Unikátní dovolená na Seychelách: Tajemný ráj uprostřed Indického oceánu!

Seychely Dovolená

Vítejte na Seychelách - rájem pro vaši dovolenou!

Historie Seychel

Historie Seychel se datuje až do 18. století, kdy byly objeveny Evropany. Tyto krásné ostrovy byly původně obývány francouzskými kolonisty, ale později byly připojeny k Britskému impériu. Zajímavou součástí historie Seychel je také fakt, že se zde kdysi nacházela věznice pro politické vězně.

Dnes jsou Seychely oblíbenou destinací pro turisty z celého světa, kteří hledají dokonalou dovolenou s nádhernými plážemi a úchvatnými korálovými útesy. Země je stále rostoucím turistickým cílem a nabídka ubytování na těchto izolovaných ostrovech se neustále rozšiřuje.

Pro milovníky přírody jsou na ostrovech pořádány průvodcovské výlety do nedotčených divočin, vyhlášených parků a rezervací chránících ohrožená druhu živočichů. Krom toho mohou turisté navštívit také zajímavé muzea nebo dát si skvělou večeři s tradiční kreolskou kuchyní.

Všechny tyto prvky historie a kultury Seychel dnes tvoří dokonalou dovolenou pro každého turistu, který se rozhodne navštívit tyto nádherné ostrovy v Indickém oceánu.

Geografie a klima

Geografie a klima Seychel: Co očekávat z přírodního ráje?

Doporučené aktivity a atrakce

Pokud hledáte zážitky, které vám na Seychelách nikdy neuniknou, podívejte se na následující doporučené aktivity a atrakce. Od křišťálově čistých pláží po fascinující faunu a flóru – Seychely nabízejí bohaté možnosti pro nezapomenutelnou dovolenou.

- Prozkoumejte chráněné oblasti: Mnoho míst na Seychelách je chráněno jako přírodní rezervace, včetně známého Národního parku Vallée de Mai. Navštěvovat taková místa nenahraditelným způsobem rozšíří vaše obzory a umožní vám plně vnímání krásy těchto ostrovů.

- Potápění: Podmořský svět Seychel je naprosto fantastický! Můžete objevovat útesy s korálním útesy plné barevné ryby a vzrušující druhy, které se jinde nenacházají.

- Vodní sporty: Mezi populární aktivity patří windsurfing, kitesurfing, wakeboarding atd., dky názvlám teplému moři můžete tuto řadu špičkových aktivit praktikovat celoročně.

- Přátelské želvy: Pokud máte rádi zvířata, navštivte mnoho želvích rezervací a centrá, kde můžete pozorovat tyto fascinující tvory v jejich přirozeném prostředí. Dokonce si s nimi můžete i zaplavat v zázemí našeho lovistického centra.

- Kulturní prohlídka: Seychely mají také zajímavou historii a kulturně bohatký dědictvím, které stojí za prozkoumání. Navštivte muzea, galerie a památky a dozvědět se více o místní kultuře.

Toto jsou jen některé z nejlepších aktivit, které byste si neměli nechat ujít na Seychelách. Doufáme, že vaše dovolená tady bude plná vzrušení a památných zážitků!

a) Pláže

Pokud hledáte dokonalou dovolenou na pláži, Seychely jsou tou správnou volbou pro vás! Na těchto ostrovech najdete úchvatné laguny s tyrkysově modrou vodou a bílým pískem, kde si můžete užít slunce, koupání a potápění. Nejpopulárnějšími plážemi jsou například Anse Source d'Argent, Anse Lazio nebo Beau Vallon - každá z nich nabízí něco jiného, ale společným jmenovatelem je jejich neskutečná krása a malebnost. Vyberte si svůj oblíbený kousek pláže a užijte si nezapomenutelné dovolené na Seychelách!

b) Potápění a šnorchlování

Rádi byste se vydali na dovolenou na Seychely a zajímá vás potápění a šnorchlování? Na těchto krásných ostrovech je pro vás připraven nezapomenutelný zážitek pod hladinou. Potápějte se s pestrobarevnými rybami, želvami a dalšími mořskými tvory nebo šnorchlujte nad úchvatnými korálovými útesy. Všechny potřebné vybavení si můžete půjčit na místě a zkušené instruktory vám rádi pomohou s prvními kroky. Tak pojďte objevovat krásy podvodního světa na Seychelách!

c) Národní parky

Na Seychelách se můžete nejenom opalovat, ale také navštívit nádherné národní parky. Tyto parky nabízejí jedinečné výhledy na rostoucí palmy a křišťálově čisté pláže. Vychutnejte si dovolenou plnou krásné přírody a poznejte nedotčenou divočinu ostrovů Seychely.

d) Kulturní památky

Dovolená na Seychelách nemusí být jen o lenošení na pláži - toto exotické místo nabízí mnoho kulturních památek, které stojí za prozkoumání. Podívejte se s námi na ty nejzajímavější kulturní památky Seychel a objevte víc než jen krásné pláže! Zde je pár tipů na to, co byste neměli minout:

Ubytování

"Ubytování na Seychelách - najděte si svůj domov daleko od domova"

a) Luxusní hotely

Pokud hledáte pro svou dovolenou na Seychelách nejvyšší kvalitu ubytování, pak byste měli zvážit luxusní hotely. Tyto ubytovací zařízení nabízejí špičkový servis, unikátní design a prvotřídní vybavení. Na Seychelách najdete několik nádherných hotelů, které vám poskytnou luxus a pohodlí během celé vaší dovolené. Vyberte si ten nejlepší pro sebe a užijte si dokonalý pobyt na krásných Seychelách!

