Wachau - klenot rakouských údolí, který musíte vidět!

Wachau

Úvod do údolí Wachau

Úvod do údolí Wachau

Wachau je jedinečnou oblastí v Rakousku, která se rozprostírá podél řeky Dunaje mezi městy Krems a Melk. Toto údolí je známé pro svou překrásnou přírodu, bohatství kulturního dědictví a neuvěřitelnou historii, která sahá až do dob středověku. Uchvátí vás zdejší architektura, vinice a tradiční kuchyně. Zkrátka nádherné místo na prožití romantického týdne s partnerem či dovolené s rodinou. Pokud hledáte klid a harmonii s přírodou, Wachau je dokonalým místem pro vaši inspiraci.

Historie a kulturní dědictví Wachau

Údolí Wachau se vyznačuje bohatou historií a kulturním dědictvím, které je velmi důležité pro rakouskou historii i evropskou kulturu celkově. Toto údolí se nachází v Dolním Rakousku, mezi městy Krems an der Donau a Melk a rozprostírá se na délce přibližně 33 kilometrů podél řeky Dunaj.

Wachau se stalo centrem obchodu již ve středověku a bylo také oblastí, kde vznikaly různé umělecké památky. Dnes je to jedna z nejnavštěvovanějších turistických oblastí v Rakousku, protože nabízí nejen krásné přírodní scenérie, ale také mnoho kulturních památek a tradic.

Mezi nejvýraznější historické památky patří klášter Melk, který byl postaven již ve 12. století a sloužil jako univerzita a místo učení pro mnichy benediktinského řádu. Další zajímavou atrakcí je hrad Schallaburg, který pochází z 16. století a dnes je z něj muzeum.

Kromě těchto památek Wachau nabízí také mnoho dalších historických budov, jako jsou kostely a kláštery, ale také staré vinice a sklípky, které jsou důležité pro výrobu vína, což je další výraznou součástí kulturního dědictví tohoto údolí.

Celkově lze říci, že Wachau nabízí mnoho krásných a zajímavých míst k návštěvě a je skvělým příkladem toho, jak důležité může být kulturní dědictví pro národ i celou Evropu.

Přírodní krása a zajímavosti údolí

Vítejte v údolí Wachau, kde se snoubí přírodní krása a zajímavosti! Toto malebné údolí leží v Rakousku a nabízí nejen nádherné pohledy na řeku Dunaj a okolní kopce, ale také mnoho historických památek. Procházky po vinicích, navštěvování muzeí či ochutnávání tradičních rakouských jídel jsou jen některými z možností, jak si zde užít letní dovolenou. Přijďte se s námi podívat na toto jedinečné místo plné překvapení a inspirace!

Vinařská tradice a degustace vína v oblasti Wachau

V oblasti Wachau se nachází velké množství vinic, které jsou proslulé svou vysokou kvalitou. Vinařská tradice zde sahá až do středověku a dnes je stále udržována a rozvíjena. Pro milovníky vína je oblast Wachau ideálním cílem, neboť zde mohou ochutnat nejen známé odrůdy jako Grüner Veltliner či Riesling, ale také méně známé odrůdy, které jsou charakteristické pro právě tuto oblast. Degustace vína vám umožní poznat každý detail jednotlivých odrůd a uvést do kontrastu jejich specifické rysy. Vyzkoušejte si tyto nezapomenutelné chutě sami při návštěvě údolí Wachau!

Turistické aktivity v údolí Wachau

Turistické aktivity v údolí Wachau

V rakouském údolí Wachau se nachází nespočet krásných turistických atrakcí. Naše cesta začíná procházkou městečkem Dürnstein, které je obklopeno vinicemi a hradem, kde byl kdysi vězněn anglický král Richard Lví srdce.

Poté pokračujeme na lodním výletě po řece Dunaji, kde si můžete užít nádherný výhled na panoráma okolních kopců a vesniček.

