Ortenovo náměstí v Praze: Klenot mezi místními oblíbenými náměstími

Ortenovo Náměstí

Ortenovo náměstí, jeden z nejvýznamnějších a nejrušnějších veřejných prostorů v centru Prahy, je symbolem mnoha historických momentů a kulturních akcí. Jeho poloha v těsné blízkosti Národního divadla a jiných turisticky atraktivních destinací jej činí ideálním místem pro setkávání lidí z celého světa. V této části města se nachází také množství obchodů, kaváren a restaurací, které přispívají k atmosféře života na ulicích. Zkrátka Ortenovo náměstí je tím pravým místem pro zažití toho nejlepšího z Prahy!

Historie Ortenova náměstí

Historie Ortenova náměstí se začala psát v 19. století, kdy zde stávaly pouze rozsáhlé sady a pole. V roce 1884 získalo město Praha pozemky na této lokalitě, aby zde mohla být vybudována nová čtvrť.

Náměstí bylo pojmenováno po českém básníkovi Jiřím Ortenovi, který v důsledku tragické nehody zemřel krátce před svými dvacátými narozeninami. Od té doby sloužilo jako místo setkání umělců a intelektuálů.

Během druhé světové války bylo Ortenovo náměstí vážně poškozeno a po skončení války muselo být kompletně přestavěno. V padesátých letech se sem začaly stahovat různé instituce, například Ústav pro teorii a dějiny umění nebo Univerzita Karlova.

V současnosti je Ortenovo náměstí oblíbeným místem pro relaxaci i kulturní akce. Nachází se zde také řada restaurací a obchodů, což ho činí atraktivním pro turisty i Pražany samotné.

Charakteristika náměstí

Charakteristika Ortenova náměstí nabízí zážitek z historie a kultury Prahy. Toto malebné náměstí se nachází v centru města a je obklopeno historickými budovami, jako například kostel sv. Cyrila a Metoděje. Ortenovo náměstí je významné především díky památnému stromu - lípě malolisté, která se zde nachází již od 18. století. Náměstí pravidelně hostí různé kulturní akce, trhy a jarmarky, což dává tomuto místu velmi živou atmosféru. Navštivte Ortenovo náměstí a prožijte nezapomenutelný zážitek ze srdce Prahy!

Památky a zajímavosti na Ortenově náměstí

Pokud hledáte zdroj inspirace pro svou další turistickou zastávku v Praze, Ortenovo náměstí je nedílnou součástí seznamu. Toto náměstí patří mezi jednu z nejvýznamnějších památek v Praze a nabízí spoustu zajímavostí, které se určitě vyplatí navštívit. Pohled na krásné historické budovy, jako např. kostel sv. Ludmily, který je jednou z nejslavnějších dominant této oblasti, rozhodně stojí za to. Vynikajícím místem pro relaxaci a klidný pobyt jsou krásné parky, které se nachází v okolních oblastech náměstí. A pokud máte chuť na nakupování či ochutnávání tradičního jídla, pak se můžete projet po bohatých kulinářských nabídkách na nedalekém tržišti Havelské trhy. Nebojte se vypadnout ze své komfortní zóny a objevujte tuto úžasnou část Prahy!

Okolí náměstí a další atrakce v blízkosti

Pokud navštívíte Ortenovo náměstí v Praze, nebudete zklamáni ani okolními atrakcemi. Náměstí se nachází uprostřed malebné čtvrti, která je plná zajímavých míst k vidění. Vydejte se na procházku a objevujte krásu Prahy – prohlédněte si historickou budovu Divadelního klubu, nebo projděte kolem krásného paláce Adria.

V blízkosti náměstí najdete také řadu dalších zajímavostí. Pokud rádi nakupujete, můžete se vydat do obchodního centra Palladium, které je jen pár minut chůze od náměstí. Pokud máte chuť na gastronomické zážitky, pak není nic jednoduššího než navštívit restaurace a kavárny v okolí.

Vychutnejte si atmosféru Ortenova náměstí a jeho okolí a objevujte kouzlo Prahy!

Tip na restauraci v okolí

Tip na restauraci v okolí Ortenova náměstí

Pokud hledáte skvělou restauraci v blízkosti Ortenova náměstí, máme pro vás pár tipů. Tato oblast nabízí bohatou škálu gastronomických zážitků a jistě si přijdou na své i ti nejnáročnější gurmáni.

Za první tip můžeme doporučit "U Kurelů", které je známé svým tradičním českým jídlem připravovaným podle starých rodinných receptů. Pokud hledáte více moderní kuchyni, určitě byste měli navštívit "La Bottega Gastronomica", kde si užijete exkluzivní atmosféru a fantastické chody.

Druhým tipem pro milovníky italské kuchyně je "Da Emanuel", rodinná restaurace s autentickou italskou atmosférou a chutnými specialitami. Pokud máte chuť na delikatesy z Asie, rozhodně navštivte "Pho Vietnam Tuan & Lan", kde se můžete těšit na vyhlášené pho a další vietnamské speciality.

Ať už preferujete tradiční českou kuchyni nebo se rádi necháváte inspirovat novými trendy, Ortenovo náměstí a jeho okolí nabízí dostatek možností, jak si pochutnat na vynikajícím jídle.

Doprava na Ortenovo náměstí

Doprava na Ortenovo náměstí je snadná a pohodlná. Můžete využít tramvajové linky číslo 6, 7 a 24, které zastavují přímo na náměstí. Pokud preferujete metro, nejbližší stanice je Náměstí Republiky na lince B, odkud je to jen krátká procházka. Pro ty, kteří preferují jízdu autem, jsou k dispozici parkovací garáže v okolních budovách. Všichni návštěvníci se mohou těšit na jednoduchý a bezproblémový přístup na Ortenovo náměstí.

Závěr: Ortěnovo náměstí - nezapomenutelné místo v srdci Prahy

Ortěnovo náměstí je jedním z nejkrásnějších a nejvýznamnějších náměstí v Praze. Nachází se uprostřed historického centra a nabízí návštěvníkům množství památek, restaurací a obchodů.

Pro milovníky architektury je na náměstí připraveno hned několik unikátních staveb, jako například Kostel svatého Vojtěcha nebo Palác Lucerna. Tyto budovy jsou svými detaily a historií skutečnými klenoty.

Náměstí je také ideálním místem pro odpočinek a posezení v kavárničce či restauraci. Nabídka gastronomických zážitků zahrnuje různé kuchyně a chutné speciality.

Pokud se tedy chystáte do Prahy, určitě navštivte Ortěnovo náměstí, které patří mezi ty nejkrásnější a nezapomenutelné zážitky, jaké může Praha nabídnout.

Publikováno: 15. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Květa Němcová

Tagy: ortenovo náměstí | náměstí v praze