Zažijte dobrodružství na Stezce v oblacích Dolní Morava: Nejvýše položená turistická atrakce v Česku!

Stezka V Oblacích Dolní Morava

Vítejte na nejúchvatnější turistické atrakci Dolní Moravy - Stezce v oblacích! Tento magický a zároveň náročný okruh vás zavede na vrchol hory, odkud se vám naskytne neuvěřitelný pohled na nádhernou krajinu pod vámi. Připravte se na dobrodružství plné vzrušení, adrenalinu a krásy přírody!

Historie Stezky v oblacích Dolní Morava

Historie Stezky v oblacích Dolní Morava se začíná psát již v roce 2012, kdy tento unikátní projekt spatřil světlo světa. V roce 2013 byla započata stavba a o rok později se mohli návštěvníci poprvé projít po této nevšední turistické atrakci.

Stezka v oblacích Dolní Morava je jedinečným způsobem, jak objevovat krásy přírody v prostředí Jeseníků. Jedná se o mosty a lávky ve výšce až 24 metrů nad zemským povrchem, umístěné v korunách stromů. Návštěvníci tak mají pocit, že kráčejí nad obrovskou zelenou krajinou.

Projekt byl navržen tak, aby co nejméně zasahoval do okolní přírody, nicméně přesto umožnil návštěvníkům pozorovat její nejkrásnější kouty ze skutečně netradiční perspektivy. Stezka je určena pro široké spektrum návštěvníků, od rodin s dětmi po sportovce hledající adrenalinový zážitek.

Navštivte Stezku v oblacích Dolní Morava a zažijte nezapomenutelnou procházku s krásnými výhledy do okolí až do Polska.

Popis Stezky v oblacích Dolní Morava

Popis Stezky v oblacích Dolní Morava:

Stejně jako jméno napovídá, Stezka v oblacích Dolní Morava nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost projít se mezi mraky a užít si úchvatné výhledy na okolní krajiny. Tato turistická atrakce se nachází v blízkosti horského střediska Dolní Morava, které leží v nadmořské výšce 1 000 metrů.

Celková délka stezky je téměř 700 metrů a její nejvyšší bod dosahuje do výšky téměř 25 metrů nad zemským povrchem. Během procházky můžete vidět zajímavé kamenné útvary, které vznikly přirozenou erozí, ale také moderní prvky architektury spojené s použitím dřeva a kovu.

Na cestě po stezce Vás doprovází informační paneely, které poskytují zajímavosti o historii regionu a také o ekologii oblasti. Pro ty odvážnější je na konci stezky k dispozici visutý most, který Vám poskytne další možnosti obdivování krásy okolní krajiny.

Stezka v oblacích Dolní Morava je ideální pro milovníky turistiky a přírody, ale také pro rodiny s dětmi. Nehledejte tedy výmluvy a vydejte se na nezapomenutelnou procházku nad mraky!

Aktivity a zážitky na Stezce v oblacích Dolní Morava

Pokud toužíte po nezapomenutelných zážitcích a dobrodružství, Stezka v oblacích Dolní Morava je právě tím správným místem pro vás! Tato turistická atrakce nabízí neuvěřitelné pohledy na nádhernou přírodu okolních hor a nekonečné adrenalinové zážitky. Vydejte se na procházku korunami stromů, projděte si netradiční stezku s překážkami a skluzavkami vysoko nad zemí nebo se odhodlajte k lanovému parku s 15 různými lanovými prvky. Po celém dni plném aktivit si pak můžete odpočinout v blízkosti Stezky v moderním hotelu či autokempu. Stezka v oblacích Dolní Morava je dokonalou volbou pro každého, kdo hledá nové způsoby, jak užít volného času a naplnit svůj život dávkou adrenalinových zážitků.

Praktické informace pro návštěvníky Stezky v oblacích Dolní Morava

Praktické informace pro návštěvníky Stezky v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích Dolní Morava je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v rámci České republiky. Nabízí nevšední zážitek a naprostý adrenalinový zážitek pro milovníky přírody, kteří se chtějí podívat na krásu českého pohoří Jeseníků z výšky.

Pokud plánujete návštěvu této unikátní stezky, může Vám být užitečné znát následující praktické informace:

- Otevírací doba: Stezka je otevřena od května do října, každý den od 9:00 do 18:00 hodin. Během letních měsíců se otevřením prodlužuje.

- Ceny vstupného: Vstupné na stezku stojí 500 Kč pro dospělé osoby a 400 Kč pro děti a studenty. Druhou možnost je zakoupit si celodenné balení za 800 Kč na dospělého a 600 Kč na dítě.

- Délka trasy: Celková délka trasy stezky v oblacích Dolní Morava je asi 1 km a její výška je 55 metrů.

- Vhodné oblečení: Doporučujeme pohodlné sportovní oblečení a obuv s dostatečnou oporou kotníků, vhodné na delší procházky. Pro Vaše bezpečí jsou zakázány boty s otvory, pantofle, sandály nebo okaté či drahé kousky.

- Bezpečnostní pokyny: Před nástupem na stezku je nutné přečíst si bezpečnostní pokyny a dodržet je během celé trasy. Doplňkově, povolaní průvodci Vám pomohou seznámit se s pravidly a zodpovídat případné dotazy.

- Fotografie/video: Během cesty na stezce si můžete pořizovat fotografie i videozáznamy pouze bez blikače.

- Stravování: Na stezce v oblacích Dolní Morava se nachází také Restaurace Ondrasova Vyhlídka, kde si můžete dopřát občerstvení či poobědvat.

Těšíme se na Vaši návštěvu Stezky v oblacích Dolní Morava!

Závěr a doporučení pro návštěvu Stezky v oblacích Dolní Morava.

Po návštěvě Stezky v oblacích Dolní Morava můžeme s jistotou říci, že se jedná o skutečně unikátní zážitek. Tyto výškové stezky nabízejí nezapomenutelnou kombinaci krásné přírody a adrenalinového dobrodružství. Pokud plánujete návštěvu této turistické atrakce, doporučujeme si předem rezervovat lístky, protože popularita této atrakce roste každým rokem. Kromě toho byste měli také zvážit vhodné oblečení a obuv pro outdoorovou aktivitu. Ať už jdete na Stezku v oblacích sami, s rodinou nebo s přáteli, nezapomeňte na fotoaparát, protože určitě budete chtít zachytit tyhle momenty na památku. Vychutnejte si tuto výjimečnou turistickou atrakci a nasajte kromě krásné přírody i trochu adrenalinu!

Publikováno: 12. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Kateřina Štechová

Tagy: stezka v oblacích dolní morava | turistická atrakce