Objevte krásu Jižních Čech v nezapomenutelných kempovacích dobrodružstvích

Kempy Jižní Čechy

Pokud patříte mezi milovníky přírody a rádi trávíte dovolenou aktivně, kempování v jižních Čechách by pro vás mohla být skvělou volbou. Tato oblast je známá svými malebnými krajinnými scenériemi a bohatým kulturním dědictvím, které nabízí mnoho možností pro výlety i relaxaci. V tomto článku se zaměříme na nejkrásnější kempy v této oblasti a poskytneme Vám užitečné rady pro plánování vaší cestovní trasy.

Charakteristika jižních Čech

Jižní Čechy jsou regionem s bohatou historií a romantickou krajinou. Tento kraj je známý především díky svým četným rybníkům, lesům a malebným vesničkám. Navíc se zde nachází mnoho kulturních památek, jako např. hrad Rožmberk, klášter Zlatá Koruna nebo zámek Hluboká nad Vltavou. Kromě toho jižní Čechy nabízejí mnoho turistických atrakcí pro všechny věkové kategorie – od rodinných výletů po sportovní aktivity jako cyklistiku nebo vodní sporty. Kempingové oblasti v této oblasti poskytují krásné přírodní prostředí pro relaxaci a odpočinek po náročném dni stráveném objevováním regionu.

Popis populárních kempů v regionu

Jižní Čechy jsou pro mnoho lidí oblíbeným cílem na letní dovolenou. Kromě krásné přírody nabízejí také širokou nabídku kempů, které dokážou uspokojit potřeby každého návštěvníka. Mezi nejpopulárnější patří například Kemp Luční Slatina, který se nachází v srdci národního parku Šumava a je ideálním výchozím bodem pro výlety po okolních lesích a horách. Dalším oblíbeným místem je Kemp Vltava Labe, který se rozprostírá na břehu řeky Vltavy nedaleko od města Týn nad Vltavou. Na své si zde přijdou zejména milovníci vodních sportů a cykloturistiky. Pokud hledáte klidnější místo, rozhodně stojí za to navštívit Kemp Moudrý, nacházející se na břehu rybníka Bezdrev. Zde si budete moci opravdu odpočinout a užít si romantické večery u ohně. Tyto kempy jsou jen malou ukázkou bohaté nabídky ubytování v Jižních Čechách a určitě stojí za to je při své návštěvě zvážit.

1 Kemp Lipno

Jeden z nejoblíbenějších kempů v Jižních Čechách je bezesporu Kemp Lipno. Nachází se přímo u břehu Lipenského jezera a nabízí skvělé možnosti pro rekreaci a odpočinek v přírodě. Kemp disponuje mnoha sportovními a relaxačními aktivitami, jako například půjčovna loděk, kajaků nebo paddleboardů. Ubytovat se zde lze buď vlastním stanem nebo karavanem, avšak možností jsou i mobilní domky či chatky s plným vybavením. Pro milovníky cyklistiky či turistiky tu najdou mnoho zajímavých tras vhodných pro každého návštěvníka. Pokud tedy hledáte ideální místo pro dovolenou v Jižních Čechách, Kemp Lipno by neměl chybět na vašem seznamu tipů!

2 Kemp Vltava

2 Kemp Vltava se nachází v krásné přírodní scenérii jižních Čech, v blízkosti řeky Vltavy. Pro turisty, kteří hledají klid a pohodu během svého pobytu, je to ideální místo k odpočinku. Kemp nabízí moderně vybavené chatky a stanování pro ty, kteří si chtějí užít atmosféry pod širým nebem. Kromě toho jsou zde možnosti pro různé sportovní aktivity a výlety do okolní přírody. V blízkosti se také nachází mnoho historických památek, jako například hrad Zvíkov či obec Bechyně s unikátním gotickým mostem. 2 Kemp Vltava je tedy skvělou volbou pro milovníky přírody a historie, kteří chtějí prožít nezapomenutelný zážitek v jižních Čechách.

3 Kemp Slapy

Jižní Čechy jsou známé svými malebnými krajinnými scenériemi, které lákají milovníky přírody i turisty. Mezi oblíbená místa patří také 3 Kemp Slapy, které se nachází v blízkosti slapské přehrady. Tyto kempy nabízejí nejen krásné prostředí pro stanování a karavany, ale i mnoho sportovních aktivit, jako je například koupání, windsurfing či jachting. V okolních lesích si zase můžete užít pěší turistiku nebo cyklistiku. Pokud hledáte ideální místo na dovolenou s rodinou či přáteli, 3 Kemp Slapy jsou skvělou volbou pro vaše zážitky v jižních Čechách.

