Keukenhof: Tajemná zahrada plná barev a krásy

Keukenhof

Keukenhof je jednou z nejkrásnějších zahrad na světě. Nachází se v Nizozemsku a každý rok láká tisíce návštěvníků z celého světa. Toto místo je především známé díky svým tulipánovým polím, která se rozprostírají po celé oblasti a tvoří nádhernou koloritní paletu barev. Keukenhof však nabízí mnohem více než jen kvetoucí tulipány - můžete si užít procházku v krásných zahradách plných dalších květin, objevovat umělecká díla a relaxovat u rybníčků a fontán. Každoroční téma parku se mění, takže se můžete těšit na nové dobrodružství každý rok!

Historie Keukenhofu

Keukenhof, což znamená "kuchyňská zahrada" v nizozemštině, je jednou z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších kvetoucích zahrad na světě. Tato zahrada se nachází v oblasti Lisse v Nizozemsku a vznikla již v roce 1949. Historie Keukenhofu sahá až do 15. století, kdy byl tento pozemek používán jako lovecký revír pro hrabata ze šlechtického rodu Hainových. Později byl tento pozemek připojen k sousednímu zámku Slot Teylingen a sloužil jako kuchyňská zahrada pro královský palác.

V roce 1949 byla tato velkolepá zahrada otevřena veřejnosti poprvé s cílem prezentovat nizozemské květiny světu. Od té doby se Keukenhof stal jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Nizozemsku, navštíví ho více než milion lidí každý rok.

Kromě ohromujících tulipánových polí můžete objevit mnoho jiných druhů kvetin, jako jsou narcisy, hyacinty, růže, azalky a další. Tato zahrada také nabízí různé výstavy a akce, jako jsou koncerty, módní přehlídky a ukázky květinových dekorací.

Keukenhof je skutečně jedinečnou a kouzelnou zahradou, která se stala ikonickým symbolem nizozemské kultury a krásy při pohledu na kvetoucí krajinu.

Poloha a přístup

Keukenhof je jednou z nejkrásnějších zahrad na světě, nacházející se v Nizozemsku. Poloha této zahrady je velmi příznivá – leží asi 30 km jihozápadně od Amsterdamu a snadno se k ní dostanete jak autem, tak i veřejnou dopravou.

Přístup ke Keukenhofu je také velmi dobrý. Z Amsterodamu jezdí pravidelné autobusové linky přímo k vstupu do zahrady a parkoviště pro osobní automobily jsou dobře organizovaná. Dostat se sem není tedy žádný problém.

Navíc, když už budete uvnitř Keukenhofu, celá zahrada bude pro vás snadno přístupná díky pečlivě navrženým cestám a stezkám. Budete mít skvělý výhled na nádherné kvetoucí tulipány, narcisy či hyacinty a okolní příroda bude pro vás jako stvořená k nekonečnému procházení.

Pokud tedy hledáte krásné místo na procházku plnou kvetoucích rostlin s pohodlným přístupem i dobrou polohou, nenajdete lepší místo než Keukenhof.

Architektura a design zahrady

Keukenhof je jedním z nejkrásnějších příkladů spojení architektury a designu v zahradách. Tento nádherný park se rozprostírá na více než 32 hektarech a nabízí milovníkům květin úžasnou paletu barev a vzorů. Architektura zde hraje důležitou roli - cestičky mezi květinami, mosty, fontány a další stavby se dokonale promítají do celkové atmosféry parku. Design je pak vidět v úpravách trávníků, použitých materiálech a umístění různých rostlin. Keukenhof je navíc vybaven moderním systémem monitorování rostlin, což umožňuje zachování perfektního stavu celého parku. Pokud hledáte inspiraci pro architekturu a design ve vaší zahradě, nemusíte hledat daleko - Keukenhof je tím správným místem!

Sezónní květinové výstavy

Keukenhof je jedním z největších jarních květinových parků na světě. Tento krásný park, nacházející se v Holandsku, každoročně hostí sezónní květinové výstavy, které přitahují tisíce návštěvníků z celého světa. Na výstavách můžete vidět tisíce kvetoucích tulipánů a dalších druhů rostlin, jako jsou narcisy, hyacinty a krokusy. Všechny tyto barvy a vůně společně s krásným okolím zahrady tvoří skutečný zážitek pro milovníky přírody a květinových aranžmá. S jarním sluncem a chladivým vánkem je Keukenhof ideálním místem pro ty, kteří chtějí prožít krásné jarní dny mezi kvetoucím mořem tulipánů.

