Sintra - Tajemné portugalské město plné kouzla a krásy

Sintra

Sintra je malebné město, které se nachází na západním pobřeží Portugalska. Své návštěvníky okouzluje svým tajemným a romantickým prostředím. Sintra je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a je oblíbenou turistickou destinací. Město nabízí nádhernou kombinaci historie, kultury, architektury a přírodní krásy. Každoročně sem míří tisíce turistů, aby objevili bohatství Sintry a její jedinečné atmosféry.

Historie Sintry

Historie Sintry sahá až do prehistorických časů, kdy bylo toto území osídleno Kelti. V 8. století zde vznikla první pevnost, kterou později dobyli Maurové. Ve 12. století se Sintra stala součástí Portugalského království a začala se rozvíjet jako sídlo šlechty. V této době byly postaveny mnohé paláce a kláštery, které dodnes dotvářejí atmosféru města.

V 19. století se Sintra stala oblíbeným letním sídlem portugalské aristokracie a bohatých obchodníků. Mnozí z nich si nechali postavit romantické rezidence s exotickými zahradami, které jsou dnes jednou z hlavních turistických atrakcí města.

Během své historie byla Sintra také inspirací pro mnoho umělců a spisovatelů, včetně slavného britského básníka Lorda Byrona. Jeho básnický odkaz pomohl Sintrě získat pověst tajemného a kouzelného místa plného krásy.

Dnes je Sintra zařazena na seznam UNESCO světového dědictví a přitahuje nespočet turistů ze všech koutů světa, kteří sem přicházejí obdivovat bohatou historii a unikátní architekturu tohoto portugalského města.

Kultura a architektura Sintry

Kultura a architektura Sintry jsou neuvěřitelně bohaté a fascinující. Město je známé pro své historické paláce, zahrady a kostely, které odrážejí různé architektonické styly. Nejvýznamnějšími památkami jsou například Palác Pena, který je kombinací gotiky, renesance a mauriských prvků, a také Katedrála svatého Martina s jejím nádherným románsko-gotickým designem. Další zajímavou stavbou je Národní palác Sintra, který sloužil jako letní rezidence portugalských králů. Kromě toho můžete v Sintrě objevit také mnoho tradičních obchodů s řemeslnými výrobky a uměleckými díly. Celkově lze říci, že kultura a architektura Sintry představují jedinečné spojení různých historických vlivů.

Přírodní krása Sintry

Sintra je obklopena nádhernou přírodou, která ji činí jedinečným místem. Nachází se v pohoří Serra de Sintra, které je součástí chráněného území Parque Natural de Sintra-Cascais. Tato oblast je bohatá na různorodou flóru a faunu.

V Sintrském parku se nachází mnoho zahrad a parků s exotickými rostlinami a vzácnými stromy. Nejznámější z nich je Park Pena, který patří k největším turistickým atrakcím v Sintrě. Jeho rozloha čítá více než 200 hektarů a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Další přírodní krásou Sintry je Cabo da Roca, nejzápadnější bod pevninské Evropy. Zde se setkávají impozantní útesy s Atlantským oceánem, což tvoří malebnou scenérii. Pro milovníky plážových radovánek jsou nedaleko Sintry oblíbené pláže Guincho a Adraga.

Nedaleko centra města se nachází také mystický les Monserrate, který je znám svými exotickými rostlinami a romantickou atmosférou. Procházka lesem nabídne návštěvníkům jedinečný zážitek.

Přírodní krása Sintry je tedy neodmyslitelnou součástí tohoto portugalského města a přispívá k jeho kouzlu a atraktivitě pro turisty z celého světa.

Nejvýznamnější atrakce v Sintrě

Sintra je plná úchvatných historických a kulturních památek, které lákají turisty z celého světa. Jednou z nejznámějších atrakcí je Palác Pena, který se nachází na vrcholu kopce a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Tento romantický palác kombinuje různé architektonické styly a je obklopen rozlehlými zahradami.

Další nezapomenutelnou památkou je hrad Moors, který pochází ze 9. století. Tento starobylý hrad se tyčí nad městem a nabízí panoramatický výhled na Sintru a okolní krajinu.