4 Kemp Třeboň

Jedním z nejoblíbenějších kempů v jižních Čechách je Kemp Třeboň. Nachází se v krásné přírodní krajině mezi Třeboní a Lužnicí, což poskytuje ideální podmínky pro aktivní odpočinek a rodinnou dovolenou.

V kempu najdete prostorné stanové i karavanní plochy, moderní sociální zařízení a bohatý výběr sportovního vybavení. Pro milovníky cykloturistiky jsou zde k dispozici kvalitně značené cyklostezky propojující okolní města a vesnice. Nezapomeňte si také projít okolní přilehlé lesy a navštívit nedaleká rybníková území.

Pro ty, kteří hledají společenský program, má Kemp Třeboň organizačně zajímavé akce, jako jsou grilovačky u ohně, soutěže či večery s živou hudbou.

Kemp Třeboň je ideálním místem pro všechny, kteří hledají klidnou dovolenou v tichém prostředí překrásné přirody Jižních Čech.

Aktivity a atrakce v okolí kempů

Jižní Čechy jsou bohaté na krásnou přírodu a spoustu zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Pokud se vydáte na dovolenou do jednoho z kempů v této oblasti, můžete si užít spoustu aktivit a atrakcí.

Pro milovníky vodních sportů je ideální destinací rybník Bezdrev, kde můžete plavat, surfovat nebo provozovat windsurfing. Pro ty, kteří preferují suchou zábavu, doporučujeme projít se po nejdelším lázeňském parku v Evropě - Františkovy Lázně. Kromě toho se můžete vydat na procházku podél řeky Lužnice nebo využít cyklostezky pro cykloturistiku.

Pokud jste s dětmi, určitě oceníte návštěvu ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou nebo připravený program pro rodiny s dětmi v Kempech u Dubňan. Navštivte také hrad Hluboká nad Vltavou, který patří mezi nejkrásnější památky Jižních Čech.

V okolí kempů najdete také mnoho možností na grilování a pikniky, např. u vodopádu Říčky nebo na mnoha přístupných loukách. Pokud máte chuť na něco sladkého, navštivte největší zmrzlinovou továrnu v Česku v Třeboni.

Jižní Čechy jsou opravdu skvělým místem pro letní dovolenou, plným aktivit a zážitků. Využijte pobytu v kempech a objevte krásy této oblasti!

1 Vodní sporty na Lipně

Lipno nad Vltavou je pro milovníky vodních sportů ideální destinací. Široké jezero, obklopené kopcemi a lesy, nabízí mnoho možností pro plavbu na různých lodích - od kanoe až po luxusní jachty. Kromě toho jsou zde vybudovány moderní pláže s přístupem do vody, kde si mohou návštěvníci zapůjčit paddleboardy nebo windsurfingové vybavení. Na Lipně také najdete populární wakeboardingový park a v létě se zde konají závody vodních sportů. Pokud hledáte aktivní dovolenou s rodinou nebo přáteli, určitě navštivte Lipno nad Vltavou a užijte si krásu jihočeských kempů.

2 Cykloturistika v jižních Čechách

Jižní Čechy jsou rájem pro cykloturisty. Krajina plná kopců, lesů a říček nabízí nekonečné možnosti pro aktivní dovolenou na kole. Pokud hledáte místo, kde si můžete užít krásnou přírodu a zároveň se dobře ubytovat, můžete zvážit některý z kempů v této oblasti. Navštivte třeba kemp U Kosovce u řeky Otavy nebo Kemp Máchův rybník u Lipna. Oba kempy nabízejí moderní vybavení, např. elektrické připojení i Wi-Fi připojení k internetu. Po náročném dni na kole si můžete odpočinout u ohně a vychutnat si večeři s pohledem na krásnou přírodu Jihočeského kraje.

