Lauterbrunnen - Tajemná obec uprostřed švýcarského ráje

Lauterbrunnen

Úvod do obce Lauterbrunnen

Obec Lauterbrunnen se nachází v údolí řeky Lütschine v kantonu Bern ve Švýcarsku. Toto malebné a klidné místo je obklopeno nádhernými horami Eiger, Mönch a Jungfrau, což z něj dělá ideální destinaci pro turisty hledající přírodní krásy. Lauterbrunnen také nabízí bohatou historii a kulturní dědictví, které stojí za objevení. Přijďte navštívit tuto malebnou obec a nechte se okouzlit jejím kouzlem!

Historie obce Lauterbrunnen

Historie obce Lauterbrunnen

Obec Lauterbrunnen se nachází v údolí stejnojmenné řeky v kantonu Bern ve Švýcarsku. Historie této malebné obce sahá až do 13. století, kdy byla osídlena prvními farmáři a pastevci. V průběhu staletí se zde vyvinul především zemědělský způsob života, který byl později doplněn turistickým ruchem.

V 19. století se oblast začala stávat stále více populární mezi turisty a objevení blízkých horských vrcholů pomohlo rozvoji cestovního ruchu. V roce 1877 byla v provozu lyžařská škola, kterou založil český lyžař Bedřich Oberhammer. Dnes je tento sport hlavním lákadlem pro návštěvníky Lauterbrunnenu.

Během druhé světové války byli v oblasti umístěni nacističtí vojáci, ale po válce se opět rozvinul turistický ruch a obec se stala důležitým střediskem pro lyžování, horskou turistiku a další outdoorové aktivity.

Dnes má obec Lauterbrunnen téměř 3 000 obyvatel a je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v Švýcarsku. Její návštěvníci si užívají krásné přírody, horského vzduchu a nádherných výhledů na alpské vrcholky.

Přírodní krása obce Lauterbrunnen

Obec Lauterbrunnen je známá svou nádhernou přírodní krásou. Nachází se v údolí obklopeném vysokými horami a kaňony, které tvoří úchvatnou kulisu pro nezapomenutelné turistické zážitky. Pro milovníky outdoorových aktivit a horských sportů je toto místo skutečným rájem. Navštivte Lauterbrunnen a poznáte jedinečnou atmosféru místa, kde příroda vládne svrchovaně.

Turistické atrakce v obci Lauterbrunnen

Turistické atrakce v obci Lauterbrunnen nabízejí mnoho možností pro nezapomenutelný pobyt ve Švýcarsku. Jedním z hlavních lákadel této oblasti jsou nádherná horská krajina a údolí, které sem přitahují turisty z celého světa. V obci nalezneme také mnoho dalších zajímavých památek, jako je například vodopád Staubbach nebo historický kostel St. Maria auf dem Graben. Pro milovníky horských sportů je Lauterbrunnen skvělým výchozím bodem pro pěší turistiku i lyžování. Pokud hledáte krásné a klidné místo pro svou dovolenou, Lauterbrunnen rozhodně stojí za to navštívit!

Aktivity pro turisty v obci Lauterbrunnen

Pokud se chystáte navštívit obec Lauterbrunnen ve Švýcarsku, máte mnoho možností, jak si zde užít svůj pobyt. Je to krásné horské údolí obklopené vysokými vrcholy, vodopády a malými horskými vesničkami. Zde je několik aktivit, které byste neměli při své návštěvě vynechat:

  • Procházka po údolí: Existuje řada tras pro turisty, které vám umožní prozkoumat krásy Lauterbrunnenu pěšky. Můžete se vydat k vodopádům Staubbach nebo Mürrenbachfall nebo projít celou oblast.
  • Lyžování: Pokud jste milovníci zimních sportů, tak Lauterbrunnen patří mezi oblíbené lyžařské střediska ve Švýcarsku. Vyzkoušejte si sjezdovky na horách Schilthorn nebo Mürren.
  • Turistika: Kromě procházek po údolí jsou zde také trasy pro turisty na hory Eiger a Jungfrau, které nabízejí nádherný výhled na okolní krajinu.
  • Paragliding: Pokud hledáte adrenalinovou aktivitu, pokuste se o paragliding nad této krásné oblasti.
  • Vodopády: Lauterbrunnen je domovem mnoha nádherných vodopádů, které stojí za návštěvu. Staubbachfall je nejvyšší vodopád ve Švýcarsku s délkou 270 metrů.

