Borovanský mlýn: Oáza klidu a pohody v srdci jihočeské přírody

Borovanský Mlýn

Úvod do Borovanského mlýna

Úvod do Borovanského mlýna

Borovanský mlýn je malebný hotel a restaurace nacházející se v srdci krásné jihočeské přírody, nedaleko města Třeboň. Jeho historie sahá až do 18. století, kdy sloužil jako vodní mlýn, mnoho let poté byl ale zrekonstruován a dnes slouží jako místo pro odpočinek, relaxaci i gastronomická zážitky.

Zdejší restaurace nabízí širokou škálu jídel z lokálních surovin, které zaručují nejenom lahodnou chuť, ale také maximální kvalitu. Kromě toho se zde můžete ubytovat v jednom z pokoje hotelu s krásným výhledem na okolní krajinu.

Pokud hledáte útočiště před shonem velkoměsta a toužíte po klidu a pohodlí uprostřed nádherné přírody, Borovanský mlýn je vaším ideálním cílem. Přijďte si užít tuto jedinečnou atmosféru!

Historie Borovanského mlýna

Historie Borovanského mlýna sahá až do 16. století, kdy byl postaven původní mlýn na břehu řeky Lužnice. V průběhu let sloužil mlýn různým účelům - od mletí obilí po výrobu papíru.

V roce 1996 se Borovanský mlýn proměnil v hotel a restauraci, která dodnes nabízí komfortní ubytování a širokou škálu gastronomických zážitků. Při renovaci budovy byla zachována původní atmosféra s dřevěnými trámy a kamennou zdí, čímž se podařilo vytvořit unikátní prostor pro relaxaci i společenské akce.

Borovanský mlýn je dnes nejen oblíbenou turistickou atrakcí v jihočeském kraji, ale i symbolem bohaté historie tohoto regionu.

Současný stav Borovanského mlýna

Současný stav Borovanského mlýna

Borovanský mlýn je v současné době provozován jako moderní hotel s restaurací, který se nachází uprostřed nádherné přírody Jihočeského kraje. V hotelu se nachází celkem 20 pokojů různých kategorií, které jsou vybaveny veškerým potřebným vybavením pro pohodlný pobyt hostů.

Restaurace nabízí širokou škálu jídla a nápojů z regionálních surovin. Hosté si zde mohou vychutnat tradiční českou kuchyni, ale i moderní gastronomická jídla připravovaná ze sezónních surovin. Kromě toho se v hotelu pravidelně konají kulturní akce a společenské události.

V poslední době byly provedeny rozsáhlé renovace celé budovy. Mimo jiné bylo instalováno nové topení a elektroinstalace, opravena střecha a fasáda a také modernizovány interiéry pokojů a restaurace. Celkově lze říci, že Borovanský mlýn je dnes jedním z nejmodernějších hotelů v této oblasti.

Ubytování v Borovanském mlýně

Ubytování v Borovanském mlýně - Vychutnejte si pohodlný pobyt v našem hotelu a restauraci v srdci malebného jihočeského kraje. Nabízíme kvalitní ubytování pro jednotlivce i skupiny, s možností výhledu na okolní přírodu. Užijte si klidné odpočinkové dny plné turistiky, cykloturistiky či jiných aktivit a těšte se na chutné pokrmy z naší kuchyně, kterou provozujeme s láskou k tradiční muzejní gastronomii. Naše historická budova je také ideálním místem pro firemní akce, svatby či rodinné oslavy s dokonalým servisem a profesionálním personálem. Přijďte navštívit Borovanský mlýn a ujistěte se sami o unikátnosti tohoto místa!

Gastronomická nabídka Borovanského mlýna

"Borovanský mlýn - kulinářská oáza v srdci Jihočeského kraje. Představujeme Vám naši neodolatelnou gastronomickou nabídku, kterou si užijete v naší restauraci s úchvatným výhledem na jezero. U nás objevíte místní speciality i mezinárodní kuchyni a oceníte prvotřídní suroviny z okolních farem a rybníků. Přijďte ochutnat lahodné pokrmy připravené na míru Vašim chuťovým buňkám a nechte se unést atmosférou Borovanského mlýna."

Aktivity v okolí Borovanského mlýna

Aktivity v okolí Borovanského mlýna

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou nebo víkendový pobyt v hotelu a restauraci Borovanský mlýn, určitě nebudete litovat. Kromě luxusního ubytování a vynikající gastronomie nabízí Borovanský mlýn také mnoho možností k aktivnímu odpočinku.

V letních měsících si můžete užít koupání a opalování na nedalekém přehradním jezeře Lipno, které láká nejen rodiny s dětmi, ale také milovníky vodních sportů. Pokud máte rádi cyklistiku, můžete vyrazit na okolní cyklostezky a objevovat krásy šumavské přírody.

V zimě pak čekají na lyžaře sjezdovky s různou obtížností v blízkých lyžařských centrech jako např. Skiareál Lipno nebo Hochficht. Pro milovníky běžeckého lyžování jsou připraveny upravené běžecké trasy v okolí.

Krom toho si můžete užít procházky po okolních lesích a údolím Vltavy, navštívit nedaleký hrad Rožmberk nad Vltavou či se projet lanovkou nad korunami stromů v Lipno Treetop Walkway.

V Borovanském mlýně si tedy určitě nezaděláte na nudu a máte možnost strávit aktivní dovolenou v krásné přírodě jihočeského kraje.

Závěr a doporučení k návštěvě Borovanského mlýna

Závěr a doporučení k návštěvě Borovanského mlýna

Pokud hledáte romantický a klidný pobyt v přírodě, pak je Borovanský mlýn tou správnou volbou. Tento hotel a restaurace se nachází v krásném jihočeském kraji a nabízí dokonalé spojení luxusu s přírodou.

Doporučujeme si nechat ujít vyhlášenou gastronomii tohoto místa. Koktejly, vína i chutné pokrmy jsou považovány za skvosty tohoto hotelu. Určitě si nenechte ujít tradiční české speciality, jako je například svíčková na smetaně nebo vepřové kolínko.

Kromě toho nabízí Borovanský mlýn množství aktivit pro celou rodinu. Vydejte se na procházku okolní přírodou, nebo pronajměte si kolo a projděte si cyklostezky vedoucí kolem řeky Lužnice.

Borovanský mlýn je ideálním místem pro relaxaci, odpočinek a zábavu. Nezapomeňte si tento hotel a restauraci přidat na seznam vašich oblíbených míst k návštěvě!

Publikováno: 26. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Ludmila Vojtěchová

Tagy: borovanský mlýn | hotel a restaurace v jihočeském kraji