Ostravou za zábavou: Nejlepší turistické tipy pro vyhnání nudy!

Kudy Z Nudy Ostrava

"Objevte nejkrásnější zákoutí Ostravy s našimi turistickými tipy!"

Historie Ostravy

Historie Ostravy

Ostrava je město s bohatou historií, která se rozvíjela spolu se železářským průmyslem. V roce 1843 zde byla založena první železárna a město se postupně stalo důležitým centrem těžby a hutnictví. Dnes jsou památky industriálního dědictví v Ostravě oblíbenými turistickými atrakcemi.

Navštivte Landek Park, kde se nachází starobylé dolu Anselm, nebo Dolní oblast Vítkovice a ponořte se do atmosféry bývalých železáren. Pro milovníky architektury je určitě zajímavou zastávkou Slezskoostravský hrad, jenž sloužil jako sídlo vrchnosti či funkcionalistická radnice v Ostravě-Porubě.

Historii města lze poznat i v Muzeu Ostravska nebo v Expostoji - expozici poválečné Ostravy. Každoročně také probíhají Historické trhy v Dolní oblasti Vítkovice, kde si návštěvníci mohou prohlédnout historické řemesla nebo ukázky tanečních skupin a kapel.

Pojďte s námi na cestu do minulosti a objevte krásy industriálního Ostravska!

Památky a turistické atrakce

Pokud hledáte něco, co vás zabaví a zároveň se dozvíte něco o historii Ostravy, navštivte památky a turistické atrakce v okolí. Můžete si prohlédnout Národní kulturní památku Dolní oblast Vítkovice, kde se nachází expozice o průmyslu a hornictví v regionu. Jinou možností je navštívit Slezskoostravský hrad, který byl postaven ve 13. století a kromě krásného prostředí nabídne i pohled na celé město. A pokud máte rádi adrenalinové zážitky, určitě nevynechejte nový Lanový park Trojanovice s mnoha různými překážkami!

Dolní oblast Vítkovice

Pokud hledáte originální zážitek v Ostravě, určitě nevynechejte Dolní oblast Vítkovice. Tento důmyslně revitalizovaný průmyslový areál nabízí unikátní kombinaci historie a moderny. Prozkoumejte bývalé železářské hutě a vychutnejte si fascinující pohled na vertikální panoramata města. Navštivte Novou radnici, která je jedním z nejvýraznějších symbolů Ostravy nebo se projděte po Náměstí Práce s ikonickou vodní fontánou. Dolní oblast Vítkovice určitě stojí za návštěvu!

Landek Park

Návštěva Landek Parku - zajímavé turistické tipy v Ostravě

Pokud hledáte zábavný a edukativní zážitek v Ostravě, neváhejte navštívit Landek Park. Tento unikátní komplex se nachází na bývalém dole Lazy a v současnosti nabízí širokou škálu aktivit pro návštěvníky různého věku.

Zde se můžete projít hornickým podzemím, kde si prohlédnete nejen těžební techniku, ale i nástroje používané horníky a jejich způsob života. V rámci prohlídky se také dozvíte o historii dolování černého uhlí na Ostravsku.

Pro ty, kteří preferují více adrenalinu, je k dispozici horolezecká stěna nebo třeba lanový park. Pro děti jsou připraveny speciální scénky ve stylu hornických doupět. Na kraji parku pak najdete i sportovní areál s fotbalovým hřištěm a tenisovými kurty.

Navštivte Landek Park a objevte jedinečnou atmosféru tohoto historického místa!

Ostravský hrad

Ostravský hrad - historická památka v srdci města

Pokud máte pocit, že už jste v Ostravě viděli úplně všechno, určitě nevynechejte návštěvu tohoto malebného hradu. Ostravský hrad se nachází v centru města a patří mezi skryté turistické klenoty. Jeho historie sahá až do 13. století, kdy byl postaven jako součást obranného systému tehdejšího Slezska.

Dnes se na Ostravském hradě nachází Muzeum Ostravska, které nabízí fascinující pohled do minulosti města i celé oblasti. Pro milovníky architektury zase bude zajímavým zážitkem procházka po mohutných hradebních zdích či úzkých vyhlídkových oknech.

Přidejte Ostravský hrad na svůj seznam tipů na výlety po Ostravě a nechte se unést atmosférou staletí starých zdí.