b) Střední třída

Pokud plánujete svoji dovolenou na Seychelách a hledáte ubytování, střední třída je pro Vás ideální možnost. Tato kategorie nabízí pohodlné a kvalitní hotely, které nezatěžují váš rozpočet příliš vysokými cenami. Díky své vynikající poloze na krásných ostrovech Seychel, se můžete těšit na nádherné pláže, průzračnou vodu a exotickou faunu a flóru. Vydejte se na nezapomenutelnou dovolenou s celou rodinou či s partnerem a užijte si úžasný pobyt na Seychelách!

c) Budget ubytování

Pokud se chystáte na dovolenou na Seychelách a hledáte cenově dostupné možnosti ubytování, máme pro vás skvělé tipy. V této sekci se zaměříme na budget ubytování, které vám pomohou ušetřit peníze a zároveň si užít nádherné pláže a přírodu Seychel. Vyberte si z nabídky levných hotelů, hostelu nebo apartmánů a začněte plánovat svůj cenově dostupný pobyt na Seychelách.

Doporučené restaurace a jídlo

Pokud hledáte tipy na skvělé restaurace a jídlo během vaší dovolené na Seychelách, máme pro vás několik doporučení. Tyto restaurace se pyšní nejen fantastickými pokrmy, ale také úchvatným výhledem na moře a okolní přírodu. Nechte se inspirovat našimi tipy a objevte lahůdky místní kuchyně!

Doprava na Seychelách

Doprava na Seychelách - jak se nejlépe přepravit na ostrovy krásné dovolené.

Praktické informace pro cestování na Seychely

"Praktické informace pro cestování na Seychely" jsou klíčové pro každého, kdo se chystá strávit dovolenou na tomto krásném ostrovním ráji. Zahrnují tipy a rady ohledně přepravy, ubytování, stravování a dalších praktických záležitostí, které vám pomohou v plánování vaší nezapomenutelné dovolené. Připravte se na jedinečný zážitek a užijte si nádhernou přírodu, krásné pláže a skvělé místní jídlo na Seychelách!

a) Vízum

Pokud plánujete dovolenou na Seychelách a nejste občanem země, která má s tímto ostrůvkovým rájem uzavřenou dohodu o bezvízovém styku, budete potřebovat vízum. Zde najdete veškeré informace o tom, jak získat vízum pro Seychely a co všechno k tomu potřebujete.

b) Zdravotní pojištění

Pokud plánujete dovolenou na Seychelách, měli byste pamatovat také na zdravotní pojištění. V případě potřeby lékařské péče má být vaše zdraví v bezpečí a vaše náklady budou pokryty. Zkontrolujte svůj stávající pojišťovací plán a zvažte, zda je třeba si sjednat doplňkové zdravotní pojištění pro cestování. Nezapomeňte, že se na tropických ostrovech mohou vyskytovat nebezpečné nemoci a prevence je klíčová!

c) Místní měna a bankomaty

Pokud plánujete dovolenou na Seychelách, berte v úvahu místní měnu a dostupnost bankomatů. Oficiální měnou Seychel jsou Seychelské rupie (SCR), ačkoli v turistických oblastech je často možné platit také americkými dolary nebo eurem. Bankomaty jsou rozmístěny hlavně v turistických centrech, ale mimo tyto oblasti se jich nemusí vyskytovat tolik. Doporučujeme si před odjezdem zkontrolovat limity na své platební kartě a posoudit, zda je vhodné nést hotovost s sebou.

d) Bezpečnost a kriminalita

Pokud jde o bezpečnost a kriminalitu na Seychelách, obecně je to bezpečné místo pro turisty. Avšak, jako v jakékoli jiné turistické destinaci, by měli návštěvníci dodržovat opatření k prevenci krádeží a neprojevovat přílišné bohatství nebo pozornost na veřejnosti. Některé oblasti mohou být více ohroženy kriminalitou než jiné, takže je důležité zůstat obezřetný a informovaný o aktuální situaci tam, kam se chystáte jet. Zvláštní opatrnost se doporučuje při cestování do odlehlých oblastí ostrovů a při nočních vycházkách. Stejně tak byste se měli řídit pokyny místních orgánů zodpovědných za bezpečnost a starat se o své cennosti. Pokud budete dodržovat tato opatření, váš pobyt na Seychelách by měl být bez problémů s kriminalitou.

Závěr a doporučení pro cestování na Seychely.

Závěr a doporučení pro cestování na Seychely

Pokud plánujete dovolenou na Seychelách, určitě si připravte dostatek času na relaxaci a objevování krás ostrovů. Doporučujeme vyzkoušet místní speciality v restauracích a navštívit národní parky s endemickými druhy rostlin a zvířat. Pamatujte, že na Seychelách platí pravidlo "no stress", takže se nebojte si užít klidné tempo života.

Pro cestování mezi ostrovy je ideálním způsobem lodní doprava. Mějte ale na paměti, že se může stát, že je moře bouřlivé, takže si raději přibalte proti mořské nemoci vhodné léky. Pokud plánujete šnorchlování nebo potápění, vybavte se kvalitním vybavením a nejezděte do oblastí s rizikem útoků žraloků.

Nezapomeňte si před cestou zajistit platné cestovní doklady a pojištění. Na letišti je zapotřebí doložit i negativní test na COVID-19 ne starší 72 hodin. V současné době platí podmínky pro vjezd turistů omezené kvůli pandemii, proto sledujte aktuální informace a podmínky pro cestování.

Publikováno: 19. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Terezie Křenková

Tagy: seychely dovolená | dovolená