Pro milovníky vína je nutností návštěva místních sklepů a degustace vynikajících odrůd. Tip: nevynechejte žádnou z těchto lokalit: Spitz, Weißenkirchen, Dürnstein či Krems.

Milovníci historie určitě ocení prohlídku benediktinského opatství Melk, které dominuje severovýchodnímu okraji údolí. Při prohlídce se dozvíte o historii kláštera i jeho památkách.

Pokud máte rádi aktivní dovolenou, doporučujeme okružní túru kolem jezera Ottenstein nebo navštívte překrásnou soutěsku Aggsteiner Schlucht, kterou protéká řeka Aggstein.

Údolí Wachau nabízí návštěvníkům mnoho možností, jak si užít nádhernou přírodu a zároveň objevit kulturní dědictví Rakouska.

Místní kuchyně a gastronomie v údolí

Zkuste místní speciality naší kuchyně a gastronomie v údolí Wachau! Toto rakouské údolí je známé nejen svou krásnou přírodou, ale také skvělými pokrmy. Pro ochutnání nabízíme tradiční vídeňské řízečky, kremžskou polévku, hovězí guláš s knedlíky a samozřejmě i vína z regionu Wachau. Přijďte a užijte si chuťovou explozi tohoto nádherného místa!

Tipy na ubytování a dopravu v oblasti Wachau

Tipy na ubytování a dopravu v oblasti Wachau

Pokud plánujete navštívit nádherné údolí Wachau, můžeme vám nabídnout několik užitečných tipů na ubytování a dopravu.

Pro ubytování si můžete vybrat z široké škály hotelů, penzionů a apartmánů. Pokud preferujete klidnou atmosféru, doporučujeme vyhledat ubytování v menších vesnicích, jako jsou Dürnstein nebo Weissenkirchen. Na druhé straně, pokud hledáte luxusní ubytování s krásným výhledem na Dunaj, zkuste se podívat na hotely v hlavním městě této oblasti - Krems.

Co se týče dopravy, prozkoumejte okolí pěšky či na kole najetím se po cyklostezkách ve Wachau. Pokud nestojíte o fyzickou aktivitu a chcete si užít pouze krásné scenérie údolí Wachau z pohodlí vozidla, můžete si pronajmout auto či motocykl. V neposlední řadě je samozřejmě k dispozici také veřejná doprava s autobusy a lodními spoji.

Doufáme, že tyto tipy Vám pomohou při plánování Vaší návštěvy v oblasti Wachau a že si pobyt v této krásné části Rakouska užijete naplno!

Závěr a doporučení pro návštěvu údolí Wachau.

Po návštěvě údolí Wachau určitě máte mnoho zážitků a vzpomínek. Pokud byste se sem ale plánovali vrátit nebo znáte někoho, kdo touží po návštěvě této krásné oblasti, rádi bychom Vám předali pár doporučení.

Prvním doporučením je vyrazit sem v období od května do října. Během těchto měsíců jsou nejteplejší dny a okolní příroda se rozkvétá do plného lesku. Krom toho se v tomto období konají také mnohé akce a oslavy, které Vám umožní poznat místní kulturní tradice.

Druhým doporučením je určitě navštivte jeden z tradičních vinic ve Wachau. Nejenže uvidíte, jak se zde víno pěstuje a zpracovává, ale budete moct ochutnat i jejich skvosty. Doporučujeme si vybrat jednu z rodinných vinic, kde si můžete poslechnout příběhy o historii vinařství v oblasti.

Posledním doporučením je absolvování projížďky na lodi po řece Dunaji. Tuto cestu nelze popsat slovy, musíte ji zažít na vlastní kůži. Budete mít jedinečnou příležitost spatřit okolní krajinu z jiné perspektivy a při tom se odpočinout.

Těšíme se, že Vám tyto doporučení pomohou lépe poznat údolí Wachau a z vaší návštěvy vytěžit maximum.

Publikováno: 26. 04. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Marius Kyralová

Tagy: wachau | údolí v rakousku