Slezskoostravský hrad

Pokud hledáte zajímavý turistický tip v Ostravě, určitě byste neměli minout Slezskoostravský hrad. Tento impozantní zámek je nedílnou součástí ostravského kulturního dědictví a nabízí návštěvníkům neuvěřitelný pohled do historie. Prohlédněte si místnosti, které kdysi obývali šlechtici a pozorujte detaily krásné architektury. V rámci prohlídky se také dozvíte více o historii tohoto fascinujícího místa a jeho roli ve vývoji města Ostravy. Slezskoostravský hrad je skutečnou perličkou mezi ostravskými turistickými atrakcemi a určitě stojí za návštěvu!

Katedrála Božského Spasitele

Katedrála Božského Spasitele - Perla architektury v srdci Ostravy

Zařaďte návštěvu katedrály Božského Spasitele do svého itineráře, pokud hledáte místo plné náboženských a kulturních zážitků. Tato impozantní stavba je považována za jednu z nejkrásnějších katedrál v České republice a její interiér určitě uchvátí i ty nejnáročnější cestovatele.

V rámci prohlídky katedrály se dozvíte o historii této budovy, kterou navrhli slavní architekti Dušan Jurkovič a Jan Kotěra. Projdete si hlavní loď, kapli svaté Ludmily a tuto krásnou stavbu obdivujíc ze stropu.

Katedrála Božského Spasitele je místem duchovního klidu, ale také cenným kouskem ostravské architektury. Nezapomeňte proto být respektující vůči tomuto posvátnému místu při vaší návštěvě.

Nová radnice

Nová radnice v Ostravě - skvělý tip na turistickou zastávku!

Ostrava se těší našim návštěvníkům s řadou zajímavostí a míst, kde si mohou užít volný čas. Jednou z nejnovějších staveb, která by neměla chybět ve vašich plánech, je nová radnice. Tento moderní architektonický skvost má pro turisty mnoho překvapení v podobě atrakcí a aktivit, které nabízí.

Kromě působivého vzhledu budovy samotné se zde také nachází moderní interaktivní výstava, která představuje historii Ostravy. Turisté si mohou prohlédnout repliku kanceláře starosty i nahlédnout do zákulisí politiky. Nechybí ani možnost navštívit vyhlídkovou terasu s panoramatickým výhledem na celé město.

Navštívte novou radnici a objevte skryté krásy tohoto fascinujícího místa!

Slezskoostravský zámek

Slezskoostravský zámek - historická perla v srdci Ostravy

Pokud se chystáte navštívit Ostravu a hledáte turistické tipy, pak byste rozhodně neměli minout Slezskoostravský zámek. Tento krásný renesanční zámek se nachází v centru města a je považován za jednu z nejvýznamnějších historických památek regionu.

Zámek byl postaven na konci 16. století a během své dlouhé historie prošel několika rekonstrukcemi. Dnes slouží jako muzeum, kde se můžete dozvědět více o životě a kultuře obyvatel regionu v průběhu staletí.

Na prohlídce zámku se můžete projít reprezentativními sály, kaplí, ale také do podzemních sklepů, kde jsou umístěny expozice vztahující se k historii hornictví a hutnictví v okolí Ostravy.

Slezskoostravský zámek je skutečnou perla mezi ostravskými památkami a určitě stojí za návštěvu.

Muzeum Ostravska

Pokud hledáte způsob, jak strávit volný čas v Ostravě a zároveň se dozvědět něco zajímavého o historii města a jeho okolí, navštivte Muzeum Ostravska. Toto moderní muzeum nabízí fascinující vstup do života hornických rodin, ukazuje rozvoj průmyslu a technologie na území Moravskoslezského kraje a přehledně mapuje kulturní dění regionu. Pokud tedy chcete poznat nejen turistické atrakce, ale i skutečné kořeny ostravské kultury a identifikovat se s místními obyvateli, Muzeum Ostravska by nemělo chybět na vašem seznamu tipů pro volný čas v této dynamické metropoli.

Parky a zahrady

Parky a zahrady jsou skvělými místy pro relaxaci a odpočinek v přírodě. V Ostravě je jich několik, které stojí za to navštívit. Od romantických zahrad až po moderní parky, všechny nabízejí krásné prostředí pro pikniky s rodinou nebo pro venkovní sportování s přáteli. Připojte se k nám na cestě "Kudy z nudy Ostrava" a objevujte ty nejlepší parky a zahrady této krásné městské oblasti!

Slezskoostravský hřbitov

Slezskoostravský hřbitov – historický klenot mezi turistickými cíli v Ostravě

Pokud máte chuť na nevšední turistickou zastávku, rozhodně nevynechejte Slezskoostravský hřbitov. Tento malebně položený hřbitov s bohatou historií nabízí nejen klidné místo pro rozjímání, ale i cenné informace o místní historii a architektuře. V rámci své prohlídky se můžete podívat na pomníky významných osobností českých dějin, jako je například Janáček či Šmeral.

