrásnějších hudebních sálů na světě. Palau de la Música Catalana je plný historie a kultury Katalánska a nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky při poslechu koncertů klasické hudby a dalších kulturních akcí. Připravte se na to, že uvnitř se ocitnete v krásné a jasné atmosféře, obklopeni vitrážemi, sochami a dalšími uměleckými díly. Nezapomeňte si prohlédnout také výjimečné designové prvky Palau de la Música Catalana, jako jsou například nástropní okenní skleněné mozaiky a fantasie ze skla. Toto unikátní místo je bezpochyby jedním ze symbolů místní kultury Katalánska.

Barcelona, ​​to je symfonie barev, chutí a vůní. Od Gaudího pohádkových staveb, jako je Sagrada Família a Park Güell, přes rušné uličky Barri Gòtic až po temperamentní trhy La Boqueria a Santa Caterina, je to město, které vás pohltí všemi smysly.

Anežka Nováková

Montserrat

Montserrat - skvost Katalánska, který byste neměli při návštěvě Barcelony vynechat

Camp Nou (stadion FC Barcelona)

Camp Nou je fotbalový stadion, který se nachází v Barceloně a slouží jako domácí hřiště pro tým FC Barcelona. Tento stadion je považován za jedno z nejvýznamnějších míst spojených s fotbalem na celém světě a ročně ho navštíví miliony fanoušků ze všech koutů planety. Pokud plánujete návštěvu Barcelony, Camp Nou by určitě neměl chybět na vašem seznamu památek k navštívení.

Publikováno: 20. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Terezie Křenková

Tagy: barcelona památky | místa k návštěvě