Zážitková návštěva v zoologické zahradě Canis Ostrava: Skvělý výlet pro cestovatele

Canis Ostrava

Canis Ostrava je jednou z nejvýznamnějších zoologických zahrad v České republice. Nachází se ve městě Ostrava a nabízí nezapomenutelný zážitek pro všechny milovníky přírody a zvířat. Tato zoologická zahrada je známá svým bohatým živočišným světem, atraktivními expozicemi a zajímavými programy pro návštěvníky. Přijďte si užít den plný dobrodružství a objevování fascinujícího světa divoké přírody.

Historie a vývoj Canis Ostrava

Historie a vývoj Canis Ostrava sahá až do roku 1951, kdy byla zoologická zahrada založena. Původně se jednalo o malou sbírku zvířat, která postupem času rostla a rozšiřovala se. V roce 1989 prošla zoologická zahrada velkou rekonstrukcí a modernizací, aby splňovala nejnovější standardy ochrany životního prostředí a pohodlí pro zvířata i návštěvníky. Dnes je Canis Ostrava jednou z nejmodernějších zoologických zahrad v České republice s bohatou historií a dlouholetými tradicemi.

Umístění a rozloha zoologické zahrady

Canis Ostrava se nachází v samém srdci města Ostrava, ve čtvrti Slezská Ostrava. Zoologická zahrada je rozlohou jednou z největších v České republice, zabírá více než 100 hektarů plochy. Je obklopena překrásnou přírodou a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Díky své centrální poloze je Canis Ostrava snadno dostupná jak autem, tak veřejnou dopravou. Přijet sem můžete vlakem nebo autobusem a parkování pro osobní automobily je zajištěno přímo u vstupu do zoo. Tato strategická poloha umožňuje návštěvníkům strávit celý den v Canis Ostrava a objevovat krásy této úžasné zoologické zahrady.

Ochrana a chov ohrožených druhů v Canis Ostrava

Canis Ostrava se aktivně angažuje v ochraně a chovu ohrožených druhů zvířat. Zoologická zahrada je zapojena do mezinárodních programů na ochranu a zachování biodiverzity. Pracuje také s různými organizacemi a institucemi, které se zabývají ochranou přírody.

V Canis Ostrava jsou provozovány speciální chovné programy pro ohrožené druhy, jako jsou tygři sumatrští, nosorožci indičtí nebo orangutani borneští. Tito jedinci mají v zoologické zahradě optimální podmínky pro rozmnožování a péči o potomstvo.

Důležitou součástí práce Canis Ostrava je také vzdělávání veřejnosti o problematice ohrožených druhů a jejich ochrany. Pro návštěvníky jsou připraveny edukační programy, které jim umožňují lépe porozumět důležitosti ochrany přírody a biodiverzity.

Zoo také spolupracuje s dalšími zoologickými zahradami po celém světě na výzkumu a výměně genetického materiálu. Díky těmto aktivitám se Canis Ostrava stala důležitým hráčem v mezinárodních snahách o zachování ohrožených druhů a jejich přirozeného prostředí.

Díky ochraně a chovu ohrožených druhů se Canis Ostrava stala nejen zajímavou turistickou atrakcí, ale také důležitým centrem pro zachování biodiverzity. Návštěvníci mají možnost vidět vzácné a ohrožené druhy zvířat a přispět tak k jejich ochraně a budoucnosti.

Hlavní atrakce a zvířata v Canis Ostrava

Canis Ostrava je domovem pro více než 300 druhů zvířat, které představují ohromující rozmanitost fauny. Mezi hlavní atrakce patří například obrovská voliéra pro lvy, kde můžete pozorovat tyto královské šelmy ve svém přirozeném prostředí. Další nezapomenutelnou zkušeností je návštěva pavilonu goril, kde se můžete setkat s těmito impozantními tvory a sledovat jejich chování.

Pro milovníky exotických ptáků je tu také pestrá kolekce papoušků a jiných druhů ptáků, které vás okouzlí svými krásnými barvami a melodiemi. Nezapomínajme ani na slony, které jsou jednou z nejoblíbenějších atrakcí zoo. Můžete si je prohlédnout při jejich každodenním koupání nebo během speciálních prezentací.

Pro ty, kteří mají rádi plazy a obojživelníky, je tu expozice s hady, želvami a žábami. Mladší návštěvníci budou nadšeni ze speciálně navrženého dětského koutku, kde se mohou potkat s farmou zvířátek a dokonce si je pohladit.