Slezskoostravský hřbitov byl založen již v roce 1875 a postupem času se stal jedním z nejvýznamnějších pohřebišť regionu. Dominantu prostoru tvoří impozantní kaple a sportovní areál s fotbalovým hřištěm. Vstup do areálu je zdarma a přístupný po celý rok.

Pro milovníky historie a kulturního dědictví je návštěva Slezskoostravského hřbitova povinností. A pokud si chcete užít trochu netradiční turistiku, rozhodně nezapomeňte na tento perličkový tip.

Komenského sady

Přírodní krásy, klid a relaxace - to vše Vám nabízí Komenského sady v Ostravě. Tento malebný park se nachází v centru města a je ideálním místem pro odpočinek po prohlídce památek. Navštivte Komenského sady a nechte se unést atmosférou oázy klidu uprostřed rušného města.

Porubačký park

Porubačký park – kouzelný únik z městského shonu

V rámci série turistických tipů s názvem "Kudy z nudy Ostrava" bychom vám rádi představili nádherný Porubačký park. Tento přírodní klenot v samotném srdci Ostravy je ideálním místem pro odpočinek, relaxaci a procházky s rodinou či přáteli.

Park oplývá rozmanitou flórou a faunou, která vás určitě nadchne. Najdete zde stovky druhů rostlin, drobných živočichů i vzrostlých stromů. Klidné rybníky, ptačí zpěvy a nádherně upravené cestičky dělají z Porubačkého parku nezapomenutelné místo na dovolenou či výlet.

Takže pokud toužíte po malebném prostředí, které nabídne únik z ruchu velkoměsta, Porubačký park je tím správným tipem pro vaši další turistickou cestu.

ZOO Ostrava

Navštivte ZOO Ostrava a objevte fascinující svět divokých zvířat! S více než 400 druhy zvířat je to jeden z nejvýznamnějších zoologických parků v Evropě. Užijte si nezapomenutelné chvíle s rodinou a zároveň podpořte ochranu ohrožených druhů.

Kulturní akce a festivaly

Kulturní akce a festivaly v Ostravě jsou nejen zábavné, ale také nabitým programem, který nabízí mnoho zajímavých aktivit. Od historických oslav po moderní koncerty a vystoupení umělců z celého světa, Ostrava má co nabídnout každému, kdo hledá kulturní zážitek. Zde najdete tipy na ty nejlepší akce a festivaly v regionu.

Colours of Ostrava

"Colours of Ostrava: Užij si plnou paletu zážitků v této neobyčejné městské oáze!"

Ostrava v plamenech

Ostrava v plamenech: zažijte nezapomenutelné zážitky v městě průmyslu a kultury. Vydejte se na procházku po bývalých průmyslových areálech Dolní oblasti Vítkovice, které dnes slouží jako kulturní centrum s unikátními památkami a moderními instalacemi. Navštivte také ostravské ZOO, kde můžete pozorovat vzácná zvířata, nebo si užít adrenalinovou jízdu v parku Landek. Ostrava v plamenech nabízí opravdovou paletu turistických atrakcí, tak co stojíte? Vyrazte objevovat krásy této fascinující metropole Moravskoslezského kraje!

Mezinárodní filmový festival

Již brzy se v Ostravě uskuteční nezapomenutelný Mezinárodní filmový festival! Tuto přehlídku filmů z celého světa nelze minout. Přijďte do centra města, kde se budou promítat snímky plné emocí a napětí. Využijte této jedinečné příležitosti a užijte si spoustu zábavy a kulturních zážitků. Budete mít také možnost setkat se s lidmi z různých koutů světa a sdílet společnou lásku k filmu. A pokud hledáte další tipy na turistická místa v Ostravě, nezapomeňte prozkoumat náš průvodce "Kudy z nudy Ostrava".

Den otevřených památek

"Objevte krásy Ostravy na Den otevřených památek: Prozkoumejte tajemné zákoutí města a vychutnejte si jeho bohatou historii."

Sportovní aktivity

Sportovní aktivity: Objevte nejlepší sportovní zážitky v Ostravě!

Pokud hledáte adrenalin a aktivní způsob trávení volného času, Ostrava nabízí nepřeberné množství možností. Pro milovníky cyklistiky jsou k dispozici krásné cyklostezky, které propojují zajímavá místa v okolí Ostravy. Přátelé horských kol si mohou užít nejen krásnou přírodu, ale také náročné tratě na horách Jeseníků.