Neméně zajímavou atrakcí je také Quinta da Regaleira, pohádkové sídlo s bohatou symbolikou. Zde si návštěvníci mohou prohlédnout nejen krásné zahrady, ale také podzemní labyrinty a mystické stavby.

Dalším unikátním místem je Monserrate Palace, romantický palác postavený v orientálním stylu s exotickou zahradou plnou vzácných rostlin.

V neposlední řadě stojí za zmínku i krásné kláštery Convento dos Capuchos a Mosteiro dos Jerónimos, které jsou svědectvím bohaté historie Sintry.

Sintra je opravdu místem plným úchvatných atrakcí, které stojí za návštěvu.

Gastronomie v Sintrě

Gastronomie v Sintrě je stejně působivá jako její kultura a architektura. Město nabízí širokou škálu restaurací, kaváren a trhů, které uspokojí i ty nejnáročnější gurmány.

Tradiční portugalská kuchyně je zde bohatá na čerstvé mořské plody, jako jsou krevety, langusty a chobotnice. Oblíbeným pokrmem je také bacalhau - sušený treska, který se podává ve různých podobách. Nezapomeňte ochutnat také tradiční portugalskou polévku caldo verde nebo slavnou pastel de nata - krémový koláč s listovým těstem.

Ve městě najdete také mnoho restaurací nabízejících mezinárodní kuchyni, jako je italská, francouzská nebo indická. Pro milovníky vína je Sintra skvělým místem pro ochutnání portugalských vín, zejména slavných portských vín.

Pokud máte rádi atmosféru trhů, určitě navštivte Mercado Municipal de Sintra. Zde si můžete zakoupit čerstvé ovoce, zeleninu, sýry a další místní speciality.

Gastronomie v Sintrě je skutečným zážitkem pro vaše chuťové buňky. Nezapomeňte si vychutnat místní lahůdky a objevovat nové chutě, které vám toto kouzelné město nabízí.

Tipy na ubytování v Sintrě

V Sintrě je mnoho možností pro ubytování, které uspokojí různé potřeby a rozpočty návštěvníků. Město nabízí širokou škálu hotelů, penzionů a apartmánů. Pro ty, kteří preferují luxusní ubytování, jsou zde pětihvězdičkové hotely s veškerými moderními vybaveními a prvotřídním servisem.

Pro ty, kteří hledají přátelskou atmosféru a rodinný pobyt, jsou k dispozici útulné penziony s domácím prostředím. Tyto penziony často nabízejí snídani v ceně ubytování a majitelé jsou ochotni poskytnout informace o místních atrakcích.

Další možností je pronájem apartmánu, což je skvělá volba pro ty, kteří preferují vlastní stravování a nezávislost. V Sintrě je také možné najít levnější hostely pro cestovatele s menším rozpočtem.

Je důležité rezervovat ubytování dopředu, zejména během letní sezóny a o víkendech, protože Sintra je oblíbeným turistickým cílem. Doporučuje se také vyhledat ubytování v blízkosti historického centra, aby bylo snadné se dostat ke všem atrakcím pěšky.

Celkově lze říci, že v Sintrě je dostatek možností ubytování pro každého. Je vhodné si vybrat podle svých preferencí a rozpočtu, ale také brát v úvahu polohu a dostupnost k hlavním turistickým atrakcím.

Nejlepší čas na návštěvu Sintry

Nejlepší čas na návštěvu Sintry je během jara a podzimu, kdy je počasí příjemné a teploty jsou mírné. V těchto obdobích se můžete těšit na krásné kvetoucí zahrady a parky, které jsou charakteristické pro toto místo. Letní měsíce jsou také populární, ale mohou být velmi rušné kvůli turistické sezóně. Zimní období je klidnější, ale počasí může být chladnější a deštivé. Doporučuje se navštívit Sintru ve všední dny, abyste se vyhnuli davům turistů, zejména v letních měsících. Celkově platí, že nejlepší čas na návštěvu Sintry závisí na vašich preferencích a očekáváních.

Doporučené aktivity v Sintrě

Sintra je město, které nabízí širokou škálu aktivit pro návštěvníky. Jednou z nejpopulárnějších atrakcí je návštěva Pena paláce, který se nachází na vrcholu kopce a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Další zajímavostí je návštěva hradu Moors, který pochází ze 8. století a je obklopen impozantními hradbami.

