Objevte skryté kouzlo Koněvovy Prahy 3

Koněvova Praha 3

Doprava na Koněvovu

Koněvova ulice se nachází v Praze 3 a nabízí širokou škálu možností dopravy. Díky své strategické poloze je snadno dostupná jak autem, tak i městskou hromadnou dopravou. V blízkosti se nachází stanice metra "A" Flora a "C" Jiřího z Poděbrad, které zajišťují rychlé spojení do centra města i do ostatních částí Prahy. Pro ty, kteří preferují tramvajovou dopravu, je k dispozici několik linek, které projíždějí po nedaleké Vinohradské ulici. Autobusové zastávky se nacházejí přímo na Koněvově ulici a nabízejí spojení do různých koutů Prahy 3. Pro řidiče je k dispozici placené stání v přilehlých ulicích.

Adresa v Praze 3 na Koněvově ulici je atraktivní lokalitou pro bydlení i podnikání. Díky výborné dopravní dostupnosti je ideálním místem pro ty, kteří chtějí mít vše na dosah ruky.

MHD: Tramvaje a autobusy

Koněvova, rušná tepna Prahy 3, je páteří pro tramvajovou dopravu v této části metropole. Trasy číslo 5, 9, 15 a 26 spojují Žižkov s centrem, Vršovicemi i vzdálenějšími oblastmi. Tramvajová zastávka Lipanská, nacházející se přímo na Koněvově ulici, umožňuje snadnou dostupnost do centra i na Žižkovské návrší. Autobusové linky pak doplňují tramvajovou síť a propojují Koněvovu s okolními čtvrtěmi. Linky 136 a 207 usnadňují cestování na Vinohrady a do Strašnic, zatímco linka 909 spojuje Koněvovu s noční Prahou. Díky husté síti MHD je cestování po Praze 3, ať už po Koněvově ulici nebo do jiných částí Prahy, snadné a pohodlné. Ať už se chystáte za prací, zábavou nebo kulturou, MHD vám zrychlí a usnadní cestu.

Parkování v okolí

Parkování v okolí ulice Koněvova na Praze 3 může být pro řidiče výzvou, ať už bydlíte v této lokalitě, nebo ji jen chcete navštívit. Vzhledem k husté zástavbě a omezenému počtu parkovacích míst je nutné počítat s tím, že nalezení volného místa může nějakou dobu trvat.

Vlastnost Koněvova, Praha 3
Městská část Praha 3 - Žižkov
Dostupnost MHD Výborná (tramvaj, autobus)

Většina ulic v okolí Koněvovy spadá do zóny placeného stání, která je určena primárně pro rezidenty s platnou parkovací kartou. Nerezidenti zde mohou parkovat za poplatek, a to buď prostřednictvím SMS zprávy, nebo v parkovacím automatu. Doporučujeme si předem ověřit aktuální ceny a platnost parkovací zóny, jelikož se mohou lišit v závislosti na dni v týdnu a denní době.

Alternativou k parkování na ulici jsou pak placená parkoviště, kterých se v okolí Koněvovy nachází hned několik. Tato možnost je sice o něco dražší, ale zase nabízí větší jistotu nalezení volného místa, a to i v exponovaných časech.

Při parkování v této lokalitě je důležité dbát zvýšené opatrnosti a dodržovat pravidla silničního provozu. Vzhledem k úzkým ulicím a vysoké koncentraci chodců je nutné jet opatrně a počítat s možnými komplikacemi.

Cyklostezky a pěší trasy

Praha 3, a konkrétně oblast kolem Koněvovy ulice, nabízí milovníkům aktivního odpočinku a procházek spoustu možností. Ať už preferujete kolo nebo raději chodíte pěšky, v této části Prahy si přijdete na své.

Pro cyklisty je tu k dispozici cyklostezka vedoucí podél Koněvovy ulice, která umožňuje pohodlnou jízdu bez nutnosti kličkování mezi auty. Tato stezka je součástí delší trasy, která vás zavede až do centra Prahy nebo naopak do malebných parků na okraji města.