Tyto aktivity jsou jen malou ukázkou toho, co obec Lauterbrunnen nabízí pro turisty. Pokud hledáte krásné přírodní scenérie a adrenalinové zážitky, rozhodně byste si sem měli zajet.

Tipy na ubytování v obci Lauterbrunnen

Podívejte se na několik tipů na ubytování v obci Lauterbrunnen, která je ideální pro ty, kteří hledají klidný a překrásný pobyt ve Švýcarsku. V této oblasti se nachází spousta malebných vesnic, horských chat a hotelů s výhledem na okolní vrcholy. Vyberte si z nabídky luxusních hotelů, útulných bed&breakfast nebo levnějších hostelů a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v jednom z nejkrásnějších koutů alpského regionu!

Stravování v obci Lauterbrunnen

Stravování v obci Lauterbrunnen

Lauterbrunnen je malebná obec nacházející se v údolí Švýcarských Alp. Když budete cestovat na této nádherné lokalitě, určitě se nebudete muset nikde bát hladu. Obec nabízí různé možnosti stravování v restauracích, kavárnách a dalších podnicích.

Ve Lauterbrunnen najdete tradiční švýcarskou kuchyni s mnoha specialitami z místních surovin, jako jsou sýry, maso a čokoláda. Nenechte si ujít příležitost ochutnat slavné švýcarské fondue nebo raclette.

Pro ty, kteří preferují mezinárodní kuchyni, jsou také k dispozici restaurace nabízející jídla z celého světa. A pokud máte rádi street food, doporučujeme ochutnat některé z místních pokrmů prodávaných na pouličním trhu.

Každopádně jednoduše vyberte si co vám chutná a užijte si lahodnou chuť ve společnosti krásného prostředí Švýcarských Alp!

Doprava do obce Lauterbrunnen

Doprava do obce Lauterbrunnen

Pokud plánujete navštívit malebnou obec Lauterbrunnen ve Švýcarsku, jistě vás bude zajímat doprava na toto místo. Lauterbrunnen se nachází mezi údolím a horami, což znamená, že je zde několik možností, jak se sem dostat.

Nejbližší letiště je v Curychu nebo Bernu a odtud si můžete pronajmout auto nebo využít služeb místních taxi společností. Alternativně můžete cestovat vlakem, který nabízí překrásné výhledy na alpskou krajinu. Vlakové spojení z hlavního města Švýcarska - Curychu - trvá zhruba 2 hodiny a doprava je velmi pohodlná.

Další možností je autobusové spojení s okolními městy a vesnicemi. Na webu autobusových společností najdete aktuální jízdní řády a ceny. Pokud preferujete soukromou dopravu, vyberte si ze široké nabídky taxi služeb.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu dopravy do obce Lauterbrunnen, určitě si užijete nezapomenutelnou jízdu překrásnými krajem Alp.

Závěr a doporučení pro návštěvu obce Lauterbrunnen.

Závěr a doporučení pro návštěvu obce Lauterbrunnen:

Pokud jste fanoušci malebných horských obcí, určitě byste neměli vynechat návštěvu švýcarského městečka Lauterbrunnen. Tato krásná obec se nachází v údolí okolo řeky Lütschine a je obklopena impozantními horami, které představují skutečnou lahůdku pro horolezce a milovníky adrenalinových sportů.

Pro turisty nabízí Lauterbrunnen také mnoho zajímavostí - například si můžete projít malebným historickým centrem, zhlédnout fascinující vodopády Staubbach nebo Mürrenbachfalls a užít si tady nezapomenutelné panoramatické výhledy.

V obci najdete také mnoho možností k ubytování a stravování. Navštivte tradiční švýcarské restaurace nebo ochutnejte hory provoněné sýrem Raclette. Pokud rádi objevujete nová místa, naladte si odpočinek ve venkovském stylu či si zarezervujte ubytování v jednom z komfortních hotelů.

Celkově lze tedy říci, že návštěva Lauterbrunnen je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klid a krásu horského venkova. Zároveň zde najdete mnoho aktivit a turistických atrakcí, které vás rozhodně nezklamou. Tak neváhejte a vydejte se na výlet do tohoto malebného švýcarského městečka!

Publikováno: 08. 04. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Marius Kyralová

Tagy: lauterbrunnen | obec ve švýcarsku