Milujete běhání? Pak se navštivte oblíbenou Běžeckou oázu, která nabízí 7 kilometrů kvalitních běžeckých tras s různými obtížnostmi.

Nebojte se vodních sportů! Využijte skvělé podmínky pro rafting a kajak na řece Ostravici nebo si zaplavte v bazénech s tobogány. A co takhle si zahrát golf? V okolí Ostravy je několik golfových areálů s perfektně upravenými hřišti.

Ostrava nabídne spoustu sportovních aktivit pro každého. Tak se nebojte stát se součástí aktivní komunity a užijte si skvělý zážitek plný pohybu a zábavy.

Cyklostezky

Objevte krásy Ostravy na kole! Prohlédněte si náš seznam cyklostezek a najděte tu nejvhodnější pro svůj výlet. Od romantického Podhradí přes průmyslovou čtvrť až po úžasnou přírodu Beskyd - Ostrava má co nabídnout všem cyklistům. Svižná jízda, panoramatické výhledy a mnoho zábavy vám zajistí nezapomenutelný zážitek. Vyrazte tedy na cyklostezky a objevujte skvosty města!

Ostravice

Ostravice - Perla Beskyd

Pokud máte rádi přírodní krásy a turistiku, nemůžete vynechat Ostravice v Beskydech. Tuto malebnou oblast najdete pouhých několik kilometrů od centra Ostravy. Na své si zde přijdou jak milovníci pěší turistiky, tak i cyklisté či lyžaři.

Můžete se vydat na procházku po naučné stezce Ostravice, která vás provede celým údolím s nádhernými výhledy na okolní kopce. Při cestě se můžete zastavit u řady historických památek jako například u kostela svatého Bartoloměje nebo zříceniny hradu Starý Jičín.

Pro ty, kdo mají rádi adrenalinové aktivity, je tu možnost navštívit Bikepark UTT Ostravice nebo si zajezdit na bobové dráze v areálu Ski areál Kopřivná.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv aktivitu, určitě si vychutnáte krásy přírody a nezapomenutelnou atmosféru Ostravice a jejího okolí.

Koupaliště a aquaparky

Koupání a adrenalinové zážitky se spojují v ostravských koupalištích a aquaparcích. Zábavu pro všechny poskytují například největší český aquapark Ostrava, moderní koupaliště Dům kultury města Ostravy nebo přírodní koupaliště Černá Louka s působivou scenérií okolních hor. Vydejte se do ostravských vodních rájů a užijte si den plný adrenalínu, relaxace a pobytu na slunci!

Gastronomie

Potěš své chuťové buňky a objevuj gastronomické lahůdky v Ostravě! Od tradičních těstovin po moderní experimenty s místními surovinami, tato průmyslová metropole nabízí nespočet možností pro milovníky dobrého jídla. Připrav se na nezapomenutelný zážitek plný chutí a vůní, které ti zůstanou v paměti ještě dlouho po návratu domů.

Tradiční ostravská jídla

Tradiční ostravská jídla jsou neodmyslitelnou součástí zdejší kultury a gastronomie. Jestliže hledáte autentický zážitek během své návštěvy Ostravy, určitě neváhejte ochutnat některé z místních specialit. Od slavných halušek s brynem po chutné řízky se šunkovou omáčkou - v Ostravě najdete mnoho lahůdek, které nemají obdoby. Ať už si dáte skvělé jídlo v historickém pivovaru nebo ve stylové restauraci, tradiční ostravská kuchyně vás rozhodně nezklame.

Restaurace a hospody s místními specialitami

Pokud hledáte gastronomický zážitek při vaší návštěvě Ostravy, rozhodně se neobejdete bez navštívení restaurací a hospod nabízejících místní speciality. Ty vám přinesou chuťový zážitek, který jen tak nezapomenete. Zde jsou naše doporučení pro restaurace a hospody s místními specialitami, které musíte ochutnat.

Závěr - Nenechte se nudou přemoci, v Ostravě je mnoho zábavných míst k objevení! S našimi turistickými tipy se nemusíte bát, že byste nevěděli co dělat. Odvážní si mohou užít adrenalinové atrakce, milovníci historie a kultury navštívit muzea a galerie a rodiny s dětmi si užít zábavu na rodinných výletech. Tak co ještě váháte? Vydejte se do Ostravy a objevte krásy tohoto fascinujícího města plného překvapení a zábavy!

Publikováno: 19. 04. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Ludmila Vojtěchová

Tagy: kudy z nudy ostrava | turistické tipy