Milovníci přírody by si neměli nechat ujít procházku v parku Monserrate s exotickou květinovou zahradou a romantickým palácem. Pro ty, kteří mají rádi adrenalinové zážitky, je tu možnost projet se horským kolem po okolních stezkách nebo si vyzkoušet surfování na nedalekých plážích.

Pro ty, kteří mají rádi umění a kulturu, je tu mnoho muzeí a galerií k objevování. Například muzeum moderny - Museu de Arte Moderna - nabídne pohled do světa současného portugalského umění.

Pro milovníky dobrého jídla pak doporučujeme ochutnat tradiční portugalskou kuchyni v jedné z místních restaurací. Nezapomeňte si vychutnat slavný tradiční dezert - pastel de nata, který je typický pro Portugalsko.

V neposlední řadě se doporučuje také procházka po historickém centru Sintry, kde se nachází malebné uličky, starobylé budovy a tradiční obchody s místními suvenýry.

Sintra nabízí takovou škálu aktivit, že si každý návštěvník najde to své. Bez ohledu na vaše zájmy a představy o dovolené, tato magická destinace vás určitě nezklame.

Doprava do Sintry

Doprava do Sintry je snadná a pohodlná. Nejčastěji se sem dostanete vlakem z Lisabonu. Cesta trvá přibližně 40 minut a vlaky jezdí pravidelně každou hodinu. Další možností je autobus, který také jezdí z Lisabonu a dalších okolních měst. Autobusové spojení je častější, ale cesta trvá déle než vlakem. Pokud preferujete soukromou dopravu, můžete si pronajmout auto a jet po dálnici A16 směrem na Sintru. V Sintrě samotné se pak dopravujte pěšky, jelikož centrum města je malé a všechny hlavní atrakce jsou v docházkové vzdálenosti od sebe.

Sintra je jedinečné portugalské město, které láká návštěvníky svým tajemným kouzlem a neuvěřitelnou krásou. Jeho bohatá historie, fascinující architektura a úchvatná příroda dělají z Sintry jedno z nejatraktivnějších turistických cílů v Portugalsku.

Místní kultura je bohatá a odráží se v různých památkách a tradicích. Architektura Sintry je rozmanitá, od gotických hradů po romantické paláce, které jsou světovým dědictvím UNESCO. Při procházce uličkami města lze objevit skryté poklady minulosti.

Přírodní krása Sintry je ohromující. Zelené kopce, údolí plné kvetoucích zahrad a malebné pláže nabízejí nespočet možností pro aktivní odpočinek. Nejvýznamnějšími atrakcemi jsou například Palác Pena, Katedrála svatého Martina a mystický hrad Moors.

Gastronomie v Sintrě je dalším lákadlem pro návštěvníky. Místní speciality zahrnují čerstvé ryby a mořské plody, tradiční pečivo a sladkosti. Místní restaurace nabízejí autentickou portugalskou kuchyni, která potěší i ty nejnáročnější gurmány.

Pro ubytování v Sintrě je k dispozici široká škála možností. Od luxusních hotelů a romantických penzionů po levné hostely a apartmány. Všechny tyto možnosti zaručují pohodlný pobyt pro každého návštěvníka.

Nejlepší čas na návštěvu Sintry je na jaře nebo na podzim, kdy je počasí příjemné a turistický ruch není tak intenzivní jako v letních měsících. Doporučuje se také vyhnout se víkendům, kdy je město nejvíce navštěvováno.

Doporučené aktivity v Sintrě zahrnují prohlídku historických památek, turistiku po okolní přírodě, relaxaci na pláži a ochutnávku místní gastronomie. Navštívte také trhy a obchody s místními produkty.

Doprava do Sintry je snadná díky dobrému spojení vlakem z Lisabonu. Cesta trvá pouze asi 40 minut. V samotné Sintrě se lze pohybovat pěšky, ale také je k dispozici místní autobusová doprava.

Celkově lze říci, že návštěva Sintry je nezapomenutelným zážitkem. Kombinace historie, kultury, přírodní krásy a vynikající gastronomie dělají z tohoto města skutečného pokladu Portugalska.

Publikováno: 27. 02. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Kateřina Štechová

Tagy: sintra | portugalské město