Zažijte kouzlo historické Mlýnské kolonády v Karlových Varech

Mlýnská Kolonáda

Úvod:

Karlových Varech se nachází mnoho krásných a zajímavých památek, avšak jednou z nejznámějších a nejobdivovanějších stavbou je bezpochyby mlýnská kolonáda. Tato impozantní budova se stala jedním z symbolů lázeňského města a přitahuje k sobě každoročně tisíce turistů z celého světa. Co všechno tato nádherná kolonáda nabízí a co byste o ní měli vědět? To se dozvíte v tomto článku.

Historie mlýnské kolonády

Historie mlýnské kolonády zahrnuje příběh jedné z nejvýznamnějších karlovarských památek. Tato krásná stavba byla postavena v roce 1889 a sloužila jako lázeňský pavilon s restaurací, kavárnou a hernou.

V průběhu let se mlýnská kolonáda stala oblíbeným místem pro setkání, relaxaci a ochutnávku tradičních karlovarských specialit. Během války byla kolonáda poškozena, ale v roce 1972 byla kompletně renovována a opět otevřena veřejnosti.

Dnes je mlýnská kolonáda symbolem Karlových Varů a turistickou atrakcí pro návštěvníky z celého světa. Je to krásné místo pro procházky, obdivování architektury a užívání si atmosféry této historické památky.

Architektura a výzdoba

Architektura a výzdoba mlýnské kolonády v Karlových Varech

Mlýnská kolonáda, která se nachází v lázeňském městě Karlovy Vary, je jedním z nejvýznamnějších symbolů tohoto města. Tato nádherná stavba byla postavena v roce 1881 podle návrhu berlínského architekta Augusta von Ferstela a dodnes patří ke klenotům české architektury.

Stavba samotná představuje dokonalou syntézu historických prvků s prvky moderní architektury. Návštěvníci si mohou užít krásný pohled na dlouhé řady sloupů, které podporují střechu pavilonu, a pozorovat skvostné dekorace na fasádě budovy.

Vnitřek mlýnské kolonády není o nic méně impozantní než její vnější podoba. Uvnitř objektu se nachází řada lahodných obchodů s památečními předměty a suvenýry, jako jsou ručně malované keramické talíře, hodiny nebo luxusní textile.

Celkově tedy můžeme říct, že mlýnská kolonáda je skutečným pokladem nejen pro město Karlovy Vary, ale i pro celou Českou republiku.

Léčivé prameny v okolí kolonády

Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek v Karlových Varech, určitě byste neměli minout návštěvu léčivých pramenů v okolí Mlýnské kolonády. Tento krásný přírodní zdroj je pro mnoho lidí po celém světě synonymem pro zdraví, relaxaci a regeneraci těla. Díky bohatému minerálnímu složení a pozitivním účinkům na organismus jsou prameny jedním z hlavních lákadel této oblíbené lázeňské destinace. Projděte se po malebných cestičkách, obdivujte krásu přírody a ochutnejte směsice vody z více než 12 různých pramenů. Zacítíte okamžité uvolnění naprosté pohody. Nechte se unést kouzlem léčivých pramenů a odpočiňte si ve stínu Mlýnské kolonády!

Současný význam a využití

Současný význam a využití mlýnské kolonády je velmi rozmanitý. Tato největší karlovarská kolonáda může být navštívena turisty, kteří si zde mohou užít krásný výhled na okolní lázeňský park a pitnou léčivou minerální vodu. V rámci přestavby se zde nachází moderní centrum wellness, kde si hosté mohou dopřát relaxaci v bazénech, saunách a masážních salónech.

Na druhé straně slouží mlýnská kolonáda i jako kulturní centrum Karlových Varů - zde se konají různé kulturní akce, jako jsou např. koncerty, divadelní představení nebo vernisáže. Pro milovníky historie je tato kolonáda také zajímavá - v expozici lze totiž spatřit původní části stavby a dozvědět se více o historii tohoto unikátního karlovarského skvostu.

Celkově lze tedy říci, že současný význam a využití mlýnské kolonády je velmi rozmanité a plné života.

Tip na výlet v Karlových Varech

Tip na výlet v Karlových Varech: navštivte historickou mlýnskou kolonádu

Jednou z nejvýznamnějších památek Karlových Varů je určitě mlýnská kolonáda. Tato nádherná stavba pochází z konce 19. století a stojí na místě původního mlýna. Kolonáda se rozprostírá nad řekou Teplou a nabízí úchvatné výhledy na malebné okolí.

Mlýnská kolonáda je oblíbeným místem turistů i místních obyvatel. Ve své době sloužila jako společenské centrum Karlových Varů, kde se konaly různé kulturní akce a taneční večery. Dnes je zde mnoho obchodů s keramikou, sklem a dalšími suvenýry, ale i kavárny a restaurace.

Pokud hledáte tip na výlet v Karlových Varech, navštivte tuto unikátní kolonádu plnou historie, krásné architektury a překrásných výhledů na okolní krajinu. Určitě si užijete nezapomenutelné zážitky!

Závěr: Objevte kouzelnou krásu mlýnské kolonády a zaznamenejte si nezapomenutelné momenty v jednom z nejikoničtějších symbolů Karlových Varů.

Publikováno: 18. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Květa Němcová

Tagy: mlýnská kolonáda | kolonáda v karlových varech