Hurghada počasí: Aktuální předpověď pro vaše slunečné dovolené v Egyptě

Hurghada Počasí

Úvod do hurghadského počasí

Hurghada, ležící na východě Egypta, je velmi oblíbenou turistickou destinací, kterou navštěvují tisíce lidí každý rok. Abyste si plně užili svého pobytu, je dobré být informovaný o aktuálním počasí v této oblasti. V našem úvodu do hurghadského počasí vám přinášíme podrobné informace o teplotách, srážkách a dalších klimatických podmínkách, aby se vaše dovolená stala co nejpříjemnější.

Nejlepší období pro návštěvu Hurghady

Hurghada je jedním z nejoblíbenějších turistických destinací v Egyptě a láká návštěvníky po celý rok. Nicméně, pokud se chcete vyhnout extrémnímu horku nebo neurčitému dešti, existují určité období, která jsou pro návštěvu Hurghady ideální. Nejlepší čas na návštěvu Hurghady je od října do května, kdy teploty dosahují přibližně 25-30°C a slunce svítí téměř každý den. Během tohoto období si můžete užít krásné plavby, šnorchlování a další aktivity v krystalicky čisté vodě Rudého moře. Pokud preferujete teplejší počasí, může být červenec a srpen také dobrým obdobím k návštěvě Hurghady, avšak mohou zde být velmi horké dny s teplotami okolo 40°C. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Hurghadu, nezapomeňte si vzít opalovací krém s vysokým SPF faktorem a hydratovat se pitnou vodou průběžně během dne.

Průměrné teploty v Hurghadě

Průměrné teploty v Hurghadě vám poskytnou lepší představu o tom, jaké klima v této oblíbené egyptské destinaci můžete očekávat. V průměru se teploty pohybují kolem 30 stupňů Celsia během celého roku, s nejteplejším obdobím mezi červencem a zářím. V zimních měsících se teploty snižují na přibližně 20 stupňů Celsia. Při plánování vaší následující dovolené v Hurghadě je dobré si uvědomit, že slunce zde svítí téměř po celý rok a proto byste měli být opatrní s přehřátím a projevit dostatečnou opatrnost, zejména pokud cestujete s dětmi nebo staršími lidmi.

Průměrné srážky v Hurghadě

Hurghada je populární destinace mezi turisty z celého světa díky svému krásnému pobřeží Rudého moře a teplému slunci. Pokud plánujete svou dovolenou v Hurghadě, je důležité předem vědět, jaké počasí můžete očekávat. Průměrné srážky v Hurghadě jsou poměrně nízké a to v průměru kolem 5 mm za měsíc po celý rok. Nejvíce srážek připadá na období zimy, kdy se srážky pohybují kolem 10 mm za měsíc. V letních měsících se pak téměř nedostatek srážek a sucho dokonce trvají i několik měsíců v řadě. Celkově lze tedy říci, že Hurghada nabízí ideální podmínky pro plavání a opalování na pláži během celého roku bez obav z dešťových přeháněk.

Silné větry v Hurghadě

Silné větry v Hurghadě jsou momentálně hlavním tématem v oblasti. V posledních dnech se zvýšila jejich intenzita a meteorologové očekávají, že budou pokračovat ještě několik dalších dní. Pokud se chystáte do Hurghady, dejte si pozor na tyto nepříznivé podmínky a ujistěte se, že máte pevnou obuv a vhodné oblečení. Místní orgány doporučují obezřetnost během plavání a dalších aktivit na moři. Pokud máte plánované lety do nebo z Hurghady, před odletem sledujte aktuální informace o stavu počasí.

Možnosti vodních aktivit v závislosti na počasí

Možnosti vodních aktivit v Hurghadě jsou závislé na aktuálním počasí. Pokud je slunečno a teplo, můžete si užít koupání, šnorchlování nebo potápění v křišťálově čistých vodách Rudého moře. Pro adrenalinové nadšence jsou k dispozici různé druhy vodních sportů jako například windsurfing, kitesurfing nebo jízda na vodních skútrech. Pokud by náhodou pršelo, nemusíte se bát - existuje spousta indoor aktivit jako například návštěva muzea a historických památek nebo nakupování v místním bazaru. S tímto úžasným podnebím a stálým sluncem se určitě nebudete nudit!

Oblečení a vybavení pro pobyt v Hurghadě

Oblečení a vybavení pro pobyt v Hurghadě

Ačkoliv je Hurghada slavná především díky svým krásným plážím, měla byste být připraveni na každou situaci, která se může vyskytnout. V následujícím textu vám poradíme, jaké oblečení a vybavení si pro váš pobyt v Egyptě přibalit.

Pokud plánujete strávit čas u bazénu nebo na pláži, určitě nezapomeňte na plavky, kvalitní opalovací krém s ochranným faktorem a lehké oblečení. Doporučujeme zejména volné a vzdušné šaty, sukně nebo kalhoty (např. legíny), které vás ochrání před slunečními paprsky i horkem. Pokud se chystáte potápět, s sebou vezměte vhodné potápěčské vybavení.

V noci v Hurghadě může být chladno. Proto nezapomeňte na tlustší mikinu či svetr s dlouhými rukávy a pohodlné boty na procházky po místních ulicích.

Vzhledem k tomu, že Egypt je muslimská země, doporučujeme respektovat místní zvyklosti a zvolit decentní a krycí oblečení. Pokud se chystáte navštívit chrámy, památky nebo oblasti mimo turistické zóny, mějte se na pozoru před nervózním chováním domorodců.

Doufáme, že vám tyto tipy pomohou s přípravou na váš pobyt v Hurghadě a užijete si ho naplno!

Bezpečnostní opatření při extrémním počasí

Pokud se chystáte na dovolenou do Hurghady, je důležité mít na paměti bezpečnostní opatření v případě extrémního počasí. Při silných písečných bouřích se doporučuje zdržovat v uzavřených prostorách a chránit ústa a nos šálou nebo rouškou. Pokud je oznámeno hrozící nebezpečí vln tsunami, okamžitě vyhledejte bezpečné místo na vyvýšeném terénu a sledujte další pokyny od místních orgánů. V případě silných nepřetržitých lijáků si dejte pozor na možnost povodní. Vyhněte se oblastem, kde se hromadí voda a zbytečně nedojíždějte do zaplavených úseků silnic. Důležité je mít také u sebe telefon s plně nabitou baterií pro případ nouze a být informovaný o aktuálním stavu počasí dle informací od meteorologické služby.

Závěr a doporučení pro turisty plánující návštěvu Hurghady.

Pokud plánujete návštěvu Hurghady, může být užitečné vědět, co vás tam čeká. Nejenže zde najdete krásné korálové útesy, ale také můžete očekávat slunečné počasí po většinu roku. Zpravidla se zde setkáte s horkým a suchým klimatem, s průměrnou teplotou vzduchu 30 °C a více. Pokud se chystáte do Hurghady, doporučujeme si přibalit lehké oblečení a dostatek ochrany proti slunci. Můžete také využít možnosti koupání v Rudém moři nebo projížďky na lodích. Buďte ale opatrní s konzumací potravin na veřejných místech a dodržujte správné hygienické návyky. Ať už se chystáte do Hurghady za prázdninami nebo jen na krátkou zastávku, buďte připraveni na skvělé počasí a neuvěřitelný pobyt.

Publikováno: 14. 04. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Marius Kyralová

Tagy: hurghada počasí | aktuální počasí v hurghadě