Zajímavá destinace pro vodní sporty: Merkur Pasohlávky

Merkur Pasohlávky

Úvod do Merkuru Pasohlávky

Úvod do Merkuru Pasohlávky

Merkur Pasohlávky je vodní nádrž, která se nachází na řece Dyji v Jihomoravském kraji. Tento krásný a pro mnoho lidí oblíbený rekreační areál nabízí širokou škálu aktivit pro každého.

V létě si můžete užít koupání v čisté a osvěžující vodě, plavbu na lodi nebo kajaku, nebo se prostě jen lenošit na písčité pláži. Pro sportovně založené návštěvníky jsou zde k dispozici beachvolejbalové kurty, tenisové kurty, basketbalové hřiště a minigolf.

Kromě letních aktivit Merkur Pasohlávky nabízí také ideální místo pro cyklisty a turisty. Naučná stezka vedoucí okolo nádrže nabízí možnost seznámit se s okolní přírodou a historickými památkami.

Merkur Pasohlávky je skutečně unikát naší překrásné země. Tak pojďte si užít krásy této vodní nádrže vy i vaše rodina!

Historie vodní nádrže

Historie vodní nádrže Merkur Pasohlávky sahá až do roku 1960, kdy byla postavena jako součást rozsáhlého projektu přehrady na řece Dyji. V té době byla nádrž určena zejména k zadržování povodňových vod a regulaci průtoku řeky.

Od té doby prošla nádrž mnoha změnami a modernizacemi, aby vyhovovala stále rostoucím potřebám oblasti. Dnes je Merkur Pasohlávky největší vodní nádrží na jižní Moravě a poskytuje pitnou vodu více než 250 tisícům obyvatel.

Historie této významné stavby se stala nedílnou součástí regionálního kulturního dědictví, které si můžeme prohlédnout například na expozici v Muzeu přehrady Merkur Pasohlávky.

Vodní sporty na Merkuru Pasohlávky

Vodní sporty na Merkuru Pasohlávky jsou skvělou aktivitou pro všechny, kteří milují vodu a adrenalin. Tato nádherná vodní nádrž nabízí široké spektrum zábavy, jako například windsurfing, wakeboarding, kajakování nebo jachting. Bez ohledu na to, jestli jste začínající nebo zkušený sportovec, Merkur Pasohlávky má co nabídnout pro každého. Navštivte tuto krásnou lokalitu a užijte si nezapomenutelný zážitek plný přírody a vzrušení!

Okolí Merkuru Pasohlávky

Okolí Merkuru Pasohlávky nabízí návštěvníkům bohaté možnosti trávení volného času. Tento krásný krajinný areál s vodní nádrží vám poskytne ideální místo pro relaxaci i aktivní odpočinek. V okolí naleznete množství cyklistických a turistických tras, které vás provedou malebným krajinou plnou vinic a lesů. Pro milovníky vodních sportů je zde připravena řada atrakcí jako windsurfing, kitesurfing či paddleboarding. Pokud preferujete klidnější aktivity, můžete si užít například rybaření na břehu nádherné vodní plochy. Okolí Merkuru Pasohlávky je tedy skvělým místem pro celodenní rodinnou zábavu, sportování nebo jen tak relaxaci s krásným výhledem na jezero a panoramatickou krajinu.

Ubytování v blízkosti vodní nádrže

Pokud plánujete dovolenou u vodní nádrže Merkur Pasohlávky, nemusíte si dělat starosti ohledně ubytování. V okolí nádrže se totiž nachází mnoho různých možností, jak si pohodlně a příjemně odpočinout. Nabídka zahrnuje luxusní hotely s výhledem na jezero, stylové penziony s rodinnou atmosférou nebo chatky pro ty, kteří chtějí trávit svůj čas přímo u břehu vody. Stačí si pouze vybrat tu správnou variantu pro své potřeby a užít si klidné a relaxační chvíle u nádherného Merkuru Pasohlávky.

Jak se dostat k Merkuru Pasohlávky

Pokud hledáte nejlepší způsob, jak se dostat k Merkuru Pasohlávky, máme pro vás pár tipů. Pokud jedete autem, jednoduše napište do navigace adresu Pasohlávky č.p. 1000. Pokud byste chtěli využít hromadnou dopravu, nejblíže je vlakové nádraží Pasohlávky a odtud můžete pokračovat autobusem či taxíkem.

Pro ty, kteří preferují cyklistiku nebo pěší turistiku, jsou v okolí k dispozici krásné cyklostezky a turistické trasy vedoucí přímo ke vstupu do areálu Merkur Pasohlávky. A pro ty odvážnější, kteří si chtějí užít adrenalinové zážitky na vodních atrakcích, je možné přijet i lodí přes samotnou naplavenou nádrž.

Nenechte si ujít příležitost navštívit tuto krásnou destinaci a užít si den plný zábavy a relaxace!

Závěr a doporučení pro návštěvníky

Závěr a doporučení pro návštěvníky Merkuru Pasohlávky

Pokud plánujete navštívit vodní nádrž Merkur Pasohlávky, je důležité mít na paměti následující informace. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi oblíbené turistické místo, bývají v letních měsících parkoviště a přístupové cesty velmi vytížené. Proto doporučujeme dorazit na místo co nejdříve ráno nebo v pozdním odpoledni.

Voda u Merkuru Pasohlávek je velmi čistá a vhodná k plavání i rekreaci. Nicméně, prosím buďte opatrní při pohybu u břehu kvůli kamenům a dalším potenciálním nebezpečím.

Vzhledem k tomu, že se nacházíte v chráněné oblasti Pálava, prosíme respektujte pravidla ochrany přírody a nepoškozujte ani nerušte zdejší rostliny a živočichy. Také bychom Vám doporučili s sebou nosit dostatek pitné vody a jídla, jelikož zde nenajdete žádnou provozovnu s občerstvením.

Doufáme, že si pobyt u Merkuru Pasohlávek užijete a budete se zde cítit dobře. Pokud byste měli jakékoliv dotazy nebo potřebovali další informace, neváhejte nás kontaktovat.

Publikováno: 21. 04. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Kateřina Štechová

Tagy: merkur pasohlávky | vodní nádrž