Zažijte nezapomenutelné dobrodružství v Zoo Vídeň: Objevte kouzlo divokého světa!

Zoo Vídeň

Úvod do Zoo Vídeň

Zoo Vídeň je největší zoologická zahrada v Rakousku a jedna z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí ve Vídni. Pokud se chystáte navštívit tuto krásnou zahradu plnou zajímavých živočichů, přečtěte si náš úvod do Zoo Vídeň, který vám poskytne užitečné informace o tomto fascinujícím místě. Dozvíte se více o historii zoo, jejích nejznámějších obyvatelích a také praktické tipy na návštěvu. Připravte se na pozoruhodný zážitek mezi zvířaty!

Historie Zoo Vídeň

Historie Zoo Vídeň

Zoo Vídeň byla založena v roce 1752 a je jednou z nejstarších zoologických zahrad na světě. Původně sloužila jako soukromá sbírka exotických zvířat pro císařský dvůr, ale postupem času se stala oblíbenou turistickou atrakcí.

Během druhé světové války byla Zoo Vídeň téměř kompletně zničena, ale rychle se obnovila a dnes se může pyšnit jedním z největších chovných programů evropských druhů.

V roce 2019 navštívilo zoo více než 2 miliony návštěvníků a nabízí nejen pohled na vzácné druhy živočichů, ale také interaktivní a vzdělávací aktivity pro dospělé i děti.

Mapa Zoo Vídeň

Mapa Zoo Vídeň je užitečným nástrojem pro návštěvníky této krásné zoologické zahrady nacházející se ve vídeňském Prátru. Díky mapě si snadno najdete cestu ke všem expozicím a zábavným atrakcím, které Zoo Vídeň nabízí. Navíc vám mapa umožní plánovat vaší návštěvu tak, aby jste nevynechali žádnou zajímavost a mohli si užít celý den v této úžasné zoologické zahradě.

Hlavní atrakce v Zoo Vídeň

Pokud hledáte největší atrakce v Zoo Vídeň, máme pro vás několik tipů. Jedním z největších lákadel jsou velké kočkovité šelmy, jako jsou tygři a lví samci. Naše zoo má také impozantní druhohory a upoutává pozornost množstvím druhů slonů. V oblasti primátů je možno spatřit gorily a orangutany. Pro milovníky exotických ptáků nabízíme pestré spektrum druhů papoušků a plameňáků. A to je pouze malý výběr z celkového počtu více než 750 druhů zvířat, které uvidíte v naší zoologické zahradě ve Vídni.

Živá interakce s zvířaty v Zoo Vídeň

Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek s přírodou, navštivte Zoo Vídeň a využijte jedinečné příležitosti k živé interakci s nejrůznějšími druhy zvířat. Od slonů až po malé hlodavce, navštívíte mnoho různých expozic plných fascinujících tvorů a budete mít šanci se s nimi potkat tváří v tvář. Připojte se k nám na této unikátní cestě do světa divoké přírody a poznejte neuvěřitelné podrobnosti o zvířatech, které jste nikdy předtím nemysleli!

Programy pro děti v Zoo Vídeň

Zvířecí království v Zoo Vídeň je naplněné spoustou programů pro děti každého věku. Dovolte svojim malým dobrodruhům, aby zažili blízké setkání s neuvěřitelnou faunou, která se ukrývá za bránami této úchvatné zoologické zahrady. Od tematických procházek až po interaktivní workshopy, naše programy pro děti nabízí nezapomenutelné zážitky a vzdělávání o životním prostředí a ochraně přírody. Připojte se k nám a objevte svůj vnitřní lovec jako nikdy předtím!

Stravování v Zoo Vídeň

Stravování v Zoo Vídeň

Kromě pozorování zvířat si můžete v Zoologické zahradě ve Vídni užít i gastronomický zážitek. Nabízí se zde široký výběr restaurací a stánků, kde si můžete pochutnat na chutné a kvalitní stravě. Od exotických specialit až po tradiční vídeňskou kuchyni - každý si přijde na své. Navíc je možné najít i občerstvení pro vegetariány a vegany.

