Hurghada v Egyptě: Co očekávat od počasí během vaší cestovní dobrodružství?

Egypt Počasí Hurghada

Úvod do Hurghady a jejího klimatu

Hurghada je velmi oblíbenou destinací pro turisty z celého světa. Tento krásný břeh Rudého moře nabízí mnoho aktivit a památek, které stojí za to vidět. Nicméně, než se vydáte na cestu do této oblasti, je dobré si udělat trochu domácí práce o počasí v Hurghadě.

Hurghada leží v poušti a má typické horké a suché podnebí s minimálním srážkovým úhrnem. V létě může teplota dosáhnout až 40 stupňů Celsia, takže byste si měli být jisti, že máte dostatek vody a chráníte svou kůži před sluncem. V zimě jsou teploty stále poměrně teplé (průměrně kolem 20-25 stupňů C), ale mohou se snadno dostat i k nižším hodnotám.

Vzhledem k tomuto typu podnebí se doporučuje návštěva Hurghady během zimních měsíců od listopadu do února, kdy jsou teploty mírné. Pokud plánujete navštívit tuto oblast během letních měsíců, buďte opatrní a ujistěte se, že máte dostatek ochrany proti slunci a vysokým teplotám.

Nejvhodnější doba k návštěvě

Pokud plánujete návštěvu Hurghady v Egyptě, je důležité zvážit nejvhodnější dobu pro vaši cestu. Většina návštěvníků preferuje období od října do května, kdy jsou teploty příjemné a průměrná denní teplota dosahuje 25°C. V letních měsících, konkrétně od června do září, jsou teploty velmi vysoké a mohou dosahovat až 40°C, což může být pro některé lidi příliš extrémní. Nicméně pokud hledáte levnou dovolenou a nevadí vám vyšší teploty, tyto měsíce by mohly být pro vás ideální. Hurghada je celoročně slunným místem s minimem srážek, takže i během sezóny deštivých období se nemusíte obávat deštivého počasí. Celkově vzato, nejlepší čas pro návštěvu Hurghady je mezi říjnem a květnem, ale rozhodnutí o tom kdy jet závisí na osobních preferencech každého jednotlivce.

Průměrné teploty a srážky v jednotlivých měsících

Zde jsou průměrné teploty a srážky v jednotlivých měsících pro Hurghadu, Egypt:

Leden: Průměrná teplota 22 °C, srážky 2 mm

Únor: Průměrná teplota 22 °C, srážky 2 mm

Březen: Průměrná teplota 24 °C, srážky 4 mm

Duben: Průměrná teplota 27 °C, srážky 3 mm

Květen: Průměrná teplota 30 °C, srážky 1 mm

Červen: Průměrná teplota 32 °C, srážky 0 mm

Červenec: Průměrná teplota 33 °C, srážky 0 mm

Srpen: Průměrná teplota 33 °C, srážky 0 mm

Září: Průměrná teplota 32 °C, srážky 0 mm

Říjen: Průměrná teplota 29°C ,srázakyhodnota=1mm

Listopad: Průměrné hodnoty max. temperature =25°C a minima=17°C; mnozstvi srazek=-.

Prosinec: Kolem vánočních svatku se očekavají ideálni podnebné podminky pro pobyt u moře =prumerna hodnota maxima=22°C a minima=15°C; srazky=0mm.

Tato data vám pomohou plánovat vhodný termín pro návštěvu Hurghady, ať už toužíte po slunečních prázdninách nebo po objevování starobylých egyptských památek.

Možné extrémní podmínky (vysoké teploty, písečné bouře apod.)

Pokud se chystáte na dovolenou do Hurghady v Egyptě, měli byste být připraveni na možné extrémní podmínky. Vysoké teploty bývají v létě běžné a mohou dosahovat až 40°C. Pokud se plánujete pohybovat venku, doporučuje se zůstat ve stínu poledních hodin a nosit lehké, prodyšné oblečení. Při pobytu na pláži nezapomeňte na ochranu proti slunci - opalovací krém s vysokým faktorem je nezbytností.