Canis Ostrava také nabízí možnost navštívit speciální pavilon s opicemi, kde můžete sledovat jejich hravost a inteligenci. A pokud máte rádi vodní svět, nezapomeňte navštívit akvárium, které je domovem pro různé druhy ryb a dalších vodních živočichů.

Celkově lze říci, že Canis Ostrava nabízí skutečně úžasné zážitky pro všechny návštěvníky. Je to místo, kde se můžete blíže seznámit s fascinujícím světem zvířat a jejich ochranou. Doporučujeme strávit celý den v této zoologické zahradě a nechat se unést krásou přírody.

Aktivity a programy pro návštěvníky

Canis Ostrava nabízí širokou škálu aktivit a programů pro návštěvníky všech věkových kategorií. Pro děti je zde připravena speciální dětská zoo, kde si mohou hrát s domácími zvířátky a naučit se o nich více. Pro starší děti jsou k dispozici různé edukační programy, které je seznámí s ochranou přírody a ohroženými druhy.

Pro milovníky adrenalinu je možné si objednat exkurzi za ohradu, kde si mohou prohlédnout zvířata zblízka a dokonce je krmit. Tato aktivita je vedená zkušeným průvodcem, který poskytne zajímavé informace o jednotlivých druzích.

Pro ty, kteří chtějí strávit více času v Canis Ostrava, jsou k dispozici i různé víkendové pobyty. Tyto pobyty zahrnují ubytování ve stylovém hotelu přímo u zoologické zahrady, vstupenky do zoo na celý pobyt a další bonusy jako například slevy na restaurace nebo wellness služby.

Každoročně se také konají různé tematické akce a festivaly v Canis Ostrava. Například festival zvířat, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet různé aktivity spojené se zvířaty, nebo vánoční trhy, které nabízejí originální dárky a vánoční atmosféru.

Aktivity a programy pro návštěvníky Canis Ostrava jsou skvělým způsobem, jak strávit příjemný den s rodinou či přáteli a zároveň se dozvědět něco nového o světě zvířat. Doporučujeme si předem rezervovat místo na vybranou aktivitu, protože jsou velmi oblíbené.

Praktické informace pro návštěvu Canis Ostrava

Canis Ostrava se nachází na adrese K Přístavu 93, 710 00 Ostrava. Zoologická zahrada je otevřená každý den od 9:00 do 17:00 hodin. Vstupné pro dospělé je 200 Kč a pro děti do 15 let je vstupné pouze 100 Kč. Pro rodiny s dětmi je k dispozici rodinné vstupné za cenu 500 Kč. Parkování přímo u zoologické zahrady je zdarma. V areálu Canis Ostrava najdete také restauraci, kde si můžete odpočinout a občerstvit se. Doporučujeme si předem zakoupit vstupenky online, abyste se vyhnuli frontám u pokladny. Navštivte Canis Ostrava a zažijte nezapomenutelný den plný zábavy a poznání!

Závěrem lze konstatovat, že návštěva zoologické zahrady Canis Ostrava je skutečně nezapomenutelným zážitkem pro každého cestovatele. Tato zoologická zahrada nabízí nejen možnost vidět a poznat širokou škálu ohrožených druhů zvířat, ale také se dozvědět o jejich ochraně a chovu. Hlavní atrakce, jako například safari vlaky a interaktivní programy, poskytují příležitost k blízkému setkání se zvířaty. Pro ty, kteří chtějí strávit více času v Canis Ostrava, jsou k dispozici různé aktivity a programy. Nezapomeňte si přinést fotoaparát a dalekohled, abyste si mohli plně užít krásu této zoologické zahrady. Doporučujeme navštívit Canis Ostrava v dopoledních hodinách, aby bylo možné vidět aktivitu zvířat během jejich krmení. Pamatujte také na to, že je vhodné se řídít pokyny personálu a dodržovat pravidla chování v zoo. Celkově lze říci, že Canis Ostrava je ideálním místem pro rodinný výlet nebo romantickou procházku. Nechte se unést krásou přírody a zvířat a zažijte nezapomenutelné chvíle v Canis Ostrava.

Publikováno: 26. 01. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Kateřina Štechová

Tagy: canis ostrava | zoologická zahrada