Různé zahrady a tematické oblasti v Keukenhofu

Keukenhof je velký zahradní komplex, který se nachází v holandském městě Lisse. Tento komplex je známý svou krásnou kvetoucí zahradou a nabízí také různé zahrady a tematické oblasti. Jedna z nejpopulárnějších oblastí v Keukenhofu je údolí tulipánů, kde najdete desetitisíce tulipánů různých barev a tvarů. Další zajímavou oblastí jsou různé typy zahrad, např. anglická zahrada, japonská zahrada nebo italská zahrada. Pro milovníky pohledů na vodu je určitě ideálním cílem návštěva jezera s malými ostrůvky uprostřed. Keukenhof také nabízí možnost prohlédnout si historický hrad, který se nachází na území areálu. Celkově je Keukenhof skutečným rájem pro milovníky rostlin a především kvetoucích tulipánů, kteří si mohou užít krásné procházky mezi tisícovkami těchto symbolických květin.

Aktivity a zábava pro návštěvníky

Keukenhof, největší květinová zahrada na světě, nabízí návštěvníkům velké množství aktivit a zábavy. Pokud se vydáte do této krásné zahrady, můžete si užít procházku mezi tisíci kvetoucími tulipány, narcisy a dalšími květinami. Pro ty, kteří by chtěli podrobnosti o zahradách a jejich historii, jsou k dispozici průvodcové, kteří poskytnou rozsáhlé informace.

Pokud hledáte adrenalinový zážitek, můžete si vyzkoušet cyklistiku nebo jízdu na koni. Kromě toho jsou v Keukenhofu k dispozici dětské hřiště a herny pro rodiny s dětmi. Nenechte si ujít také gastronomický zážitek - ochutnejte tradiční holandská jídla nebo se posaďte do kavárny s výhledem na kvetoucí zahrady.

Pro návštěvníky Kauekenhofu je určitě skvělým způsobem, jak strávit den v přírodě plné krásných květin a aktivit pro každého.

Možnosti stravování a občerstvení

V Keukenhofu, nádherné zahradě ve městě Lisse vNizozemsku, si návštěvníci mohou vychutnat nejen úchvatné kvetoucí rostliny, ale také různé možnosti stravování a občerstvení. Od lahodných holandských specialit jako jsou slavné panenkoek (sladké palačinky) a smažený sýr, po mezinárodní kuchyni jako jsou třeba sushi či tacos – každý zde najde to, co mu chutná. Kromě toho je k dispozici i široká nabídka osvěžujících nápojů a dezertů. Rozmanitost jídelního lístku společně s krásou okolní přírody dělají z procházky Keukenhofem nezapomenutelný zážitek pro všechny smysly.

Nakupování suvenýrů

Návštěva zahrady Keukenhof v Nizozemsku je pro mnoho turistů nezapomenutelným zážitkem. Kromě procházky mezi tisíci kvetoucími tulipány a jinými rostlinami si zde můžete zakoupit také různé suvenýry, které Vám připomenou krásné chvíle strávené v této nádherné zahradě. Mezi nejoblíbenější suvenýry patří například keramické nebo skleněné tulipány, magnetky s motivy Keukenhofu, pohlednice či košíčky na tulipány. Pokud si potrpíte na kvalitu, vybírejte suvenýry ručně vyráběné místními umělci, kteří se specializují právě na výrobu suvenýrů spojených s nizozemskou kulturou a historií. Nakupování suvenýrů je tak krásnou přidanou hodnotou Vaší návštěvy Keukenhofu, kterou si budete pamatovat ještě dlouho po odchodu z této úchvatné zahrady plné kvetoucích barev.

Praktické informace pro návštěvníky

Pokud plánujete návštěvu zahrady Keukenhof, je dobré znát několik praktických informací. Zahrada se nachází v obci Lisse v Nizozemsku a je otevřena pouze jednou ročně od března do května. Doporučuje se rezervovat vstupenky předem online, aby se zabránilo frontám při vstupu do zahrady. Keukenhof je nejlépe dostupná automobilem nebo místním autobusem. Pokud přijedete autem, budete muset zaplatit parkovné. V zahradě se nachází také restaurace a obchody s květinami a suvenýry. Pokud si chcete užít celodenní prohlídku krásné zahrady plné tulipánů a jiných květin, doporučujeme si vzít s sebou pohodlnou obuv, sluneční brýle a opalovací krém.

Celkově lze říci, že návštěva zahrady Keukenhof je nejenom krásným zážitkem, ale také cestou do světa barev a vůní. Během sezóny kytky kvetou v plné parádě a nabízejí překrásný pohled na to, co může příroda dokázat. Zahrada je ideálním místem pro procházky s rodinou či přáteli a poskytuje návštěvníkům nezapomenutelné zážitky.

Závěrem lze tedy konstatovat, že navštívíte-li Nizozemsko během jarní sezóny, nenechte si ujít tuto úchvatnou zahradu plnou květinových kompozic a výjimečné atmosféry.

Publikováno: 05. 11. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Terezie Křenková

Tagy: keukenhof | zahrada