Pěší si zase užijí procházky po klidných ulicích s krásnou architekturou, nebo se můžou vydat do některého z parků v okolí. Oblíbený je například park Parukářka, který nabízí nádherné výhledy na Prahu, nebo Vítkov s Národním památníkem a jezdeckou sochou Jana Žižky.

Ať už se rozhodnete pro kolo nebo procházku, oblast kolem Koněvovy ulice na Praze 3 vám nabídne příjemně strávený čas na čerstvém vzduchu.

Blízké restaurace a kavárny

Koněvova ulice na Praze 3 se pyšní pestrou škálou podniků, kde si můžete pochutnat na lahodném jídle a osvěžit se skvělou kávou. Ať už hledáte rychlý oběd, romantickou večeři nebo jen příjemné posezení s přáteli, v okolí Koněvovy ulice najdete to pravé. Milovníci masa ocení širokou nabídku restaurací s českou i mezinárodní kuchyní. Na své si přijdou i vegetariáni a vegani, pro které je v okolí Koněvovy ulice připravena řada specializovaných podniků. Po vydatném jídle jistě přijde vhod šálek kvalitní kávy. Vychutnat si ji můžete v některé z mnoha kaváren, které se nacházejí v bezprostřední blízkosti Koněvovy ulice. Mnoho z nich nabízí také domácí limonády, čerstvé zákusky a další sladké i slané pochutiny. Ať už si vyberete jakýkoli podnik, na Koněvově ulici a v jejím okolí si zaručeně pochutnáte.

Ubytování v dosahu

Koněvova ulice na Praze 3 se pyšní skvělou dostupností do centra i na všechny důležité body v Praze. Díky blízkosti stanice metra a zastávek tramvají se snadno a rychle dostanete kamkoliv potřebujete. V docházkové vzdálenosti od Koněvovy ulice se nachází řada hotelů a penzionů, které uspokojí potřeby každého cestovatele. Ať už hledáte luxusní ubytování s veškerým komfortem, nebo dáváte přednost útulnému a cenově dostupnému penzionu, v okolí Koněvovy ulice si jistě vyberete.

Praha 3 je navíc vyhledávanou lokalitou pro krátkodobé ubytování, ať už se jedná o byty k pronájmu přes Airbnb, nebo apartmány. Díky tomu máte na výběr z široké škály možností, které se přizpůsobí vašim individuálním potřebám a finančním možnostem. Ať už se chystáte do Prahy za prací, za zábavou nebo za poznáním památek, ubytování v dosahu Koněvovy ulice na Praze 3 vám zaručí komfortní a bezproblémový pobyt.

Koněvova, Praha 3. Adresa, která v sobě nese ozvěny minulosti a zároveň pulzuje životem moderního velkoměsta. Místo, kde se potkávají staré činžáky s novými kavárnami, historie s přítomností.

Zdeněk Dvořák

Tipy na výlety po okolí

Koněvova street, located in Prague 3, offers a vibrant atmosphere and serves as a great starting point for exploring the surrounding area. A short walk from Koněvova street will take you to the beautiful park Parukářka, a green oasis ideal for picnics, leisurely walks, or simply enjoying the panoramic views of the city. History enthusiasts can delve into the rich past of the area by visiting the nearby Žižkov Television Tower, an iconic landmark with an observation deck offering breathtaking vistas.

For those seeking cultural experiences, a visit to the Jiřího z Poděbrad Square is a must. This bustling square is home to the Church of the Most Holy Trinity, a stunning example of Baroque architecture. Afterward, treat your taste buds to traditional Czech cuisine at one of the many charming restaurants in the area. Be sure to sample local specialties like svíčková na smetaně or guláš.

For a unique perspective of Prague, take a stroll along the nearby Vltava River. The riverbanks offer picturesque views and are perfect for a relaxing walk or bike ride. Whether you are interested in history, culture, or simply soaking up the local atmosphere, the area surrounding Koněvova street in Prague 3 has something to offer everyone.

Publikováno: 11. 07. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Marius Kyralová

Tagy: koněvova praha 3 | adresa v praze 3