Objevte kouzlo Holubího domu: Nejlepší místo pro gastronomické zážitky a relaxaci

Holubí Dům

Vítejte v Holubím domě! Tento nádherný objekt slouží jako restaurace a místo pro společenské akce. Pojďte s námi na prohlídku a dozvíte se více o historii Holubího domu a nabídce, kterou zde najdete.

Historie budovy

Historie budovy "Holubí dům"

"Budova, která nyní nese jméno "Holubí dům", byla postavena v roce 1895 a sloužila jako obytný dům pro bohaté obchodníky a továrníky. V průběhu let se však její účel měnil a v roce 1921 byla přebudována na hotel s restaurací.

Během druhé světové války byl hotel uzavřen a budova sloužila jako skladiště zboží. Po válce se však hotel znovu otevřel a po dlouhých letech provozu se stal oblíbeným místem setkávání nejen pro hosty z celého světa, ale také pro místní obyvatele.

V současné době je Holubí dům jednou z nejvýznamnějších historických staveb v centru města a restaurace, která sídlí v této budově, nabízí tradiční českou kuchyni s moderním nádechem."

Architektura budovy

Architektura budovy "Holubí dům" je komplexní a propracovaná. Tento nádherný objekt kombinuje prvky moderního designu s historickými detaily, což vytváří zcela jedinečnou atmosféru. Dominantou budovy je velkolepý vstup, ukončený elegantním portikem s klenutím. V interiéru lze obdivovat monumentální schodiště, které propojuje jednotlivé patra budovy a nabízí úchvatné pohledy na celkovou architekturu. Holubí dům je skutečnou perlovou restaurací ve stylu Art Nouveau.

Současný stav a využití budovy

Současný stav a využití budovy "Holubí Dům" je velmi pestrý. Tato historická budova se nachází v centru města a slouží jako restaurace, kavárna, výstavní prostor a místo pro pořádání společenských akcí. Po komplexní rekonstrukci před několika lety byly zachovány historické prvky interiéru, což dodává budově osobitý šarm. Restaurace nabízí nejen tradiční českou kuchyni, ale také speciality z mezinárodní kuchyně. Kromě toho jsou v budově pravidelně pořádány výstavy současného umění a kulturní akce pro veřejnost. Holubí Dům tak představuje fascinující místo s bohatou historií a mnoha možnostmi využití.

Menu a speciality restaurace "Holubí dům"

Vítáme Vás v naší prestižní restauraci "Holubí dům". Nabízíme Vám skvělé gastronomické zážitky s širokou nabídkou specialit, které jsou připravovány ze sezónních surovin. Naše kuchyně je inspirována tradičními i moderními pokrmy, které potěší nejen Vaše chuťové buňky, ale i Vaše oči svojí originálností a vkusným podání.

Můžete si u nás pochutnat na vynikajících hovězích a rybích steacích, jemných těstovinách s různými omáčkami, čerstvých salátech se sezónní zeleninou, ale také na mnoha dalších chutných pochoutkách. Kromě toho Vám nabízíme velký výběr kvalitních vín z celého světa.

Přijďte ochutnat naše menu plné lahodných specialit a nechte se unést atmosférou elegantního interiéru naší restaurace. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Zajímavosti spojené s budovou a restaurací

Zajímavosti spojené s budovou a restaurací "Holubí dům" jsou neuvěřitelně pestré. Budova, která získala své jméno podle výrazného holubího reliéfu na fasádě, je jednou z prvních funkcionalistických staveb v Praze. Tato architektonická památka se nachází v samém centru města a při svém vzniku byla velkým přelomem v oblasti moderní architektury.

Restaurace "Holubí dům" navazuje na architektonickou tradici budovy, protože se specializuje na moderní gastronomii ve spojení s tradičními českými chutěmi. V restauraci si můžete vychutnat neobvyklé kombinace surovin a techniky vaření, ale také klasická domácí jídla, která znáte ze svých babiček. Kromě toho má restaurace i stálou expozici uměleckých děl a pořádá kulturní akce jako koncerty či vernisáže.

Celkově lze říci, že "Holubí dům" nabízí skvělý zážitek pro milovníky architektury i gurmánů.

Návštěva a zážitky z restaurace Holubí dům

Nevšední atmosféra, příjemný personál a skvělé gastronomické zážitky - to jsou hlavní dojmy, které si odnesete po návštěvě restaurace Holubí dům. Tento historický objekt nabízí nejen vynikající pokrmy české i mezinárodní kuchyně, ale také romantické posezení na terase s výhledem na panorama města. Podpořte svou chuťovou paměť novinkami v jídelním lístku jako je např. bistro maso "Bœuf á la Tartare" nebo hruškový dezert "Hruška jakoby". Pokud máte rádi kvalitní víno, určitě oceníte rozsáhlou nabídku lahvových i střídavých vín. Navštivte Holubí dům a okusujte lahodné speciality v pohodlí elegantního prostředí!

Závěr a doporučení pro návštěvníky

Závěr a doporučení pro návštěvníky

Pokud plánujete návštěvu Holubího domu, můžeme vám slíbit nezapomenutelný zážitek. Tato budova, která se nachází uprostřed historického centra města, nabízí nejen krásnou architekturu, ale také vynikající gastronomické zážitky.

Pokud přijedete na oběd, určitě si dejte specialitu tohoto místa - kachní pastrňák s červeným zelím. Pokud máte rádi víno, určitě ochutnejte jejich špičkové moravské víno.

Navíc je Holubí dům ideálním místem pro pořádání soukromých i podnikových akcí. Nabízíme možnost pronajmutí salonku a dalších prostor v různých velikostech.

Takže pokud hledáte místo pro romantickou večeři nebo společenskou akci, Holubí dům je správnou volbou. Navštivte nás a užijte si jedinečné prostředí a skvělou atmosféru!

Publikováno: 07. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Květa Němcová

Tagy: holubí dům | název budovy nebo restaurace