Dalším možným problémem jsou písečné bouře, které se mohou objevit zejména v období jarního a letního equinoxu. Pokud narazíte na bouřku, vyhledejte ochranu v uzavřených prostorách a zabezpečte své cesty.

Pamatujte, že vaše připravenost a opatrnost jsou klíčové pro bezpečný pobyt v Hurghadě za jakýchkoliv podmínek počasí.

Doporučené oblečení a vybavení

Pokud se chystáte navštívit Hurghadu v Egyptě, může být užitečné vědět, jaké oblečení a vybavení si vzít. Vzhledem k horkému a suchému klimatu je doporučené nosit lehké a volné oblečení, aby vaše tělo mohlo dýchat a udržovat přirozenou regulaci tepelného komfortu. Pro ochranu proti slunci byste měli také nosit široký okrajový klobouk nebo šátek na hlavu, opalovací krém s vysokým faktorem ochrany a polarizované sluneční brýle.

Pokud plánujete aktivní dovolenou s potápěním nebo snorklováním, nezapomeňte si vzít plavecké brýle, potápěčskou masku a suchý zip. Pokud se chystáte na písečné duny nebo procházky po poušti, doporučuje se obuv s dobrou trakcí a odolností proti písku.

Mějte na paměti, že v noci může být chladněji než ve dne, proto je vhodné si vzít i lehkou bundu nebo mikinu. Ať už se budete pohybovat po pláži nebo navštívíte historická místa v okolí Hurghady, správné oblečení a vybavení vám pomohou užít si co nejvíce z vaší dovolené v Egyptě.

Tipy na aktivity v závislosti na počasí

Tipy na aktivity v závislosti na počasí

Pokud plánujete dovolenou v Hurghadě, Egypt, je důležité být připraven na různé druhy počasí. V létě může být extrémně horko a slunečno, zatímco v zimě se očekávají mírné teploty a chladné noci. Bez ohledu na to, jaké počasí panuje, nicméně existuje mnoho aktivit, které můžete podniknout.

Pokud je venku horko a slunečno, doporučujeme navštívit jednu z mnoha krásných pláží v okolí Hurghady. Můžete si užít slunce a relaxovat u moře nebo si zahrát některý z pestrých vodních sportů. Pokud preferujete stín, potápění se nabízí jako skvělá alternativa k tradičním pobytu na pláži.

V případě deštivého počasí pak doporučujeme navštívit historické památky v regionu či prozkoumat louky a lesy v okolní krajině. Také je možné vyrazit nakupovat a poznat lokální kulturu prostřednictvím návštěvy trhů nebo muzea.

Nezapomeňte také ochutnat místní kuchyni nebo si zajít do spa, abyste si užili příjemné relaxace v případě, že počasí nenabízí ideální podmínky pro outdoorové aktivity. Hurghada je plná zábavy a aktivit, takže s něčím pro každého se určitě setkáte!

Závěr a shrnutí informací o počasí v Hurghadě.

Závěr a shrnutí informací o počasí v Hurghadě:

Po celý rok se můžete těšit na slunečné počasí v Hurghadě. Nejtepleji je zde během letních měsíců, kdy teploty často přesahují 40 °C. Nicméně pokud preferujete mírnější teploty, doporučuje se návštěva v zimních měsících, kdy je přibližně 20-25 °C. V létě si musíte dávat pozor na silné slunce a hlavně hydratovat se dostatečným pitím tekutin. Hurghada patří mezi oblíbené destinace pro potápěče a šnorchlování díky průzračnému moři s bohatou podmořskou faunou a flórou. Celkově vzato, Hurghada se řadí mezi nejteplejší středomořské destinace, kterou byste si neměli nechat ujít!

Publikováno: 15. 04. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Marius Kyralová

Tagy: egypt počasí hurghada | počasí v hurghadě v egyptě