Objevte krásy Welsu: Nejlepší cestování do tohoto malebného města v Rakousku

Wels

Wels je malebné město, které se nachází v rakouské spolkové zemi Horní Rakousy. Leží na řece Traun a je známé svou bohatou historií a kulturním dědictvím. Wels je také významným průmyslovým centrem a hostí mnoho mezinárodních veletrhů a akcí. Jeho půvabné uličky, historické budovy a přátelská atmosféra lákají návštěvníky k objevování tohoto malebného města. Wels nabízí širokou škálu aktivit pro každého, od procházek po okolní přírodu až po návštěvu zajímavých památek a restaurací s místními specialitami. Pokud hledáte autentický rakouský zážitek, Wels je ideálním cestovatelským cílem.

Historie a kulturní dědictví Welsu

Historie Welsu sahá až do dob Římské říše, kdy zde existovala osada nazývaná Ovilava. V průběhu staletí se město vyvíjelo a stalo se významným obchodním centrem. Kulturní dědictví Welsu je patrné především ve svých historických budovách a památkách. Například gotický kostel Minoritenkirche, který pochází z 13. století, nebo hrad Welios, který sloužil jako sídlo panovníků. Další zajímavou památkou je také stará radnice s renesanční fasádou. Pro milovníky kultury je Wels skutečným rájem.

Přírodní krásy a outdoorové aktivity v okolí

Přírodní krásy a outdoorové aktivity v okolí Welsu jsou jedním z hlavních lákadel tohoto malebného města v Rakousku. Okolní krajina nabízí nádherné hory, jezera a lesy, které jsou ideální pro různé outdoorové aktivity. Milovníci turistiky si mohou užít horských túr s úchvatnými výhledy na okolní krajinu. Pro cyklisty je tu mnoho cyklostezek vhodných pro jak začátečníky, tak i pokročilé jezdce. V blízkosti se nachází také několik golfových hřišť, kde si golfisté mohou užít svou oblíbenou sportovní aktivitu. Pro milovníky vodních sportů je tu možnost plavby po řece Traun nebo rybaření na jednom z okolních jezer. Příroda kolem Welsu nabízí také bohatství fauny a flóry, které lze objevit při procházkách po přilehlých lesích a parkách. Bez ohledu na vaše zájmy, přírodní krásy a outdoorové aktivity v okolí Welsu určitě nezklamou.

Zajímavá místa a památky ve městě

Wels je město bohaté na zajímavá místa a památky, které stojí za návštěvu. Mezi nejvýznamnější patří Welský hrad, který se tyčí nad městem a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Dalšími historickými památkami jsou gotický kostel svatého Lamberta a barokní farní kostel svatého Josefa. Pro milovníky umění je tu také Muzeum Ferdinanda Lehnera, kde si můžete prohlédnout sbírku moderního umění. Při procházce historickým centrem města narazíte na malebné uličky s tradičními domy a útulnými kavárnami. Celkově je Wels fascinujícím místem plným kulturního dědictví, které stojí za objevování.

Místní kulinářské speciality a restaurace

Wels je městem, které nabízí bohatou kulinářskou scénu. Místní speciality jsou spojeny s tradiční rakouskou kuchyní a regionálními surovinami. Nezapomeňte ochutnat "Welský špíz", což je grilované maso marinované ve speciální omáčce. Další oblíbenou pochoutkou je "Linzer Torte", slavný dezert z tvarohového těsta a meruňkového džemu. V centru města najdete také různorodou nabídku restaurací, které servírují tradiční rakouská jídla i mezinárodní kuchyni. Doporučujeme navštívit restauraci "Gasthaus zur Stadt Wels", která se pyšní autentickým prostředím a skvělým jídlem.

Tipy na ubytování a doporučené hotely v Welsu

Pokud plánujete návštěvu malebného města Wels, nezapomeňte si zajistit ubytování v jednom z příjemných hotelů, které zde najdete. Doporučujeme například Hotel Bayrischer Hof, který se nachází v centru města a nabízí moderní pokoje s veškerým vybavením. Další možností je Hotel Ploberger, který je známý svou vynikající restaurací a přátelským personálem. Pro milovníky luxusu je tu pak Hotel Alexandra, který disponuje wellness centrem a elegantními pokoji s výhledem na město. Ať už si vyberete jakýkoli hotel, určitě budete spokojeni s kvalitou služeb a pohodlím, které zde najdete.

Doprava a jak se dostat do Welsu

Wels je dobře přístupný město v Rakousku, které nabízí různé možnosti dopravy. Pokud cestujete letadlem, nejbližší mezinárodní letiště je v Linci, které je asi 20 kilometrů od Welsu. Z letiště lze snadno dosáhnout města vlakem, autobusem nebo taxíkem.

Pokud preferujete cestování vlakem, Wels má vynikající železniční spojení s ostatními rakouskými městy. Hlavní nádraží ve Welsu je moderní a nachází se v centru města. Z Vídně trvá vlaková cesta do Welsu přibližně hodinu a půl.

Pro ty, kteří dávají přednost cestování autem, Wels leží na dálnici A1, která spojuje Linci s Vídni. Město má také dobrou síť silnic a parkovacích možností pro návštěvníky.

Pokud se rozhodnete použít veřejnou dopravu ve Welsu, místní autobusy jsou pohodlné a spolehlivé. Mnoho turistických atrakcí ve městě je snadno dostupných pěšky.

Vzhledem k dobré dostupnosti Welsu je toto malebné město ideálním cílem pro všechny, kteří hledají autentický rakouský zážitek.

Nejlepší čas na návštěvu a akce ve městě

Nejlepší čas na návštěvu Welsu je během letních měsíců, kdy se koná mnoho akcí a festivalů. Například v červenci se zde koná slavný Welser Volksfest, který nabízí tradiční jídla, zábavu a ohňostroje. V srpnu pak probíhá Welser Messe, největší veletrh v Horním Rakousku, který přitahuje návštěvníky z celého regionu. Pokud máte rádi sportovní události, nezapomeňte navštívit Wels Open Air, tenisový turnaj ATP Challenger Tour, který se koná v červnu. Celoročně si můžete užít také kulturní akce, jako jsou divadelní představení a koncerty ve Welser Stadthalle. Ve Welsu je vždy co dělat a pro každého návštěvníka je tu něco zajímavého!

Závěrem lze říci, že Wels je malebné město v Rakousku, které nabízí bohatou historii, kulturní dědictví a překrásnou přírodu. Pro milovníky outdoorových aktivit je zde mnoho možností pro pěší turistiku, cyklistiku a další sporty. Místní kulinářské speciality jsou neodolatelné a restaurace ve městě nabízejí skvělé gastronomické zážitky. Ubytování v Welsu je dostupné a existuje široká škála hotelů pro každý rozpočet. Doprava do města je snadná a existují různé možnosti, jak se sem dostat. Nejlepší čas na návštěvu je během letních měsíců, kdy se konají různé akce a festivaly. Celkově lze říci, že cestování do Welsu je skvělou volbou pro ty, kteří hledají kombinaci historie, kultury, přírody a gastronomie.

Publikováno: 21. 01. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Květa Němcová

Tagy: wels | město v rakousku