Jednou z oblíbených možností pro stravování v Zoo Vídeň je návštěva kavárny Okapi, která nabízí vyhlídku na africkou savanu a oázou s velbloudy. Pro ty nejmenší návštěvníky pak existuje dětský bufet, který nabídne malým gurmánům sladkosti, ale i zdravé občerstvení, jako například čerstvou zeleninu.

Celkově platí, že stravování v Zoo Vídni je ideálním doplňkem celodenního výletu pro celou rodinu.

Prodej suvenýrů v Zoo Vídeň

Pokud hledáte originální suvenýry ze zoologické zahrady ve Vídni, máme pro vás skvělou zprávu! Naše prodejna nabízí široký výběr suvenýrů s motivy zvířat, které můžete potkat právě zde. Můžete si vybrat ze stovky produktů jako jsou plyšové hračky, trička s obrázky vašich oblíbených zvířat, magnetky a další krásné suvenýry, které vás budou připomínat vaši návštěvu Zoo Vídeň. Zastavte se u nás při Vaší návštěvě a nechte si dát radost jedním z našich originálních suvenýrů!

Praktické informace o Zoo Vídeň

Praktické informace o Zoo Vídeň

Plánujete navštívit zoologickou zahradu ve Vídni a potřebujete praktické informace? Neztrácejte čas hledáním na internetu, máme pro vás přehled všech důležitých detailů.

Zoo Vídeň se nachází v 14. městském obvodu a patří mezi největší a nejkrásnější zoologické zahrady v Evropě. Pro návštěvníky jsou k dispozici rozmanité expozice s exotickými zvířaty, jako jsou sloni, gorily, tygři, lvi či pandy. Kromě klasických pavilonů najdete také velkolepou africkou savanu nebo indonéský prales.

Pokud plánujete návštěvu Zoo Vídeň, doporučujeme zakoupit si vstupenku online předem. Díky tomu se vyhnete frontám u pokladen a můžete si vybrat termín své návštěvy i s konkrétním časovým oknem. Cena vstupenek se pohybuje od 20 eur za dospělého a od 10 eur za dítě.

Pro vaše pohodlí je ve zoologické zahradě k dispozici množství restaurací a stánků s občerstvením. Pokud se chcete vyhnout lidem, doporučujeme navštívit Zoo Vídeň v pracovní dny nebo v dopoledních hodinách o víkendu.

Zoo Vídeň má také perfektní dostupnost hromadnou dopravou. Nejlepší je použít linky metra U4 nebo U6 a vystoupit na stanici Schönbrunn. Dále je možné použít autobusy 10A, 51A, 56A nebo 58A.

Věříme, že tyto praktické informace vám pomohou při plánování vaší návštěvy Zoo Vídeň a že si užijete den plný zábavy a poznání.

Závěr a doporučení pro návštěvu Zoo Vídeň

Po návštěvě Zoo Vídeň můžeme s klidným svědomím říci, že se jedná o jednu z nejkrásnějších a nejzajímavějších zoologických zahrad v Evropě. Doporučujeme navštívit hlavní atrakce, jako je panda Gianta, sloni a tygři, kteří jsou velmi populární mezi návštěvníky. S radostí jsme také objevili mnoho dalších druhů zvířat z celého světa, které jsou pečlivě udržovány a mají ideální podmínky pro život. Pokud máte rádi interaktivní zážitky, nemůžete vynechat akvarium a terária s exotickými druhy ryb a plazů. Nakonec vám doporučujeme navštívit obchody se suvenýry, kde si můžete koupit krásné upomínkové předměty na památku této skvělé návštěvy. Celkově lze konstatovat, že Zoo Vídeň je must-see pro každého milovníka zvířat a přirozenosti.

Publikováno: 18. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Terezie Křenková

Tagy: zoo vídeň | zoologická zahrada ve vídni