3 Návštěva historických památek v Třeboni

Pokud máte zájem o návštěvu historických památek, Třeboň je bezpochyby skvělou volbou. Tento malebný jihočeský město nabízí řadu zajímavých historických památek, které stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří například zámek Třeboň, klášter Minoritů nebo Schwarzenberský kanál. Tyto památky vás přenesou do minulosti a umožní vám objevovat bohatou historii tohoto regionu. Pokud hledáte netradiční způsob, jak se s historií seznámit, můžete se vydat na projížďku na kole po okolních cyklostezkách a objevovat tak další historické skvosty této oblasti.

4 Pěší túry v okolí kempu Slapy

Pokud hledáte krásnou přírodu a zároveň aktivní odpočinek, může se vám líbit některá z pěších tur v okolí kempu Slapy. Jednou z možností je trasa kolem hřebenu Kobyly, který nabízí krásné výhledy na řeku Vltavu a okolní lesy. Další variantou je cesta kolem Třetího jezera, kde se můžete těšit na malebné pláže a přírodní památky. Pro náročnější túru se můžete vydat na vrchol Boubína, nejvyššího vrcholu Šumavy s nádhernými výhledy do kraje. Poslední trasou je procházka blízkými vesnicemi a malebnými lesy, kde si můžete užít klidného prostředí a pozorovat zvěř i jiné živočichy. Pokud rádi trávíte čas na čerstvém vzduchu a chcete objevovat krásy jižních Čech, určitě byste si neměli nechat ujít tyto pohodové pěší túry.

Gastronomie a regionální speciality

Jižní Čechy jsou známé nejen krásnými přírodními scenériemi, ale také bohatou gastronomickou kulturou. Regionální speciality se liší v závislosti na oblasti, ve které se nacházíte. V Jižních Čechách můžete ochutnat tradicionální jídla jako je knedlo-zelo-vepro či škubánky. Toto oblíbené jídlo si prošlo mnoha úpravami a variacemi, takže každá hospoda má svůj unikátní recept. Pro milovníky sladkostí doporučujeme vyzkoušet tradicionální pohořelický koláč nebo tvarůžky, což jsou sýry s charakteristickou silnou chutí a vůní. Pokud hledáte něco zdravějšího, zkuste syrové kozí mléko z farmy – region je známý i díky rozsáhlému chovu koz.

Kempy nabízející společný gril nebo kuchyni jsou ideálním místem pro vaření regionálních specialit a objevení nových chutí. Vaše chuťových buňky budou nadšené!

Tipy na výlety mimo kempy

Pokud se rozhodujete strávit dovolenou v jižních Čechách a zvažujete možnost ubytování v kempu, není nic lepšího než využít možnosti poznat krásy okolní přírody. Kromě tradičních turistických aktivit, jako jsou procházky a cyklovýlety, můžete navštívit také zajímavá místa mimo kempy.

Jednou z možností je návštěva historického města České Budějovice, které se nachází nedaleko většiny kempů v této oblasti. Kromě prohlídky malebného historického centra plného památek a restaurací, doporučujeme také navštívit pivovar Budweiser Budvar, který je jedním z nejznámějších pivovarů v České republice.

Dalším zajímavým cílem je město Třeboň. To je nejen známé svými krásnými rybníky, ale také historickým centrem s hezkou atmosférou a dobrou gastronomií. Pokud jste milovníci cyklovýletů, určitě si nenechte ujít tzv. "zámeckou cyklostezku", která nabídne krásné výhledy na okolní krajinu.

Pokud vám zase přijde místo na koupání, doporučujeme navštívit Lipenskou přehradu, která se nachází v blízkosti mnoha kempů. Kromě koupání nabídne také plavby po jezeře či různé adrenalinové aktivity, jako jsou např. lanové parky či bungee jumping.

Celkově lze tedy říci, že jihočeská krajina nabízí mnoho zajímavých míst a aktivit pro každého. Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v jednom z kempů na jihu Čech, neváhejte si také užít možnosti poznat okolní krásy.

V závěru článku lze konstatovat, že jižní Čechy jsou skutečně rájem pro milovníky přírody a turistiku. Kempy v této oblasti nabízejí širokou škálu služeb a možností pro trávení aktivního odpočinku. Návštěva jihočeských kempů je ideální volbou pro rodiny s dětmi, páry i samostatné cestovatele, kteří hledají klid, krásnou přírodu a zábavu v jednom. Všem doporučujeme neváhat a vyrazit objevovat krásy jižních Čech.

Publikováno: 07. 11. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Ludmila Vojtěchová

Tagy: kempy jižní čechy | cestování